در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار نتیجه نشست فدرال رزرو

0 1,071

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه همراه با اکثر بازارهای مالی سنتی، رشد کرد، اما همه نگاه ها در این روز به جلسه فدرال رزرو و نتیجه آن بود. این نهاد پس از پایان نشست دو روزه خود اعلام کرد که انتظار دارد نرخ بهره به زودی افزایش یابد.

فدرال رزرو همچنین تصمیم گرفت به کاهش خرید اوراق قرضه خود ادامه دهد و آن را در اوایل ماه مارس به پایان برساند. بسته های محرک اقتصادی منابع مهمی برای حمایت بازار بوده اند و باعث رشد بازارهای سهام و ارزهای رمزنگاری در سال گذشته شده اند.

نکته قابل توجه این که در بیانیه جدید برخی از جزئیات مهم ارائه شده در آخرین بیانیه (از جمله اشاره به “متعهد بودن فدرال رزرو به استفاده از طیف وسیعی از ابزارهای مالی خود برای حمایت از اقتصاد ایالات متحده) حذف شده اند.

پاول گفت که وی افزایش نرخ بهره را در جلسه بعدی رد نمی کند و اشاره کرد که بانک مرکزی به تدریج حمایت خود از اقتصاد را به منظور مبارزه با تورم بالا متوقف خواهد کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در پاسخ به سوالی درباره تورم بالای فعلی در آمریکا اذعان کرد که تورم بیش از آنچه ما فکر می کردیم ادامه داشته است. وی گفت:

ما از ابزارهای خود استفاده خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که تورم بیشتر از این افزایش نمی یابد. فدرال رزرو ممکن است در ماه مارس نرخ بهره را افزایش دهد.

روند بیت کوین پس از انتشار گزارش فدرال رزرو

پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو درباره نرخ بهره و کاهش حجم ترازنامه مالی خود، قیمت بیت کوین تا نزدیک سطح 39000 دلار افزایش یافت. اما این روند صعودی خیلی کوتاه بود و قیمت از این منطقه اصلاح شد و به زیر سطح 37000 دلار سقوط کرد.

براساس داده های کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 35900 دلار در نوسان بود و اتریوم در حدود سطح 2397 دلار معامله می شد.

داده های گردآوری شده توسط کوین دسک نشان می دهند که حجم معاملات اسپات بیت کوین در صرافی های بزرگ در روز چهارشنبه نسبت به روز سه شنبه افزایش یافته است.

حجم معاملات
حجم معاملات بیت کوین در صرافی های ارز رمزنگاری

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت Oanda، در خبرنامه روزانه خود نوشت:

پس از شنیدن صحبت های پاول، مشخص شد که افزایش بیشتر نرخ بهره قریب الوقوع است. فدرال رزرو احتمالا نرخ بهره را در سال جاری سه تا چهار بار افزایش دهد، در حالی که دور بعدی کاهش ترازنامه خود را در ماه مه یا ژوئن شروع خواهد کرد.

مویا افزود که اگر بیت کوین بتواند بین 40000 تا 50000 دلار تثبیت شود، فشار فروش شدید ارزهای رمزنگاری به پایان خواهد رسید و آلت کوین ها هم رشد خواهند کرد.

تکنیکال بیت کوین

بیت کوین طی دو روز گذشته از سطح های پایین بازیابی شد که نشان دهنده تجدید خرید پس از فشار فروش شدید بود. این ارز با مقاومت اولیه 40000 تا 43000 دلار مواجه است و این می تواند جهش قیمت را متوقف کند.

شاخص قدرت نسبی
سطح های حمایت و مقاومت به همراه RSI در نمودار روزانه قیمت بیت کوین

شاخص قدرت نسبی در نمودار روزانه در حال افزایش از سطوح اشباع فروش شدید است که می تواند خریداران را در روزهای آتی فعال نگه دارد. این شاخص در نمودار هفتگی در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع فروش است؛ مشابه آنچه در جولای 2021 اتفاق افتاد که مقدمه ای برای افزایش چشمگیر قیمت بود.

با این حال، سیگنال های شاخص های مومنتوم ضعیف هستند که نشان می دهند حرکت صعودی از سطح های فعلی با  محدودیت هایی مواجه است. خریداران باید قاطعانه قیمت را به بالای سطح 40000 دلار برسانند تا روند صعودی قیمت از سر گرفته شود.

در حال حاضر، روند نزولی که از ماه نوامبر شروع شده ادامه دارد و قیمت در منطقه 30000 تا 32000 دلار از حمایت قوی برخوردار است که مانع شکست به زیر این منطقه می شود. اگر این منطقه حمایت از دست برود، احتمال کاهش قیمت به سطح حمایت 28500 دلار وجود دارد. 

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.