در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

برخی الگوهای تکنیکال به کاهش احتمالی بیت کوین به زیر 25000 دلار اشاره می کنند

0 466

قیمت بیت کوین همچنان در منطقه محدودی نوسان می کند و این دوره به یکی از آرام ترین دوره های تاریخ بازار ارز رمزنگاری تبدیل شده است. در عین حال، چندین الگوی تکنیکال و فراکتال نشان می دهند که قیمت بزرگ ترین ارز بازار ممکن است در ماه های آتی تا سطح 21750  دلار کاهش یابد.

اجازه دهید تا نزدیک ترین سطوح حمایت را به دقت بررسی کنیم تا مشخص شود قیمت تا چه سطحی کاهش خواهد یافت.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

الگوی پرچم نزولی سطح 23000 دلار را نشان می دهد

بیت کوین از اواسط آگوست 2023 تاکنون در یک منطقه معاملاتی افقی نوسان می کند و سطح حمایت این منطقه 25650 دلار و سطح مقاومت آن 26670 دلار است. قیمت بیت کوین در واکنش به اخبار فاندامنتال، مانند درخواست های جدید ETF و ترس از فشار فروش توسط اف تی ایکس، برای مدت کوتاهی از این منطقه خارج شد.

قیمت بیت کوین

اما معامله گران قیمت را در منطقه 25650 تا 26670 دلار نگه داشته اند. این منطقه مانند یک “پرچم نزولی” به نظر می رسد. این یک الگوی ادامه روند نزولی است و نشانه آن یک کانال تثبیت است که پس از یک روند نزولی قوی شکل می گیرد.

پرچم های نزولی پس از خارج شدن قیمت از منطقه خود به سمت نزولی و کاهش به اندازه ارتفاع روند نزولی قبلی، به پایان می رسند. بنابراین، هدف فعلی پرچم نزولی در نمودار یک روزه حدود سطح 23000 دلار است.

به عبارت دیگر، قیمت این ارز بزرگ بازار ممکن است تا پایان سال حدود 15 درصد از سطوح فعلی کاهش یابد.

احتمال تست حمایت خط روند صعودی 

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده، بازارهای نزولی بیت کوین از سال 2017 تاکنون به طور معمول در نزدیکی خط روند صعودی به پایان رسیده اند. قیمت در نوامبر 2022 این خط روند را (در حدود سطح 16750 دلار) تست کرد و از آن زمان تا به امروز تقریبا 70 درصد افزایش یافته است.
خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

خط روند صعودی

با این حال، بیت کوین ممکن است در بازار نزولی فعلی به کف خود رسیده باشد. اما قیمت باید قاطعانه از خط فیبوناچی 0.236 نزدیک به سطح 28350 دلار عبور کند تا شروع روند صعودی بلندمدت خود را براساس الگوهای تاریخی تایید کند؛ کاری که به تازگی موفق به انجام آن نشد.
بازار صعودی (گاوی) و بازار نزولی (خرسی) چه هستند؟ چگونه می توان در این بازارها معامله کرد؟

بیت کوین در حال حاضر در زیر خط فیبوناچی 0.236 قرار دارد و همین احتمال کاهش آن را به سمت حمایت خط روند بازار نزولی (نزدیک به سطح 23000 دلار) افزایش می دهد.

صلیب نزولی در حال شکل گیری

بیت کوین به ایجاد یک صلیب نزولی بین میانگین متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) و 200 روزه (موج آبی) خیلی نزدیک شده است.

این سومین صلیب نزولی در طول دوره افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو است. در دو صلیب نزولی قبلی، قیمت بیت کوین بین 17 تا 18 درصد کاهش یافته است. بنابراین، اگر این صلیب نزولی تکمیل شود، هدف آن حدود سطح 21750 دلار خواهد بود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.