در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

به روزرسانی بلاک چین کاردانو با هارد فورک مری

0 306

قیمت کاردانو در ماه فوریه سه برابر شد و این ارز از لحاظ عملکرد در صدر رتبه بندی دارایی های دیجیتال کوین دسک 20 قرار گرفت. از طرفی امروز بلاک چین کاردانو طی هارد فورک مری به یک بلاک چین چند دارایی تبدیل خواهد شد.

این افزایش قیمت در طی یک ماه صعودی در کل بازار ارزهای رمزپایه به دست آمد. بیت کوین 36 درصد و اتریوم 7.4 درصد در این ماه رشد داشتند. اما قیمت ریپل در همین مدت 15 درصد کاهش یافت.

اما این کاردانو و سایر آلت کوین ها بودند که به لحاظ عملکرد در رتبه های بالاتر قرار گرفتند. جدای از افزایش 274 درصدی قیمت کاردانو، توکن کازموس نیز 122 درصد افزایش یافت.

افزایش قیمت کاردانو آن قدر چشمگیر بود که ارزش بازار آن به حدود 40 میلیارد دلار رسید و با قرار گرفتن در بالای ارزهای بزرگی مانند لایت کوین و بیت کوین کش، تبدیل به سومین دارایی دیجیتال با ارزش شد. 

قیمت کاردانو در تاریخ 27 فوریه به بالاترین سطح در 1.49 دلار  رسید و از رکورد 1.30 دلار که در اوایل سال 2018 و اواخر بازار صعودی ارزهای رمزپایه به آن دست یافت، عبور کرد.

اما واقعیت هایی در شبکه کاردانو وجود دارند که باید با آنها روبرو شد. در حالی که کاردانو به عنوان رقیب اتریوم شناخته می شود، اما هنوز قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را ندارد. Input Output Hong Kong، تیم توسعه کاردانو، یک رویکرد بلند مدت برای توسعه شبکه در پیش گرفته است. برای مثال، کاردانو اخیرا از کنترل IOHK خارج شده و با هارد فورک “شلی” در جولای سال قبل به کنترل جامعه درآمد.

هارد فورک مری

هارد فورک مری که برای امروز برنامه ریزی شده، به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های جدیدی ایجاد کنند که به طور طبیعی روی بلاک چین کاردانو (درست مانند توکن ADA) اجرا می شوند. ابتکار صدور توکن های جدید اولین بار در شبکه اتریوم استفاده شد و امکان عرضه اولیه سکه چند میلیارد دلاری را در سال 2017 فراهم کرد. چارلز هاسکینسون (بنیانگذار کاردانو) این هاردفورک را یک “حرکت تاریخی” خواند.

هارد فورک مری
هارد فورک مری

هاسکینسون گفت:

 این انتقال برای اپراتورهای نود کاملا ساده است. آنها باید فقط نرم افزارهای خود را به روز رسانی کنند و همه چیز خوب پیش خواهد رفت. تقریبا یک ماه آن را آزمایش کرده ایم و  نتیجه آن خوب بود. فعال کردن توکن های جدید گامی در مسیر دستیابی به قابلیت های کامل قراردادهای هوشمند است.

گوگان (Goguen ) هارد فورک بعدی است که چارلز هاسکینسون از آن سخن گفت. طبق ادعای تیم توسعه کاردانو، این به روز رسانی احتمالا در نیمه اول سال 2021 انجام خواهد شد و بلاک چین کاردانو به قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند دست خواهد یافت.

منبع coindesk coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.