در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش کارمزد شبکه اتریوم همراه با افزایش قیمت؛ قیمت اتریوم به زودی نصف بیت کوین

0 657

قیمت اتریوم در روز جمعه با عبور از سطح 2000 دلار به رکورد جدیدی رسید، اما این افزايش 31 درصدی قیمت همراه با افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم بود. 

اتریوم در 19 فوریه سال جاری به بالاترین سطح در 2040 دلار رسید. در روز گذشته این رکورد شکسته شد و براساس داده های تریدینگ ویو، قیمت اتریوم به بالاترین سطح در 2081 دلار افزایش یافت. در حال حاضر، این ارز در حدود سطح 2113 دلار معامله می شود.

از زمان رسیدن به بالاترین سطح در ماه فوریه تاکنون، اتریوم در نمودار روزانه خود دو بار اصلاح شده و در دومین اصلاح یک سطح حمایت بالاتر از سطح حمایت قبلی ایجاد کرده است. در روزهای پس از رکورد 2041 دلار، این ارز به حدود سطح 1293 دلار کاهش یافت.  اتریوم تا 13 مارس به حدود سطح 1943 دلار بازیابی شد، اما در ادامه به حدود سطح 1546 دلار برگشت کرد.

از زمان کاهش قیمت به سطح 1546 دلار تاکنون، اتریوم 4 شمع سبز متوالی در نمودار روزانه ثبت کرده است و اگر نمودار امروز نیز سبز بسته شود، پنجمین روز خواهد بود.

براساس داده های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap )، اتریوم با ارزش بازار حدود 243 میلیارد دلار رتبه دوم جدول ارزهای رمزنگاری را به خود اختصاص داده است.  این ارز بالاتر از بایننس کوین قرار دارد، اما فاصله زیادی با ارزش بازار 1.1  تریلیون دلاری بیت کوین دارد.

در چند ماه گذشته عناوین خبری زیادی راجع به اتریوم و انتقال به اتریوم 2.0 و همچنین نقش آن در امور مالی غیر متمرکز (دیفای)، وجود داشته اند. اتریوم 2.0 به دنبال مقیاس پذیری شبکه و انتقال کامل بلاک چین خود از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام در ماه های آینده است.

کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم

طبق داده های وب سایت “Bitinfocharts.com“، کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم همزمان با افزایش قیمت، رشد 77 درصدی داشته و متوسط کارمزد تراکنش ها در این شبکه از 12.96 دلار به 22.97 دلار افزایش یافته است.

توسعه دهندگان پیشنهاد EIP-1559 را مطرح کرده اند که نحوه محاسبه کارمزد تراکنش ها را در بلاک چین اتریوم اصلاح خواهد کرد. وقتی این به روزرسانی در ماه جولای سال جاری انجام شود، کارمزد تراکنش ها به صورت الگوریتمی تعیین خواهد شد. این یکی از مهم ترین و بحث برانگیز ترین تغییرات در بلاک چین اتریوم است که در کد برنامه ریزی آن گنجانده می شود.

یک جنبه ضد تورمی به طور همزمان با این به روزرسانی معرفی خواهد شد و قرار است بخشی از کارمزد شبکه پس از هر تراکنش سوزانده شود. 

چگونه یک اتریوم می تواند به زودی نصف یک بیت کوین ارزش داشته باشد

قیمت سایر آلت کوین ها همراه با اتریوم افزایش یافت. این نقطه عطف دوباره بحث درباره یک “فصل آلت کوین” و حتی رسیدن اتریوم به بیت کوین را دوباره احیا کرده است.

اگرچه بعید است این اتفاق رخ دهد، تحلیل تکنیکال جفت اتریوم بیت کوین نشان می دهد که یک اتریوم کامل به زودی ارزشی حدود یک بیت کوین خواهد داشت.

بازار ارزهای رمزنگاری طی چند سال گذشته بالغ شده است. نهادهای سرمایه گذاری زیادی بیت کوین را  پذیرفته اند. اتریوم که زمانی زمین بازی  ICO ها بود، اکنون با ارزش شده و اعتبار آن از پروژه های مختلف NFT، دیفای، ارزهای پایدار و غیره حاصل می شود.

اتریوم در حال تبدیل شدن به یک اکوسیستم عظیم است و فقط در صورت بر طرف کردن کامل مشکل مقیاس پذیری، وضعیت آن بهتر خواهد شد.

افزایش کارمزد تراکنش ها یک اثر جانبی پر هزینه در زمان انفجار دیفای بوده است، این نشان می دهد که اتریوم در بلاک چین جایگاهی دارد که همه می خواهند در آن حضور داشته باشند و برای ورود باید هزینه این محبوبیت را پرداخت کنند.

چگونه الگوی کف دوقلو آدم و حوا می تواند منجر به فصل آلت کوین شود

اتریوم
نمودار جفت اتریوم / بیت کوین

نمودار بالا از جفت ارز اتریوم / بیت کوین یک ساختار کف دو قلوی آدم و حوا را نشان می دهد. براساس قانون اندازه گیری، هدف این الگوی قابل توجه، حرکت به منطقه 0.7 خواهد بود.

این بدان معنی است که ارزش هر اتریوم تقریبا 70 درصد بیت کوین خواهد بود. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین و در نظر گرفتن این نسبت، قیمت هر اتریوم می تواند 42000 دلار  باشد.

نکته: در الگوی کف دوقلو آدم و حوا، کف اول که حالت V شکل و نوک تیز دارد، کف آدم است. اما کف حوا حالتی گرد و عریض دارد و مشابه حرف U است.

یک سناریوی محتمل تر این که به دلیل شلوغ بودن شبکه بیت کوین در حال حاضر، این ارز برتر بازار شاهد یک اصلاح قوی خواهد بود، در حالی که قیمت اتریوم همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

قیمت اتریوم
اتریوم

برای کسانی که در مورد صحت این ادعا تردید دارند، باید گفت که نمودار فوق یک الگوی سروشانه را نشان می دهد که تقریبا با مقاومت فعلی بالاترین سطح در یک امتداد قرار دارد.

تایید این الگو، اتریوم را به خط گردن ساختار بزرگتر آدم و حوا در جفت بیت کوین خواهد رساند. یک شکست صعودی در آنجا، می تواند حداقل منجر به روند صعودی لازم برای رسیدن قیمت اتریوم به نصف قیمت بیت کوین شود. شکست به بالای خط گردن همچنین احتمال شروع فصل آلت کوین را بیشتر خواهد کرد.

منبع Cointelegraph cointelegraph newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.