در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش 100 درصدی قیمت چین لینک و بَند پروتکل طی 10 روز گذشته

0 1,632

رشد قوی در بخش دیفای باعث شده تا بَند پروتکل و چین لینک طی چند هفته گذشته بیش از 100 درصد افزایش قیمت داشته باشند.

این هفته قیمت بیت کوین به بالای سطح 12000 دلار رسید. اما قبل از این حرکت، آلت کوین ها برای چند هفته عملکرد قوی تری نسبت به بیت کوین داشته اند.

بَند پروتکل و چین لینک دو آلت کوینی هستند که بهترین عملکرد را داشته اند. در 10 روز گذشته قیمت این دو ارز به ترتیب 348 و 88 درصد افزایش یافته است. هر یک از آنها مانند یک شبکه اوراکل بلاک چین عمل می کنند که داده ها را به برنامه های مالی غیر متمرکز (دیفای) انتقال می دهند.

از ابتدای ماه آگوست تاکنون قیمت بَند پروتکل از 3.9 دلار 17.78 دلار افزایش یافته است. در همین مدت قیمت چین لینک از 7.6 به 14.45 دلار  رسید.

توکن دیفای
عملکرد چین لینک و بَند پروتکل

دلیل افزایش قیمت توکن های دیفای چیست؟

عامل اصلی روند صعودی قوی، رشد انفجاری در بخش دیفای است. برنامه های دیفای به کاربران این امکان را می دهند تا فعالیت های مالی مختلفی مانند معامله ، وام گیری و کسب سود از وام ارز رمزنگاری را انجام دهند.

برای این که پلتفرم های دیفای بتوانند یکپارچه و به طور مداوم کار کنند، باید داده های بازار را از وب سایت های مختلف و شبکه های بلاک چین بدست بیاورند و اینجاست که استفاده از اوراکل ها اهمیت پیدا می کند.قراردادهای هوشمند نیاز به اوراکل دارند تا داده های لازم برای راه اندازی پلتفرم های دیفای را فراهم کنند. بنابراین، وقتی بخش دیفای توسعه می یابد، شبکه های بلاک چین که اوراکل ها را ارائه می دهند از آن بهره می برند.

یک مقاله تحقیقاتی TradeBlock توضیح می دهد:

اوراکل ها امکان یکپارچه سازی داده های خارج از زنجیره را با پارامترهای قرارداد هوشمند موجود در بلاک چین های عمومی فراهم می کنند. 

داده های Defi Pulse نشان می دهند که از اول ماه ژوئن تاکنون کل سرمایه قفل شده در برنامه های دیفای از 1.048 به 4.76 میلیارد دلار رسیده است. با ورود سرمایه بیشتر به بازار دیفای، تقاضا برای اوراکل ها نیز افزایش یافت.

تفاوت اصلی بین بَند پروتکل و چین لینک در این است که اولی در شبکه کازموس و دومی روی شبکه اتریوم فعالیت می کند. کازموس یک بلاک چین اثبات سهام بوده و اتریوم در حال انتقال به این الگوریتم از طریق اتریوم 2.0 است.

بَند پروتکل به دلیل شکاف زیاد در ارزش گذاری، طی چند هفته گذشته افزایش بیشتری نسبت به چین لینک داشته است. در حال حاضر، ارزش بازار چین لینک بالغ بر 4 میلیارد دلار و ارزش بازار بَند پروتکل با وجود افزایش  348 درصدی قیمت، حدود 298 میلیون دلار است.

محققان در شرکت مِساری توضیح دادند که بَند پروتکل همان مسیر چین لینک را رفت که رشد آن را تقویت کرد. آنها گفتند:

اخیرا بَند پروتکل با اعلامیه های زیاد مشارکت و ادغام  از جمله فهرست شدن در  Coinbase Pro،مسیر چین لینک را در پیش گرفته است.  

آیا تقاضا برای اوراکل ها افزایش خواهد یافت؟

کلوین کُوه، از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری اسپارتان بلک در آسیا، پیش بینی می کند که بَند پروتکل به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد. وی انتظار دارد که بَند پروتکل طی 12 ماه آینده شکاف ارزش گذاری بازار را خواهد بست.

کلوین کُوه گفت:

با وجود رتبه بندی مجدد بَند پروتکل در سال جاری، لازم به ذکر است که ارزش سرمایه در گردش بازار آن هنوز 5 درصد چین لینک و ارزش بازار FD آن 10 درصد است. در حال حاضر، با توجه به مرحله نوپای بَند، این منصفانه است. انتظار دارم که شکاف ارزش گذاری بازار طی 12 ماه آینده ادامه یابد تا این که بسته شود.

از آنجا که بند پروتکل و چین لینک مبتنی بر شبکه های بلاک چین متفاوتی هستند، احتمالا از اکوسیستم های دیفای جداگانه و مبتنی بر اتریوم و کازموس پشتیبانی خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.