در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پامپ و دامپ قیمت لایت کوین در پی انتشار اخبار جعلی همکاری لایت کوین با والمارت

0 518

قیمت لایت کوین روز گذشته به بیش از 238 دلار رسید. این افزایش قیمت در پی گزارش های اشتباه یا فیک رسانه های بزرگ اجتماعی مبنی بر این این که والمارت، غول خرده فروشی آمریکا، در تمام وب سایت های مبادلاتی خود لایت کوین را به عنوان گزینه پرداخت با ارز دیجیتال معرفی کرده است، رخ داد.

CNBC، رویترز، Decrypt و دیگر از جمله خبرگزاری هایی بودند که دیروز گزارش دادند والمارت قصد دارد در وب سایت های فروش خود از اول اکتبر گزینه پرداخت با لایت کوین را به عنوان بخشی از مشارکت خود با بنیاد لایت کوین، اضافه کند. به نظر می رسد این گزارش ها از طریق یک بیانیه مطبوعاتی و توسط سرویس GlobeNewsWire منتشر شده است. در این بیانیه ادعا شده که والمارت بر اساس ویژگی های سریعتر و ارزان تر و توکنی که تحت اختیار یک مرکز و قدرت خاص نیست، لایت کوین را به عنوان روش پرداخت انتخاب کرده است.

با این حال طبق گفته CNBC، سخنگوی والمارت تقریبا یک ساعت پس از انتشار گزارش های اولیه بر نامعتبر بودن این خبر تاکید کرد. مدیر بازاریابی بنیاد لایت کوین، جی میلا، نیز اعلام کرد که این اعلامیه از جانب این بنیاد نبوده است:

لایت کوین هنوز وارد هیچ همکاری با والمارت نشده است.

داده ها نشان می دهد که قیمت لایت کوین بلافاصله پس از انتشار این خبر جعلی، در کمتر از یک ساعت از 175 دلار به بالاتر از 237 دلار رسید و به این ترتیب 35 درصد افزایش قیمت داشته است. اما تقریبا بلافاصله قیمت به شدت افت کرد. در حال حاضر لایت کوین با قیمت حدود 177 دلار مبادله می شود.

لایت کوین

به نظر می رسد این اخبار جعلی بر کل بازار ارزهای رمزنگاری تاثیر گذاشته است. بیت کوین و اتریوم نیز در زمان انتشار این خبر رشد قیمت قابل توجهی داشتند. هر چند پس از آن قیمت به سطوح اولیه خود سقوط کرد.

منبع cointelegraph cryptonews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.