در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ویتالیک بوترین فورک اتریوم را کم اهمیت می داند

0 641

ویتالیک بوترین اخیرا در مورد موضوع فورک اثبات کار اتریوم که بحث ها پیرامون آن در بین جامعه ارز رمزنگاری بالا گرفته، اظهار نظر کرده است. بوترین در کنفرانس اتریوم در سئول اظهار داشت که معتقد است افرادی که مفهوم توکن فورک اثبات کار را مطرح می کنند، اساسا “برخی افراد ثروتمند خارج از شبکه ” هستند که “فقط می خواهند به سرعت کسب درآمد کنند. “
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

نظر بوترین در مورد فورک PoW اتریوم

بسیاری از افراد در جامعه ارز رمزنگاری در مورد فورک احتمالی PoW اتریوم (ETHW) بحث می کنند که متمایز از بلاک چین اتریوم کلاسیک است. براساس گزارش وب سایت “Bitcoin.com News”، استخراج کننده با نفوذ چینی با نام ” چندلر گوئو” پس از توضیح درباره مشارکتش در پیدایش اتریوم کلاسیک، بحث در مورد ETHW  را آغاز کرده است. این ایده سپس مورد توجه بیشتری قرار گرفت، چون وب سایتی به نام “ethereumpow.org” ایجاد شد و چند صرافی با تعیین الزاماتی تصمیم گرفتند که این توکن فورک را فهرست کنند.

براساس داده های کوین مارکت کپ، قیمت توکن ETHW در زمان انتشار این مطلب حدود 99 دلار بود و این توکن در صرافی پلونیکس به قیمت 142.27 یو اس دی دی (ارز پایدار شبکه ترون) معامله می شد.

ویتالیک بوترین در یک جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانس اتریوم در سئول درباره ETHW بحث و گفتگو کرد. بوترین احتمال پذیرش طولانی مدت این نوع فورک را کم اهمیت جلوه داد و تاکید کرد که انتظار ندارد این فورک در طولانی مدت پذیرش قابل توجهی داشته باشد.

بوترین در این گفتگو ضمن صحبت درباره اتریوم کلاسیک، از جامعه آن تعریف و تمجید کرد. وی گفت:

من فکر می کنم اتریوم کلاسیک جامعه ای عالی و محصولی برتر برای افرادی دارد که اثبات کار را ترجیح می دهند و برای آن ارزش قائل هستند.

وقتی از بوترین در مورد پیشنهاد ETHW سوال شد، وی در پاسخ گفت که افراد دخیل در مطرح کردن آن “برخی از ثروتمندان خارج از شبکه اتریوم” هستند که اساسا مبادلاتی دارند و فقط می خواهند سریع به پول زیادی دست پیدا کنند. بوترین افزود:

امیدوارم هر اتفاقی که می افتد، منجر به متضرر شدن سرمایه گذاران نشود.

بوترین: فورک ETHW به شبکه اتریوم آسیب نمی رساند

اظهار نظر ویتالیک بوترین به دنبال اظهاراتی است که بری سیلبرت (موسس و مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group)) درباره ایده ETHW در توییتر بیان کرده است. سیلبرت به حساب Galois Capital توییتی زد و گفت که ما از اتریوم کلاسیک و همچنین شبکه اثبات سهام اتریوم به طور کامل پشتیبانی می کنیم و قصد پشتیبانی از هرگونه فورک اثبات کار را نداریم. ماینرهای اتریوم باید به شبکه اتریوم کلاسیک بروند تا درآمد خود را در بلندمدت به حداکثر برسانند.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

سیلبرت همچنین در پاسخ به برخی توییت های چندلر گوئو، اظهاراتی را به طور مستقیم در توییتر بیان کرد. گوئو در یک توییت از سیلبرت پرسید که چرا فقط اتریوم کلاسیک؟ مدیر عامل DCG در پاسخ گفت که این یک بلاک چین عالی برای ماینرهای اتریوم است و وی همچنین به ابتکار عمل استخر استخراج Antpool برای حمایت از شبکه اتریوم کلاسیک اشاره کرد. وقتی شخصی به سیلبرت گفت که دیگر با گوئو ارتباط برقرار نکند، وی گفت که مدیر چندلر گوئو را دوست دارم و به او احترام می گذارم. فقط در مورد این استراتژی با او مخالفت می کنم.

در ضمن، بوترین در کنفرانس سئول گفت که انتظار ندارد اتریوم با فورک دیگری آسیب جدی ببیند. بنیانگذار اتریوم مثل همیشه در توییتر فعال است و در روز دوشنبه توییتی در مورد آدرس های مخفی برای توکن های غیر مثلی ERC721 منتشر کرد و گفت این رویکردی با فناوری سطح پایین برای بالا بردن حریم خصوصی در بخش NFTها است. 

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.