در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با چقدر بیت کوین می توان تبدیل به یک نهنگ بیت کوین شد؟

0 1,035

آیا می خواهید یک نهنگ بیت کوین باشید؟ مسلما مقدار بیت کوین لازم برای تاثیر گذاری بر بازار می تواند در آینده بسیار کمتر از امروز باشد.

یک نهنگ بیت کوین یک میلیارد دلار جابجا کرد

حدود 10 روز پیش یک نهنگ بیت کوین(شاید بزرگترین نهنگ بیت کوین) 1 میلیارد دلار بیت کوین را تنها در یک تراکنش جابجا کرد.

قابل درک است که انتقال این تعداد بیت کوین از بزرگترین آدرسی که مربوط صرافی ها نیست، حدس و گمان های زیادی را در پی داشته باشد.

دلیل آن هر چه که باشد باید پذیرفت که جابجایی چنین پولی توسط یک نهنگ بسیار جذاب است و در عین حال کمی ترسناک.

نهنگ های بیت کوین این قدرت را دارند که بر بازار تاثیر بگذارند و قیمت ها را جابجا کنند. طبق تحقیقات انجام شده توسط دیار در سال گذشته، بیش از 55 درصد از گردش جهانی بیت کوین توسط کمتر از 1 درصد کیف پول های بیت کوین کنترل می شود. این بدان معنا است که تعداد بسیار کمی از مردم تاثیر بسیار زیادی بر نوسانات قیمت بیت کوین دارند.

با این حال همانطور که برخی کاربران در ردیت اشاره کرده اند، تعداد بیت کوین های لازم برا نهنگ بیت کوین شدن ممکن است با گذشت زمان تغییر قابل توجهی کند.

چه تعداد بیت کوین، یک نهنگ را می سازد؟

کاربری در ردیت نوشت:

10 سال پیش اگر شما 10 هزار بیت کوین داشتید، نهنگ نبودید. می توانستید صرفا با آن یک پیتزا بخورید. اما امروزه داشتن هزار بیت کوین و حتی شاید کمتر، شما را به یک نهنگ بیت کوین تبدیل می کند. اما در آینده چطور؟ آیا داشتن 100 بیت کوین شما را به یک نهنگ تبدیل می کند؟ 10 بیت کوین چطور؟ حتی یک بیت کوین؟

مطمئنا این سوال جالب و جذابی است که طبیعتا پاسخ های جالب و متفاوتی خواهد داشت. برخی معتقدند که در آینده با داشتن تنها 0.28 بیت کوین تبدیل به یک نهنگ بیت کوین خواهید شد. برخی دیگر مخالف اند و معتقدند برای نهنگ بودن در آینده باید به همین اندازه فعلی بیت کوین داشته باشید.

اما چرا؟ زیرا توانایی تاثیر بر بازار هیچ ارتباطی به ارزش دلاری بیت کوینی که جابجا می شود ندارد، بلکه به این بستگی دارد که مقدار بیت کوین جابجا شده چه درصدی از کل مقدار عرضه شده را تشکیل می دهد.

با این حال برخی دیگر می گویند نباید این را در نظر گرفت. استدلال آنها این است که توانایی برای تاثیر گذاری بر بازار به میزان بیت کوینی که جابجا می کنید بستگی ندارد، بلکه وابسته به مقداری است که از کل نقدینگی بازار را تشکیل می دهد.

این استدلال بدان معنا خواهد بود که هر چه تعداد افرادی که بیت کوین دارند بیشتر باشد، جابجایی نقدینگی و مقدار بیت کوین کمتر می تواند بر بازار تاثیر گذار باشد.

به نظر می رسد جامعه بیت کوین هنوز پاسخ مشخصی به این سوال که در آینده با داشتن چه مقدار بیت کوین می توان نهنگ بیت کوین بود، ندارد.

با این حال بحث و گفت و گوهای داغ و جذاب در این مورد در جامعه بیت کوین نشان می دهد که اگر بتوانید 10 هزار بیت کوین را جابجا کنید، پس از آن تبدیل به نهنگ بیت کوین خواهید شد.

در حالی که ممکن است در آینده 1 بیت کوین ارزش بسیار بالایی داشته باشد، اما به نظر نمی رسد هرگز بتواند تاثیری بر بازار داشته باشد زیرا 1 بیت کوین در مقابل 21 میلیون بیت کوین قابل عرضه بسیار ناچیز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.