در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش قیمت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری با افزایش تنش بین چین و آمریکا

0 803

مقامات ارشد فدرال رزرو روز سه شنبه بار دیگر بر ادامه سیاست های خود برای افزایش نرخ بهره به منظور کاهش نرخ تورم تاکید کردند و این اظهارات باعث کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های پرریسک شدند.

بیت کوین به زیر سطح 23000 دلار کاهش یافت و برای پنجمین روز متوالی سقوط کرد و امید به روند صعودی جدید احتمالی را کاهش داد. کاهش قیمت این ارز بزرگ بازار و سایر ارزهای رمزنگاری به دلیل حرکت نزولی در بازارهای مالی جهان بود.

پس از گزارش هفته قبل که نشان می داد رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا برای دومین سه ماهه متوالی کاهش یافته و بسیاری از معامله گران آن را نشانه ای از رکود تلقی کردند، گمانه زنی ها درباره عقب نشینی فدرال رزرو از سیاست پولی انقباضی برای کاهش نرخ تورم افزایش یافت.

همچنین، در روز سه شنبه وزارت کار آمریکا گزارش فرصت های شغلی را منتشر نمود که دلیل دیگر ریزش بازارها بود. این گزارش نشان می دهد که فرصت های شغلی در ماه ژوئن 605000 کاهش داشته که بزرگ ترین کاهش ماهانه از آوریل 2020 (زمانی که کروناویروس همه مشاغل را تحت تاثیر قرار داد) تاکنون بوده است.

فدرال رزرو
نمودار فرصت های شغلی آمریکا در ماه ژوئن

با این حال، بازار کار قوی باقی ماند و در ماه ژوئن هنوز 1.8 شغل برای هر فرد بیکار وجود داشت که حاکی از اشتغال کامل در این بازار است و ظاهرا به فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در سپتامبر چراغ سبز نشان می دهد.

به گزارش بلومبرگ، مری دالی (رئیس شعبه سانفرانسیسکو فدرال رزرو) در روز سه شنبه گفت که بانک مرکزی آمریکا به سیاست های پولی انقباضی خود برای مهار نرخ تورم ادامه می دهد و به هیچ وجه آنها را متوقف نخواهد کرد. پس از این اظهارات، ناگهان فشار نزولی به دارایی ها پررسیک باز گشت.

یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت بیت کوین، سفر نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان آمریکا) به تایوان در روز سه شنبه بود. برخی از معامله گران نگران این بودند که این سفر ممکن است تنش بین چین و ایالات آمریکا را تشدید کند و اثرات منفی بر بازارهای جهانی داشته باشد.

اتریوم در ساعات بعدازظهر کمی بالاتر معامله شد و 2.19 درصد افزایش یافت، اما دومین ارز بزرگ بازار پس از اجرایی شدن “shadow fork” در هفته گذشته، به جستجوی جهت خود ادامه می دهد.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

جاشوا لیم، رئیس بخش مشتقات در “Genesis Trading” گفت:

چشم انداز به روز رسانی “Merge” کمی تیره شده است. مسائل حول محور هاردفورک یک بلاک چین اثبات کار می توانند باعث ایجاد برخی نابسامانی ها در بازار شوند و سفر ژئوپلیتیکی پلوسی به تایوان بر قیمت ها تاثیر می گذارد.

کاهش شدید حجم معاملات در بازار NFT

بازار توکن های NFT در ماه جولای کاهش شدیدی را تجربه کرد. داده ها نشان می دهند که بیشتر پلتفرم های معاملاتی در این ماه شاهد کاهش قابل توجه معامله گران فعال و حجم معاملات بودند.
چگونه یک توکن NFT بسازیم؟

به گزارش DappRadar، پلتفرم اُپن سی (OpenSea) در ماه جولای 35 درصد از حجم معاملات و 15 درصد از معامله گران فعال خود را از دست داد. به طور کلی، حجم معاملات این پلتفرم بزرگ NFT در 30 روز گذشته 517 میلیون دلار بوده است.

حجم معاملات و تعداد کاربران پلتفرم های NFT

داده های Nansen نشان می دهند که حجم کل معاملات NFT در این ماه 17 درصد کاهش یافته و به 448000 اتریوم (حدود 704 میلیون دلار) رسیده است.

حجم کل معاملات NFT
منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.