در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازیابی قیمت به سطح های بالاتر؛ بیت کوین در ترازنامه شرکت های تجاری

0 258

قیمت بیت کوین به تازگی شاهد بازیابی بود و روز گذشته قیمت آن پس از سقوط به منطقه 43000 دلار به سطح های بالاتر افزایش یافت. از طرفی شرکت های زیادی هستند که بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرده اند.

داده های کوین دسک نشان می دهند که قیمت این ارز بزرگ بازار در ساعات ابتدایی امروز با حدود 15 درصد افزایش از کف 433119.16 دلار به سطح 49520.72 دلار رسیده است. تحلیلگران در هنگام توضیح افزایش اخیر قیمت، به عوامل مختلفی اشاره کردند.

جان تودارو، مدیر موسسه تحقیقاتی ترید بلاک، در مورد افزایش امروز بیت کوین پس از رسیدن به کف قیمت توضیح داد. وی خاطرنشان کرد:

اخیرا بازده اوراق خزانه آمریکا به بالاترین سطح در یک سال گذشته رسیده و در نتیجه آن فشار فروش در سهام فن آوری رخ داد و قیمت بیت کوین نیز به سطح های پایین کاهش یافت.

بیت کوین در زمان عدم اطمینان و بلاتکلیفی بازار هنوز هم فاکتورهایی از یک دارایی پر ریسک را دارد و به طور مداوم افزایش و کاهش می یابد.

تودارو همچنین بر نقش مهم اهرم (در تجارت با پول قرضی سرمایه گذاری کردن) تاکید کرد :

من فکر می کنم جدای از حرکات گسترده بازار، شاهد مقدار قابل توجهی اهرم در بازار ارزهای رمزنگاری بوده ایم. پس از این که حجم زیادی از این اهرم ها با کاهش قیمت به سطح 43000 دلار از بین رفتند، تا حدودی از فشارهای رو به پایین کاسته شد.

یک واکنش ساده به کاهش آخر هفته

تیم اِنِکینگ، مدیر عامل Digital Capital Management، نظر دیگری درباره وضعیت بیت کوین ارائه داد:

ما شاهد یک بازیابی نسبتا استاندارد در صبح روز دوشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی بودیم که با بازیابی قیمت در صبح دوشنبه در آسیا برابر بود.

وی اظهار داشت که این حرکت قیمت صرفا واکنشی به کاهش به منطقه 43000 دلار در آخر هفته بود که با خرید 328 بیت کوین دیگر توسط مایکرواستراتژی در روز دوشنبه و گزارش کاملا مثبت  سیتی بانک در مورد این ارز همراه بود.

بازار در حال حاضر از سطح 49500 دلار  اصلاح شده و انتظار می رود که این روند ادامه یابد. سناریوی نزولی از 21 فوریه هنوز به قوت خود باقی است.

چشم انداز مثبت بیت کوین

در حالی که انکینگ از کاهش های کوتاه مدت بیت کوین گفت، سایر ناظران بازار بر پیشرفت های صعودی پیرامون این ارز تاکید کردند.

کنستانتین کوگان، مدیر عامل ویو فایننشال گروپ، به چندین مورد از این عوامل اشاره کرد. وی اظهار داشت:

مایکرواستراتژی 15 میلیون دلار دیگر در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و موجودی خود را به 90859 بیت کوین رساند.  گلدمن ساکس معاملات آتی این ارز برتر بازار را دوباره شروع کرد. علاوه بر بررسی پتانسیل صندوق های قابل معامله بیت کوین (EFT)، شاهد چشم انداز مثبتی هستیم.

علاقه نهادهای سرمایه گذاری

کوگان تاکید کرد که شرکت های تجاری زیادی در حال اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه خود هستند. در صحبت با نهادهای سرمایه گذاری بزرگ دریافتیم که آنها آماده سرمایه گذاری در این طلای دیجیتال از طریق نهادهای تحت نظارت هستند.

حتی شرکت هایی که نسبت به بیت کوین مشکوک هستند، هم اکنون در حال بررسی تخصیص سرمایه به این ارز تحت چندین معیار اصلی از جمله کاهش نوسانات، افزایش نقدینگی و اطمینان قانونی هستند.

