در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هر کشور به چقدر بیت کوین برای جایگزینی آن با طلا نیاز دارد

0 624

تحقیقی جدید از یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال، مقدار بیت کوین مورد نیاز دولت ها را در صورت جایگزین کردن آن با ذخایر طلا برآورد کرد.

جمع آوری، راهی برای جایگزینی بیت کوین با ذخایر طلا

بلاکتون کپیتال، یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال، مقدار بیت کوین مورد نیاز کشورها را در صورت جایگزینی آن با ذخایر طلا برآورد کرد.

طبق این تحقیق، مقدار مورد نیاز بیت کوین  برای هر کشور از قرار زیر است:

  • آمریکا: 913388 بیت کوین
  • آلمان: 378416 بیت کوین
  • روسیه: 232033 بیت کوین
  • چین: 206923 بیت کوین
  • ژاپن: 85931 بیت کوین
  • انگلستان: 34846 بیت کوین

با توجه به نتیجه گیری این پست، “دولت ها نیاز به جمع آوری (بیت کوین) دارند…”

مقایسه بیت کوین و طلا روایتی محبوب در میان مردم بوده است. بسیاری از طرفداران این بحث معتقدند که ارز دیجیتال، یک جایگزین مناسب برای فلزات گرانبهاست.

اخیرا  نیال فرگوسون، مورخ اقتصادی مشهور جهان که سابقا به بیت کوین اعتقاد نداشت، می گوید که “بیت کوین تا حدودی شبیه طلای دیجیتال است.”

در حالی که بر اساس تصور بعضی افراد بیت کوین از طلا بهتر است، افراد بدبین به این موضوع هم وجود دارند. در ماه ژانویه، شورای جهانی طلا گزارش داد که بیت کوین جایگزین مناسبی برای طلا نیست.

براستی بیت کوین می تواند جایگزین مناسبی برای طلا باشد

صرف نظر از این بحث، حقایق نشان می دهند که بیت کوین دارای ویژگی هایی است که به عنوان یک ذخیره ی ارزشی، آن را نسبت به طلا در جایگاهی بهتر قرار داده است. به عنوان مثال در ماه ژانویه، بانک انگلستان خبر دسترسی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سابق را به ذخایر طلای ونزوئلا به ارزش 1.2 میلیارد پوند تکذیب کرد.

مکس کیسر، طرفدار قدیمی بیت کوین در این باره گفت:

بیت کوین غیرقابل مصادره کردن است.

علاوه بر این، بیت کوین از لحاظ سیاسی بی طرف است. در مورد ونزوئلا، سرمایه ها می توانست با استفاده از یک عبارت عبورِ (passphrase) ساده ایمن شود تا اینکه نیاز باشد به یک بانک خارجی اعتماد کرد.

در مثالی دیگر در مورد کشور ایتالیا، احزاب عمده سیاسی لایحه ای را پیشنهاد کردند که در صورت تصویب آن، مردم این کشور به عنوان صاحبان ذخایر طلای بانک ایتالیا اعلام خواهند شد.

طبق گزارشات، سیاستمداران ملی گرا و ضد استقرار بانک مرکزی، این کشور را بر هم زدند. مانند سایر بانک های خصوصی که هنگام عدم توانایی در جلوگیری از بحران های بانکی دست به چنین اقداماتی می زنند و از اینرو بسیاری از سرمایه گذاران فردی کوچک، میلیاردها دلار سرمایه خود را از دست دادند.

ماتئو سالوینی، وزیر داخلی این کشور گفت:

اگر پولی را در حساب جاری خود از دست دادید، به این دلیل است که افرادی که قرار بوده کارها را کنترل کنند، آنطور که باید آن را به خوبی انجام ندادند.

ماهیت نامتمرکز بیت کوین به این معناست که هیچ بانک مرکزی قادر نیست سیاست پولی آن را تنظیم کند و این ویژگی باعث شده تا به اولین شبکه خنثی سیاسی در جهان، جهت انتقال ارزش تبدیل شود. به عبارتی دیگر، بیت کوین قادر است آنچه را که اینترنت برای اطلاعات انجام داده، برای پول انجام دهد.

وقتی همه ی ویژگی های مثبت را در کنار هم  قرار می دهیم، دیگر جای تعجبی نیست که بسیاری از افراد پیش بینی کنند که این سیستم پولی به عنوان روش ذخیره ارزش در عصر دیجیتال متداول تر از طلا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.