در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شمارش معکوس برای راه اندازی فاز صفر اتریوم 2.0؛ رشد قیمت اتریوم

0 1,638

از زمان فعال شدن قراردادهای سپرده گذاری اتریوم 2.0 در تاریخ 4 نوامبر تاکنون، اعتبار سنج ها 524288 اتریوم به این قراردادها منتقل کرده اند. با رسیدن قراردادهای سپرده گذاری به سطح مورد نظر، فاز صفر اتریوم 2.0 یعنی بیکن چین در تاریخ 1 دسامبر راه اندازی خواهد شد.

علی رغم نگرانی های ناشی از مشارکت کم در فرایند استیکینگ در ابتدای راه اندازی قراردادهای سپرده گذاری، انتقال اتریوم به این قراردادها در روز دوشنبه  به سرعت افزایش یافت و در 14 ساعت گذشته بیش از 200000 اتریوم به این قراردادها ارسال شده است.

اتریوم
ارسال اتریوم به قراردادهای سپرده گذاری

با توجه به رسیدن قراردادهای سپرده گذاری به سطح مورد انتظار، قرار است که بیکن چین در تاریخ 1 دسامبر راه اندازی شود.

در حالی که مشارکت کنندگان تا زمان رسیدن اتریوم 2.0 به فاز 1.5 (مرحله ادغام شبکه اتریوم با بیکن چین و زنجیره های شارد) قادر نخواهند بود ارزهای خود را برداشت کنند، بسیاری از هودلرها منتظر هستند تا اشخاص ثالث سرویس های ذخیره سازی با قابلیت برداشت را راه اندازی کنند.

تقریبا 9 ساعت مانده به آخرین مهلت انتقال اتریوم، قراردادهای سپرده گذاری به بیش از 94 درصد هدف خود رسیدند. ایوان ون نس در توییتی گفت:

ما موفق شدیم! اثبات سهام اتریوم از اول دسامبر راه اندازی خواهد شد. ما اکنون به حداقل مقدار لازم برای راه اندازی زنجیره رسیده ایم.

اتریوم
استیکینگ اتریوم

تاثیر راه اندازی فاز 0 اتریوم 2.0 بر قیمت 

خبر راه اندازی قریب الوقوع فاز 0 همچنین منجر به روند صعودی قوی اتریوم شده است. قیمت اتریوم در روز دوشنبه در حدود سطح 590 دلار بود، اما طی چند ساعت به بالای سطح 600 دلار رسید. البته، اتریوم هنوز با بالاترین رکورد خود در ژانویه سال 2018 ( سطح 1500 دلار) فاصله زیادی دارد. در عین حال، قیمت آن از ماه مارس تاکنون چهار برابر شده است.

از طرفی قراردادهای آتی اتریوم هنوز هم صعودی هستند. کانتانگو در قراردادهای آتی اتریوم بین 10 تا 20 درصد است که این انتظارات روند صعودی را برای این ارز نشان می دهد.  کانتانگو به وضعیتی اطلاق می شود که در آن قیمت قراردادهای آتی بالاتر از قیمت لحظه ای است و معمولا زمانی رخ می دهد که انتظار می رود قیمت دارایی با گذشت زمان افزایش یابد. معمولا کانتانگو در بازارهای سالم بین 5 تا 10 درصد است.

قرارداد آتی
نمودار یک ماهه اضافه قیمت قراردادهای آتی اتریوم

گزینه های اتریوم نیز صعودی هستند. با بررسی دلتا انحراف 25 می توان به بینش خوبی در مورد احساسات و موضع معامله گران دست یافت. انحراف دلتای مثبت روند نزولی و انحراف دلتای منفی روند صعودی را نشان می دهد.

دلتا انحراف اتریوم اکنون منفی 20 است و با وجود افزایش 28 درصدی قیمت این ارز در 7 روز گذشته، نظر سرمایه گذاران مشتقات همچنان صعودی است.

گزینه ها
دلتا انحراف قراردادهای آتی اتریوم
منبع Cointelegraph Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.