در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فیس بوک ارز لیبرا را در ژانویه سال 2021 راه اندازی می کند

1 2,028

براساس گزارش های جدید، ارز دیجیتال لیبرا که از مدت ها قبل انتظار آن می رفت، سرانجام در ژانویه سال 2021 به صورت عمومی عرضه خواهد شد.

فایننشال تایمز در تاریخ 27 نوامبر گزارش داد که پس از یک سال فشارهای نظارتی قانونگذاران مالی در آمریکا و دیگر کشورها، لیبرا در قالب یک ارز دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا منتشر می شود.

فایننشال تایمز با استناد به سه نفر دخیل در پروژه لیبرا نوشت که انجمن لیبرا در نهایت ارزهای فیات بیشتری را برای پشتیبانی قیمت لیبرا به سبد دارایی هایش اضافه خواهد کرد.

با وجود پیش بینی ها مبنی بر عرضه لیبرا در ماه ژانویه 2021، تاریخ دقیق راه اندازی آن هنوز مشخص نیست و هر زمان که انجمن لیبرا تاییدیه قانونی از اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس یا FINMA  بگیرد می تواند فعالیت خود را در قالب یک سرویس پرداخت آغاز کند.

سخنگوی FINMA  از اظهار نظر در مورد راه اندازی احتمالی لیبرا در ژانویه سال 2021 خودداری کرد. این مقام مسئول به اطلاعیه مربوط به روند صدور مجوز این ارز دیجیتال اشاره کرد و گفت:

طبق روال معمول، FINMA نه اطلاعات عمومی در مورد وضعیت روند در حال پیشرفت ارائه می کند و نه درباره زمان کامل شدن آن گمانه زنی می کند.

قطع همکاری شرکت های بزرگ

فیس بوک با رونمایی از پروژه لیبرا در ژوئن سال 2019، چشم انداز خود را برای این ارز پایدار جهانی اعلام کرد. این پروژه بلافاصله با واکنش نظارتی قانونگذاران در سراسر جهان روبرو شد. آنها به نگرانی ها در مورد توانایی این ارز دیجیتال به عنوان تهدید ثبات مالی یا امکان پولشویی اشاره کردند. به همین دلیل تعدادی از شرکت های عضو مانند پی پال و مستر کارت این پروژه را ترک کردند. در ابتدا سبد ارزهای پشتیبان لیبرا شامل چندین ارز فیات از جمله دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس و دلار سنگاپور بود.

به گزارش فایننشال تایمز، چندین عضو لیبرا معتقدند که انتصاب استوارت لوی(رئیس حقوقی HSBC) به عنوان مدیر اجرایی نقطه عطفی برای این پروژه بود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. hesam می گوید

    https://uplibra.io?refer=1235055
    می تونید ارز لیرا را رایگان دریافت کنید. هر یک ساعت روی claim کلیک کنید.