در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بیت کوین پس از انتشار گزارش تورم توسط فدرال رزرو

2 1,042

در ماه دسامبر، نرخ تورم ماهانه در ایالات متحده کمی بالاتر از حد انتظار بود و به 0.4 درصد رسید، در حالی که تورم سالانه به 7 درصد افزایش یافت و این همان چیزی بود که کارشناسان اقتصادی انتظار آن را داشتند. این بالاترین نرخ تورم از اوایل دهه 1980 بوده است.

قیمت بیت کوین پس از انتشار گزارش آمار تورم افزایش یافت و با حدود 2.5 درصد رشد از سطح 43400 دلار به 43900 دلار رسید. قیمت اتریوم نیز با 4.2 درصد تا سطح 3400 دلار افزایش یافت. 

نرخ تورم
نمودار نرخ سالانه تورم در امریکا

بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین را محافظی در برابر تورم می دانند و از موقعی که فدرال رزرو شروع به چاپ پول (بیش از 4 تریلیون دلار تاکنون) و دنبال کردن سیاست عرضه گسترده پول از زمان شیوع کروناویروس در مارس 2020 (که به بازارها و اقتصاد ضربه زد) کرده، قیمت آن افزایش یافته است.

ماتی گرینسپن، بنیانگذار شرکت تحلیل کوانتوم اکونومیکس، چهارشنبه در خبرنامه خود نوشت:

واکنش بازار به ارقام  ارائه شده در گزارش جدید ممکن است کمی شگفت انگیز باشد، زیرا می بینیم که قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری با افزایش خوبی همراه بود. اما به نظر می رسد که این بار سرمایه گذاران نگرانی زیادی نسبت به گزارش فدرال رزرو ندارند.

به گزارش رویترز، شاخص های سهام ایالات متحده پس از انتشار گزارش تورم در روز چهارشنبه با رشد همراه بودند.

قیمت بیت کوین

بیت کوین تقریبا به خط مقاومت الگوی کوتاه مدت خود یعنی کانال نزولی رسیده است. شکست به بالای آن یا اصلاح شدن از آن احتمالا جهت روند حرکت قیمت را در کوتاه مدت تعیین خواهد کرد.

بیت کوین از 27 دسامبر در داخل یک کانال نزولی موازی گیر افتاده است و این منجر به کاهش آن به سطح حمایت 39650 دلار در 10 ژانویه شد.  قیمت پس از رسیدن به این سطح حمایت کانال جهش کرد و از آن زمان تاکنون به سمت بالا در حرکت بوده است. 

این حرکت صعودی باعث شد تا بیت کوین کف 4 دسامبر خود (خط قرمز) را که ظاهرا قیمت به زیر آن شکسته شده بود، پس بگیرد.

در حال حاضر، قیمت بسیار نزدیک به خط مقاومت کانال است. شکست به بالای آن می تواند موجب افزایش آن به سطح 45900 دلار، سطح فیبوناچی اصلاحی 0.5 و منطقه مقاومت افقی شود.

قیمت بیت کوین
نمودار 6 ساعته قیمت بیت کوین

احتمال شکست صعودی

از آنجایی که میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) هر دو در حال افزایش هستند، شاخص های تکنیکال از احتمال شکست صعودی حمایت می کنند.

میانگین متحرک همگرایی و واگرایی که متشکل از میانگین متحرک های کوتاه و بلند مدت است، تقریبا صعودی شده؛ این بدان معناست که میانگین متحرک کوتاه مدت سریع تر از میانگین متحرک بلند مدت حرکت می کند و معمولا این یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می شود.

شاخص قدرت نسبی به بالای عدد 30 رسیده و به زودی به بالای عدد 50 خواهد رسید که تحلیلگران  آن را اغلب نشانه شروع روند صعودی می دانند.

شاخص قدرت نسبی
MACD و RSI

حرکت موجی بیت کوین

در حالی که شمارش موج های بلند مدت هنوز مشخص نیست، شمارش موج های کوتاه مدت نشان می دهد که بیت کوین یک حرکت رو به پایین پنج موجی را (مشخص شده با رنگ سیاه) تکمیل کرده است.

با این حال، موج 5 نسبتا کوتاه بوده و قیمت به منطقه هدف 36100 تا 36500 دلاری که با نسبت 1 به 1 امواج 1 و 5 (رنگ سیاه) و سطح فیبوناچی اصلاحی 1.61 از موج 4 (رنگ سفید) تعیین شده بود، نرسیده است. تعداد امواج فرعی با قرمز نشان داده شده است.

بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

با بررسی دقیق نمودار می توان فهمید که موج فرعی پنجم نیز نسبت به امواج فرعی 1 و 3 کوچک بوده است. این کم تر از 0.618 طول موج فرعی 1 است. بنابراین، این احتمال وجود دارد که بیت کوین هنوز در موج فرعی 4 باشد و حرکت نزولی آن با یک سقوط دیگر به سمت هدف مشخص شده قبلی، ادامه یابد.

 در صورتی که روند نزولی ادامه یابد، بیت کوین احتمالا تا سطح حمایت 36900 دلار کاهش خواهد یافت. این با هدف بلند مدت بیشتر مطابقت دارد. 

این که آیا بیت کوین به بالای خط مقاومت کانال خواهد شکست یا از آن اصلاح می شود، احتمالا  تعیین خواهد کرد که کدام موج به پایان رسیده است. در هر صورت، به نظر می رسد که بیت کوین به کف خود بسیار نزدیک شده است.

موج الیوت
نمودار قیمت بیت کوین
منبع coindesk beincrypto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. Mohamad می گوید

    متشکرم جناب صادقی مقاله های شمامفید هستندوسپاسگزار زحمات شما هستم

    1. حسن صادقی می گوید

      خواهش می کنم. خوشحالیم که اخبار دنیای ارزهای رمزنگاری را از سایت کوین سرا دنبال می کنید.