در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شناسایی کیف پول جعلی ترزور در گوگل پلی

0 437

محققان آنتی ویروس ESET اعلام کردند که هکرها کیف پول های جعلی ارز رمزنگاری را به فروشگاه گوگل پلی افزوده اند که با توجه به افزایش قیمت بیت کوین تلاش در کسب درآمد از این طریق دارند.

یکی از برنامه های مخرب، برنامه کیف پول سخت افزاری ترزور را تقلید می کند. تحقیقات نشان می دهد که این نرم افزار به یک برنامه جعلی دیگر مرتبط است و این قابلیت را دارد تا پول کاربران سرقت کند.

در حالی که صفحه نرم افزار در گوگل پلی درست و قانونی به نظر می رسد، اما محققان گفتند که خود نرم افزار هیچ نشانی از برند ترزور ندارد و دارای یک صفحه برای ورود است تا اطلاعات کاربر را هنگام ورود سرقت می کند.

بر اساس ادعای ESET، تاکنون بیش از 1000 کاربر یکی از این برنامه های جعلی را دانلود کرده اند. اگر چه ادعا شده که این نرم افزار مشتریان را قادر به ایجاد کیف پول می کند، اما به گونه ای طراحی  شده تا کاربران را به انتقال ارز به آدرس های متعلق به مهاجمان ترغیب کند. محققان هشدار دادند که:

اگر بیت کوین روند رشد خود را ادامه دهد، می توان انتظارداشت، برنامه های کلاهبرداری بیشتری در زمینه ارزهای رمزنگاری در  فروشگاه های نرم افزاری رسمی اندروید و سایر نقاط قرار داده شود.

کاربران رمزنگاری باید به وب سایت رسمی شرکت و لینکی که این وبسایت ها ارائه می دهند اعتماد کنند، به طور منظم دستگاه های خود را بروزرسانی کنند و قبل از این که اطلاعات حساس خود را در فرم های آنلاین وارد کنند، دوباره آن را بررسی کنند.

ترزور به محققان گفت که ظاهرا این برنامه جعلی تهدید امنیتی برای کاربران ندارد. اما شرکت اظهار کرده نگران این است که آدرس های ایمیلی که از طریق بدافزار جمع آوری شده، برای انجام عملیات فیشینگ در آینده مورد استفاده قرار گیرد. از آن زمان گوگل پلی برنامه ها را حذف کرده است.

سال گذشته، پس از آن که کلاهبرداران شروع به ساخت نسخه های تقلبی از کیف پول سخت افزاری ترزور کردند، این شرکت به کاربران در مور این نسخه ها هشدار داد.

در اوایل نوامبر 2018، محقق نرم افزارهای مخرب، لوکاس استفانکو، چهار کیف پول جعلی را در گوگل پلی استور پیدا کرد که به عنوان نرم افزار رسمی برای تدر، نئو و متاماسک ارائه شده بودند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.