چشم انداز صعودی بیت کوین

سرگئی نظروف، بنیانگذار و مدیر عامل چین لینک لبز، نیز در مورد بیت کوین اظهار نظر کرد و چشم انداز صعودی برای این ارز برتر بازار ارائه داد. او گفت:

در حالی که ممکن است برخی افراد بیت کوین را یک دارایی پرریسک بدانند، این ارز در یک بازه چندماهه و از طریق پذیرش به عنوان یک کلاس دارایی کاملا جدید که در مقابل تئوری سیاست پولی مدرن قرار دارد، به طور مداوم به رشد خود ادامه داده است.

اگرچه برخی از حرکت های روزانه بیت کوین ممکن است با احساسات بازار پیرامون ریسک رابطه داشته باشند، ظاهرا منحنی کلی این ارز در 6 ماه گذشته با بازار مالی بزرگتر ارتباطی نداشته است. نظروف با اشاره به چندین نگرانی که می توانند سرمایه گذاران را برای خرید بیت کوین ترغیب کنند گفت:

این تا حد زیادی با نگرانی های فزاینده مردم در مورد تورم، چاپ پول کنترل نشده و سیاست های پولی مدرن ارتباط دارد.

بررسی دارایی های بیت کوین 42 شرکت سرمایه گذاری

افزودن بیت کوین به ترازنامه یک شرکت تبدیل به یک روند شده و شرکت مایکرواستراتژی با خرید 250 میلیون دلار بیت کوین آغاز کننده این روند بود. از آن زمان به بعد، تعداد زیادی از شرکت ها از این الگو پیروی کرده اند و قیمت بیت کوین نیز افزایش بسیار چشمگیری داشته است.

برای مثال، 29 شرکت تا پایان سال قبل 1.1 میلیون بیت کوین به ارزش بیش از 30 میلیارد دلار در اختیار داشتند. بعلاوه، در آن زمان این 29 شرکت مالک 5.48 درصد از کل 21 میلیون عرضه بیت کوین بودند.

طبق آمارهای وب سایت ” bitcointreasuries.org“، در حال حاضر این اعداد تغییر زیادی کرده اند. 42 شرکت از سراسر جهان که در ترازنامه خود بیت کوین دارند، در پورتال این وب سایت فهرست شده اند.

ترازنامه
فهرست 42 شرکت که در ترازنامه خود بیت کوین دارند

طبق داده های ارائه شده در اول مارس،  ارزش بیت کوین های این شرکت ها با قیمت روز دوشنبه 65 میلیارد دلار بود. این شرکت ها در مجموع 1350073 بیت کوین در ترازنامه خود دارند.

شرکت ها، صندوق های امانی و سرمایه گذاری مانند تسلا، موگو فایننس، اُسپری بیت کوین تراست، صندوق قابل معامله ایوالو، ناین پوینت بیت کوین تراست و غیره، به این فهرست اضافه شده اند. البته بزرگ ترین دارنده این فهرست شرکت گری اسکیل با 649130 بیت کوین است. شرکت های “MTGOX K.K” و ” Block.one” به ترتیب با 141686 و 140000 بیت کوین بعد از گری اسکیل در رده های دوم و سوم قرار دارند. شرکت مایکرواستراتژی با 90859 بیت کوین در جایگاه چهارم این فهرست است.

شرکت هایی که در این وب سایت فهرست نشده اند

شرکت های زیادی از جمله رستوران های زنجیره ای تاهینی، شرکت نرم افزاری اسناپا در کانادا، شرکت سین بایوتیک اس ای و حتی کوینس وجود دارند که علی رغم داشتن بیت کوین در ترازنامه خود، در وب سایت ” bitcointreasuries.org ” فهرست نشده اند.

در 24 فوریه، صرافی کوین بیس در یک پست وبلاگ توضیح داد که چگونه می تواند به شرکت ها کمک کند تا بیت کوین را  برای خزانه خود خریداری کنند. در این پست همچنین ذکر شده بود که کوین بیس از سال 2012 بیت کوین را در ترازنامه خود نگه داشته است.

این احتمال وجود دارد که بسیاری از مشاغل مبتنی بر ارز رمزپایه از مدت ها قبل این مدل را اتخاذ کرده باشند و بیت کوین و دارایی های دیجیتال دیگر را در خزانه خود نگه داشته اند.

منبع forbes news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.