در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

طبق شاخص قدرت نسبی، قله بیت‌کوین در منطقه 140000 تا 160000 دلار

0 754

یک معامله‌گر و تحلیلگر با نام مستعار ” @TechDev_52″ در توییتر، معتقد است که شاخص قدرت نسبی می‌تواند با اطمینان بالایی پیش‌بینی کند که قله و کف قیمت بیت‌کوین در کجا قرار دارد.

شاخص قدرت نسبی

این تحلیلگر در توییتر افکار خود را در مورد نقش شاخص قدرت نسبی (RSI) در پیش‌بینی قله‌ها و کف‌های قیمت بیت‌کوین به اشتراک گذاشته است.

شاخص قدرت نسبی
شاخص قدرت نسبی

در نمودار منتشر شده توسط این تحلیلگر، حرکت قیمت بیت‌کوین در یک مقیاس الگوریتمی با استفاده از یک بازه زمانی 14 روزه نمایش داده می‌شود. دو خط نزولی (یکی در “منطقه اشباع خرید” و یکی در “منطقه اشباع فروش”) به نمودار RSI اضافه می‌شوند. 

به گفته این تحلیلگر، زمانی که خط RSI مرز بالایی “کانال” را لمس کند، قیمت بیت‌کوین به اوج می‌رسد. در غیر این صورت، رسیدن این خط به مرز پایینی کانال، به معنای کف این چرخه است.

در ضمن، در این نمودار، قیمت بیت‌کوین پس از رسیدن به کف خود به قله نمی‌رسد؛ یعنی در سال‌های 2011، 2012 و 2014 شاهد دو قله متوالی بوده‌ایم.

رسیدن از ترس شدید به طمع شدید در سه هفته

به این ترتیب، طبق این مدل، قیمت بیت‌کوین در پی رسیدن به اوج خود در منطقه 140000 تا 160000 دلار در اوایل دهه اول سال 2022 است. در زمان انتشار این مطلب، خط RSI در زیر عدد 70 قرار داشت و در حال نزدیک‌تر شدن به منطقه “اشباع خرید متوسط” بود.

شاخص RSI که در سال 1978 ایجاد شد، یک شاخص حرکتی است که میزان تغییرات قیمت یک دارایی را بر حسب “قدرت” گاوها یا خرس ‌ا اندازه‌گیری می‌کند.

در ماه اکتبر شاهد یکی از چشمگیرترین تغییرات در احساسات پیرامون بیت‌کوین بودیم. در عرض سه هفته، شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری از عدد 24 (ترس شدید) به عدد 84 (طمع شدید) افزایش یافت و به بالاترین حد هفت ماهه خود رسید.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.