در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چین لینک و DTCC با همکاری چند بانک آمریکایی برنامه آزمایشی Smart NAV را انجام دادند

0 471

Depository Trust and Clearing Corporation (به اختصار DTCC) و بلاک چین چین لینک یک برنامه آزمایشی را با چندین شرکت خدمات مالی آمریکایی به پایان رسانده اند تا روند توکن سازی صندوق های مالی بخش سنتی در بلاک چین را تسریع کنند.
چین لینک چیست وچگونه کار می کند؟

DTCC یک شرکت زیرساخت مالی آمریکایی است که خدمات تهاتر و تسویه حساب های مالی را به مشتریان ارائه می دهد.

طبق گزارش DTCC در 16 مه، برنامه آزمایشی اسمارت ان‌ای‌وی (Smart NAV) برای استانداردسازی روشی جهت ارائه داده های ارزش خالص دارایی (NAV) صندوق ها در تمام بلاک چین ها با استفاده از پروتکل همکاری بین شبکه ای (CCIP) چین لینک انجام شد.

در این گزارش آمده:

این برنامه آزمایشی نشان داد که با ارائه داده های ساختار یافته در شبکه و ایجاد نقش ها و فرایندهای استاندارد، داده های ضروری را می توان در بسیاری از موارد استفاده بلاک چین، مانند توکن سازی صندوق ها و قراردادهای هوشمند “مصرف کننده” گنجاند.

این قابلیت ها می توانند موارد استفاده مرتبط، مانند اپلیکیشن های کارگزاری، انتشار خودکار داده ها و دسترسی آسان تر به داده های گذشته صندوق ها را افزایش دهد.

گزارش DTCC افزود که این برنامه آزمایشی به ایجاد مدیریت خودکار داده بهتر و تاثیر محدود بر رویه های موجود در بازار برای موسسات مالی سنتی کمک کرد، مشتریان را قادر ساخت تا داده های گذشته را بدون ثبت دستی سوابق، بازیابی کنند و راه حل های رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (API) گسترده تری برای دریافت داده های قیمت ارائه کند.

چین لینک

شرکت های خدمات مالی آمریکا که در این برنامه آزمایشی شرکت کردند عبارتند از: شرکت امریکن سنتری (American Century )، بانک نیویورک ملون (BNY Mellon)، شرکت ادوارد جونز (Edward Jones)، شرکت سرمایه گذاری فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton)، شرکت اینوسکو (Invesco)، شرکت جی پی مورگان (JPMorgan)، شرکت سرمایه گذاری ام‌اف‌اس (MFS)، شرکت مید آتلانتیک تراست (Mid Atlantic Trust)، شرکت هلدینگ استیت استریت (State Street) و شرکت بانکورپ (Bancorp).

افزایش قیمت توکن LINK

طبق داده های وب سایت کوین‌گکو، قیمت LINK پس از انتشار گزارش DTCC حدود 12.5 درصد افزایش یافت.

توکن LINK

قیمت چین لینک در 12 ماه گذشته در میان روند صعودی در کل بازار ارز رمزنگاری، بیش از 130 درصد افزایش یافته است.

گزارش DTCC در حالی منتشر شد که علاقه بسیار زیادی به توکن سازی دارایی های دنیای واقعی در بلاک چین از سوی موسسات مالی سنتی بزرگ وجود دارد. 

شرکت بلک راک در 19 مارس 2024 صندوق سرمایه گذاری توکن شده خود را به نام “BUIDL” در شبکه اتریوم راه اندازی کرد که امکان بازدهی به صورت دلار را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. این صندوق به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا توکن هایی را خریداری کنند که نشان دهنده سهام آن هستند. دارایی های پشتوانه این صندوق متشکل از اوراق قرضه خزانه داری، قراردادهای بازپرداخت و پول نقد است.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.