در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا روند صعودی اتریوم ادامه خواهد یافت؟

0 897

قیمت‌اتریوم به بالاترین سطح دو سال گذشته در 445 دلار رسید. داده های قراردادهای باز معاملات آتی اتریوم نشان می دهند که این روند صعودی ادامه خواهد یافت.

با وجود افزایش قیمت به سطح 445 دلار، قراردادهای باز معاملات آتی اتریوم در رکورد جدید 1.5 میلیارد دلار ثابت باقی ماند.

اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

رکورد بالای قراردادهای باز اتریوم نشان می دهند که نظر معامله گران همچنان صعودی است و احتمالا در روزهای آینده شاهد افزایش بیشتر قیمت این ارز خواهیم بود.

دیفای و روند صعودی اتریوم

اتریوم در ماه های اخیر به دلیل رشد انفجاری بخش مالی غیر متمرکز (دیفای) شاهد حرکت های صعودی قوی بوده است. تقاضا برای اتریوم منجر به افزایش شدید کارمزد تراکنش ها شد.

 شرکت سانتیمنت در 11 آگوست گزارش داد که کارمزدهای تراکنش اتریوم بر حسب دلار به بالاترین میزان رسیده است. از آنجا که کاربران برای پرداخت کارمزد به استخراج کنندگان مجبور به خرید اتریوم هستند، احتمالا این اقدام مانند یک کاتالیزور برای روند صعودی عمل خواهد کرد. محققان این شرکت نوشتند:

کارمزدهای تراکنش اتریوم در روز سه شنبه به بالاترین میزان رسیدند.با ثبت این رکورد، قیمت اتریوم در بازار 13 درصد افزایش یافت. احساسات همچنان صعودی هستند. البته معامله گران ترجیح می دهند کارمزدها پایین تر باشند.

به دنبال شکست صعودی اتریوم از یک منطقه دو ساله، معامله گران روند صعودی قوی تری را برای این ارز پیش بینی می کنند. یک معامله گر معروف به “ساتوشی فلیپر” خاطر نشان کرد که هیچ گونه سطح مقاومت قوی تا 780 دلار وجود ندارد. وی گفت:

قیمت‌اتریوم به مدت دو سال در یک منطقه ثابت بود. اما سرانجام قیمت به بالای این منطقه شکست. هیچ گونه مقاومت قوی تا سطح 780 دلار وجود ندارد. روند صعودی تازه شروع شده است.

قراردادهای باز اتریوم

یک معامله گر دیگر با نام مستعار” Byzantine General” اظهار داشت که حجم قراردادهای باز اتریوم هنوز زیاد است. معامله گران یک حرکت بزرگ تر برای قیمت این ارز پیش بینی می کنند. وی گفت:

حجم قراردادهای باز اتریوم بسیار زیاد است. بنابراین این بدان معناست ….که …. حرکت بزرگ قیمت هنوز شروع نشده است.

معاملات آتی اتریوم
کل قراردادهای باز معاملات آتی اتریم

به طور معمول، وقتی یک ارز رمزنگاری شاهد یک حرکت بزرگ قیمتی است، قراردادهای باز آن کاهش می یابد. دلیلش این است که حرکت های بزرگ معمولا منجر به فشار خرید و فروش استقراضی دارایی می شوند . سپس قیمت برای مدتی در یک منطقه محدود نوسان می کند.

براساس داده های اسکیو، قراردادهای باز اتریوم به بیش از 1.5 میلیارد دلار رسیده اند. در حال حاضر، 761 میلیون دلار از قراردادهای آتی اتریوم در صرافی های هیوبی و اوککس باز هستند.

هدف بعد از این منطقه 2 ساله چیست؟

گذشته از فاکتورهایی نظیر دیفای، پذیرش توسط نهادهای سرمایه گذاری و بهبود کلی احساسات بازار،  اتریوم از ابتدای سال جاری تاکنون 235 درصد افزایش قیمت داشته است.تیم Cryptowatch گفت:

اتریوم به بالاترین سطح دو سال گذشته در 444 دلار رسید. این ارز در 25 روز گذشته 87 درصد، از ماه مارس تاکنون 400 درصد و از ابتدای سال تا امروز 235 درصد رشد داشته است.

معامله گران پیش بینی می کنند که این آلت کوین در میان مدت سطح های مقاومت بالاتر را تست خواهد کرد، به خصوص اگر فعالیت کاربران در بلاک چین اتریوم  به خاطر احساسات پیرامون راه اندازی اتریوم 2.0 بیشتر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.