در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

امکان برداشت اتریوم های قفل شده با به روزرسانی شاپلا

0 121

 طبق یک پست وبلاگ منتشر شده در 10 فوریه 2023، تیم بنیاد اتریوم نقطه عطف دیگری را در مسیر به روزرسانی شانگهای (Shanghai) اعلام کرد: فورک شاپلا (Shapella) در شبکه آزمایشی ژجیانگ وارد مرحله نهایی پیش از راه اندازی شده است.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

در این پست آمده که شاپلا شامل “ویژگی های بسیاری” است و فعال کردن برداشت ها برای سهامداران و لایه اجماع یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. این پست می افزاید:

اعتبارسنج هایی که از شبکه خارج شده اند می توانند تمام اتریوم های قفل شده (کل 32 اتریوم) خود را برداشت کنند، اما اعتبارسنج های فعال شبکه می توانند فقط بخش اندکی از اتریوم های قفل شده را برداشت کنند.

طبق این اعلامیه، اعتبارسنج ها برای برداشت اتریوم های خود باید اعتبار برداشت لایه اجرای “0x01″ را داشته باشند. تیم اتریوم خاطرنشان کرد اگر اعتبارسنجی در حال حاضر اعتبار برداشت ” 0x00 BLS” را دارد، باید عملیات تغییر به “0x01” را امضا کند تا برداشت ها برایش فعال شود.

راه اندازی سه شبکه آزمایشی

شاپلا به دو به روزرسانی اتریوم (یعنی شانگهای و کاپلا) اشاره دارد که امکان برداشت را در لایه اجرا فراهم می کند و لایه اجماع بیکن چین را تقویت می کند. این اقدام برای سهامداران اتریوم که تمایل دارند بدانند که برداشت ها چگونه انجام خواهند شد، مفید است.

شبکه آزمایشی ژجیانگ که در اول فوریه 2023 راه اندازی شد، اولین شبکه از سه شبکه آزمایشی است که شانگهای را شبیه سازی می کند. انتظار می رود که به روزرسانی شانگهای در ماه مارس انجام شود، اگرچه تاریخ دقیق آن اعلام نشده است. شبکه سپولیا (Sepolia) در 28 فوریه و پس از آن شبکه آزمایشی گورلی فعال خواهد شد. تیم اتریوم خاطرنشان کرد:

اگر سهامدار اتریوم، اپراتور نود، ارائه دهنده زیرساخت و غیره هستید، اکنون زمان آن است که خود را برای به روزرسانی شاپلا آماده کنید و نرم افزار خود را آزمایش کنید. از حالا به بعد هر سه شبکه آزمایشی فعال خواهند شد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، پس از آن شبکه اصلی راه اندازی خواهد شد.

پس از به روزرسانی شانگهای چندین به روزرسانی دیگر انجام خواهد شد که عبارتند از:”Surge”، “Verge”، “Purge” و “Splurge”. اتریوم در سپتامبر 2022 از اجماع اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد و پس از آن گری گنسلر (رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) اظهار داشت که انتقال این بلاک چین به اثبات سهام ممکن است اتریوم را زیر رادار مقامات نظارتی قرار دهد.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

اخیرا، جوزف لوبین (یکی از بنیانگذاران اتریوم و کارآفرین ارزهای رمزنگاری) گفت مطمئن است که اتریوم در آمریکا جزو اوراق بهادار طبقه بندی نخواهد شد.

چهار به روزرسانی مهم اتریوم

به روزرسانی “Surge” شاردینگ را به بلاک چین اتریوم می آورد. شاردینگ یک راه حل مقیاس پذیری است که اتریوم را به پارتیشن های جداگانه یا “شارد” تقسیم می کند تا بار محاسباتی را بین نودها پخش کند.
شاردینگ چیست و چه کمکی به شبکه اتریوم خواهد کرد؟

به روزرسانی “Verge” “درختان ورکل” را معرفی می کند. آنها مانند درختان مرکل عمل می کنند.  این به روزرسانی شامل ارتقا به اثبات های مرکل است که ذخیره سازی داده ها را برای نودهای اتریوم به حد مطلوبی می رساند. همچنین به مقیاس پذیری شبکه اتریوم کمک می کند، چون امکان پردازش تراکنش های بیشتری را فراهم می کند، در حالی که بلاک چین را غیرمتمرکز نگه می دارد.

به روزرسانی “Purge” مربوط به ذخیره سازی داده ها برای اعتبارسنج ها (معروف به سهامداران آینده اتریوم) است. این به روزرسانی فضای هارددیسک مورد نیاز برای اعتبارسنج ها، از جمله داده های تاریخی، را کاهش می دهد، نحوه ذخیره سازی را برای اپراتورهای نودها ساده می کند و از ازدحام شبکه می کاهد.

آخرین به روزرسانی “Splurge” خواهد بود. توسعه دهندگان به روزرسانی های مختلفی را برای بهینه سازی شبکه انجام خواهند داد تا مطمئن شوند که اتریوم 2.0 پس از انجام چهار مرحله به روزرسانی، روان و مطابق با اهداف از پیش تعیین شده کار می کند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.