در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

معامله گران گزینه های بیت کوین روند نزولی کوتاه مدت را پیش بینی می کنند

0 1,031

اخیرا تحلیلگران بازار ارز رمزنگاری اظهار داشته اند که معامله گران گزینه های بیت کوین روند کوتاه مدت نزولی برای این ارز پیش بینی می کنند، اما داده ها نشان می دهند که این چنین نیست.

ناکامی مداوم بیت کوین برای شکستن سطح مقاومت 9400 دلار در سه هفته گذشته باعث شده تا برخی از تحلیلگران در مورد احتمال یک شکست صعودی دچار تردید شوند.

اگرچه سطح حمایت 9000 دلار در 50 روز گذشته با قدرت حفظ شده است، اما هر شاخص منفی ناچیز توجه بیشتر رسانه ها و صاحب نظران را به خود جلب می کند.

اخیرا، رسانه های ارز رمزنگاری بر روی انحراف 25 درصدی بیت کوین تمرکز کرده اند تا ثابت کنند که نظر معامله گران  گزینه ها در کوتاه مدت در حال تغییر به نزولی تغییر است، اما در واقعیت دلیل دیگری به غیر از تفسیر سیگنال ها از یک نقطه داده وجود دارد.

انحراف (skew) یک مفهوم در معاملات گزینه ها است که نوسانات بین قرارداد اختیار فروش (put option) و قرارداد اختیار خرید (call option) با تاریخ انقضای مشابه را مقایسه می کند. یک انحراف مثبت به معنای بیشتر بودن نوسانات ضمنی اختیار فروش نسبت به اختیار خرید است و این بالا بودن ضریب اطمینان برای یک حرکت نزولی را نشان می دهد.

معمولا می توان تصور کرد که نظر سرمایه گذاران بیشتر نزولی است زمانی که حمایت از روند نزولی نسبت به حمایت از روند صعودی بیشتر باشد. اما تجزیه و تحلیل دقیق تر داده ها نشان می دهد که در حال حاضر این چنین نیست.

اول، سطح فعلی قیمت چیزی نیست که در تاریخ تجربه نشده باشد، در واقع بر عکس است. متداول ترین مقیاس از دلتا انحراف 25 درصد استفاده می کند و به این معناست که احتمال وقوع گزینه های قیمت گذاری شده 25 درصد است.

گزینه های بیت کوین
دلتا انحراف 25 درصدی گزینه های بیت کوین

همانطور که نمودار فوق نشان می دهد، انحراف دلتای 25 درصدی یک ماهه در 21 ماه مه به اوج خود در 23 درصد رسید و در حال حاضر 12 درصد است.

در ضمن، با توجه به بالاترین سطح قبلی در 6 درصد در مقایسه با 4 درصد فعلی، گزینه های سه ماهه حرکت مشابهی را نشان می دهند. به هیچ وجه انحراف بیانگر چیزی غیر عادی یا به شدت نزولی نیست.

صرف نظر از این که حمایت از روند نزولی نسبت به صعودی بیشتر است، باید مشخص شود که آیا سرمایه گذاران عملا چنین گزینه هایی را خواهند خرید یا نه.

این کار با اندازه گیری قرارداد اختیار خرید تا 20 درصد بالاتر از قیمت فعلی در سطح 9120 دلار انجام می شود و آن را با قرارداد اختیار فروش تا 20 درصد پایین تر از قیمت مقایسه می کند.

گزینه های بیت کوین
‘گزینه های بیت کوین صرافی دریبیت در ماه جولای

در حال حاضر، مجموع گزینه های خرید تا قیمت 11000 دلار به 13000 می رسد که اندکی بیشتر از 12000 اختیار فروش تا قیمت 7500 دلار برای تاریخ انقضاء در ماه جولای است. در ماه آینده قراردادهای اختیار خرید 18000 و قراردادهای اختیار فروش 3500 هستند.

این نشان می دهد که معاملات قراردادهای اختیار فروش بیشتر از قراردادهای اختیار خرید نخواهند بود. این نسبت تا حدودی از اهمیت منحنی انحراف می کاهد.

بازارهای قراردادهای آتی صعودی باقی می مانند

راه دیگر برای سنجش احساسات سرمایه گذاران حرفه ای بررسی اضافه قیمت (معروف به کانتانگو) در بازارهای قراردادهای آتی نسبت به معاملات دائمی و سوآپ است. قیمت قراردادهای بلند مدت تا حدودی بالاتر از بقیه معاملات هستند و این بیانگر یک بازار سالم است.

قرارداد آتی
قراردادهای آتی سه ماهه بیت کوین

اضافه قیمت 3 ماهه در سطح 4 درصد بدون تغییر باقی مانده و این بالاترین مقدار 30 روزه است، بنابراین هیچ نشانه ای از ترس یا متمایل شدن سرمایه گذاران به سمت نزولی در بازارهای قراردادهای آتی وجود ندارد.

در هنگام خواندن سیگنال ها و تجزیه و تحلیل های کارشناسان مواظب باشید

غیر ممکن است که یک شاخص منحصر بفرد مشتقات بتواند تصویر واضحی از بازار را ارائه دهد، چون بازار گزینه های بیت کوین هنوز نوپا است. بعلاوه، در حال حاضر تنها یک صرافی 80 درصد از گزینه های قراردادهای باز بیت کوین را در اختیار دارد.

تحریف ها همچنین می توانند ناشی از موقعیت فعلی سازندگان بازار گزینه ها باشد که ممکن است علاقه ای به  افزودن ریسک به سطح فعلی نوسانات ضمنی نداشته باشند.

با ارزیابی قراردادهای اختیار فروش /خرید برای هر انقضاء، می توان دید بهتری نسبت به پیش بینی های سرمایه گذاران حرفه ای بدست آورد و ماه های جولای و اوت  هر دو به نفع روندهای صعودی هستند.

یک اختلاف انحراف 25 درصدی به خودی خود نباید به عنوان یک شاخص نزولی تفسیر شود، بنابراین نسبت به کسانی که این انحراف را یک شاخص نزولی می دانند، بسیار محتاط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.