در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

قدرتمندترین دستگاه های استخراجی که در سه ماهه آخر سال 2020 عرضه شدند

1 2,324

به تازگی شرکت میکرو بی تی دستگاه اسیک جدیدی عرضه کرده که نرخ هش آن بالغ بر 112 تراهش در ثانیه است. با توجه به سختی شبکه و نرخ برق زیر 0.06 دلار برای هر کیلو وات ساعت، این دستگاه جدید یکی از بهترین ریگ های استخراج حال حاضر بازار است. در ضمن، رقبای تولید ریگ استخراج بیت کوین مانند استرانگ یو و کنان نیز محصولات جدیدی را به الگوریتم های اجماع SHA256 اختصاص داده اند.

در حالی که بازار بیت کوین اخیرا شتاب گرفته، سود استخراج بیت کوین در سه ماه آخر سال 2020 قابل توجه بوده است. در سال جاری، تعدادی از دستگاه های استخراج نسل جدید توسط شرکت هایی مانند میکرو بی تی، بیت مین و کنان منتشر شده اند. در حال حاضر، سودآورترین ریگ استخراج SHA256 ،آنتماینر S19 Pro شرکت بیت مین است که نرخ هش آن به 110 تراهش در ثانیه می رسد. این دستگاه قابلیت استخراج ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی را دارد.

با توجه به نرخ 0.06 دلار برای هر کیلو وات ساعت برق و قیمت فعلی بیت کوین، سود روزانه یک دستگاه آنتماینر S19 Pro حدود 10 دلار است. شرکت بیت مین این دستگاه را در ماه مه سال 2020 عرضه کرد و در سه ماهه آخر سال جاری، سه دستگاه استخراج قدرتمند دیگر نیز عرضه شده اند.

ریگ استخراج واتسماینر++ M30S

شرکت میکرو بی تی ریگ استخراج جدید خود را با نام واتسماینر++ M30S عرضه کرده است. این دستگاه نسل جدید نسخه های M30 است و طبق ادعای شرکت سازنده، نرخ هش آن به 112 تراهش در ثانیه می رسد.  بر اساس مشخصات، این دستگاه 3742 وات برق مصرف می کند.

دستگاه واتسماینر از نیمه هادی های 12 نانومتری سامسونگ استفاده می کند. در نسخه واتسماینر+ M30S از تراشه های 8 نانومتری سامسونگ استفاده شده است. دستگاه واتسماینر++ M30S در فروشگاه های ریگ استخراج رسمی میکروبی تی با قیمت 3900 دلار به فروش می رسد.

واتسماینر++ M30S
واتسماینر++ M30S

این دستگاه جدید شرکت میکروبی تی در مقایسه با S19 Pro و همچنین آوالون ماینر 1246 شرکت کنان، کوچکتر و ظریف تر است. در تاریخ 5 دسامبر گزارشی منتشر شد، مبنی بر این که چگونه تعداد زیادی از تولید کنندگان ریگ های استخراج دستگاه های جدید خود را فروخته اند.

در آن زمان، وب سایت میکرو بی تی اعلام کرد که یک انتظار 120 روزه برای ارسال محصول پس از تسویه وجود داشت. با این حال، در اعلامیه جدید این وب سایت آمده  که “ظرف مدت دو هفته پس از پرداخت کامل مبلغ ” دستگاه ارسال خواهد شد.

ریگ استخراج آوالون ماینر 1246

شرکت کنان نیز دستگاه جدید خود را با نام آوالون ماینر 1246 (یا A1246) عرضه کرده است. طبق مشخصات اعلام شده در وب سایت این شرکت، این دستگاه 3420 وات برق مصرف می کند و نرخ هش آن به 90 تراهش در ثانیه می رسد. استخراج کنند گان هم اکنون می توانند دستگاه جدید شرکت کنان را خریداری کنند.

آوالون ماینر
آوالون ماینر 1246 شرکت کنان

به نظر می رسد که قیمت هر دستگاه A1246 در فروشگاه های بازار دوم ریگ استخراج بین 2369 تا 2725 دلار باشد. این آوالون ماینر جدید از واتسماینر++ M30S بزرگتر است، چون چهار فن از نوع  12038 دور در ثانیه دارد. تراشه کنان “A12” نام دارد و احتمال می رود که نیمه هادی 12 نانومتری باشد.

طبق گزارش Cybtc.com، این دستگاه جدید شرکت کنان اخیرا آزمایش شده است. در این آزمایش تایید شد که “در شرایط عادی کار، نرخ هش دستگاه حدود 90 تراهش در ثانیه است”. این گزارش می افزاید” پس از شروع کار این دستگاه، نرخ هش به سرعت و در مدت زمان کوتاهی به 90 تراهش در ثانیه رسید، سرعت فن در حدود 6800 دور در ثانیه و متوسط نرخ هش در مدت زمان طولانی 90.05 تراهش در ثانیه بود.

Hornbill H8 Pro

شرکت استرانگ یو از دیگر شرکت هایی است که در سه ماهه آخر سال 2020 ریگ  استخراج جدید خود را با نام Hornbill H8 Pro به بازار عرضه کرد. این شرکت ادعا می کند که دستگاه جدید با سرعت 84 تراهش در ثانیه استخراج می کند. 

Hornbill H8 Pro شرکت استرانگ یو

Hornbill H8 Pro حدود 3360 وات برق مصرف می کند و مانند واتسماینر جدید شرکت میکروبی تی کوچک است. مشخصات نشان می دهند که دستگاه جدید شرکت استرانگ یو از نیمه هادی های 8 نانومتری بهره می برد. طبق وب سایت رسمی این شرکت، قیمت هر یک از دستگاه های جدید  1100 دلار خواهد بود.

هر سه دستگاه جدید استخراج از الگوریتم اجماع  SHA256  استفاده می کنند و قابلیت استخراج بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی را دارند. در حال حاضر، نرخ هش کل شبکه بیت کوین به حدود 130 اگزاهش در ثانیه می رسد. نرخ هش بیت کوین کش و بیت کوین اس وی نیز به ترتیب 1.9 و 1.2 اگزاهش در ثانیه است.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ashkan می گوید

    سلام.برای استخراج ارز BEAM باید چه ماینری بخرم؟ممنون میشم راهنمایی کنید