در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قابل توجه قیمت بلوزل (BLZ)؛ بررسی تکنیکال و فاندامنتال های این ارز

0 485

بلوزل (Bluzelle) با افزایش بیش از 100 درصدی قیمت خود در عرض چند هفته به جمع  ارزهای برنده و پیشگام کوین‌مارکت‌کپ پیوست. قیمت توکن BLZ در طول دو هفته افزایش به بالاترین سطح خود و خارج از باند بالایی بولینگر رسید. این سیگنال خرید در نظر گرفته می شود و روند صعودی ممکن است برای مدتی طولانی ادامه یابد. در ادامه تکنیکال و فاندامنتال های این ارز را بررسی خواهیم کرد.
نحوه استفاده از شاخص بولینگر(BB) در پیش بینی قیمت و نوسانات بازار

سیگنال خرید بلوزل

جان بولینگر، باندهای بولینگر را در دهه 1980 طراحی کرده است. از باندهای بولینگر برای دنبال کردن روندها و اندازه گیری نوسانات استفاده می شود. این باندها سیگنال های فروش و خرید را براساس واکنش قیمت به خط میانی و باندهای بالا و پایین ارائه می دهند.
استفاده از باندهای بولینگر برای تعیین وضعیت اشباع خرید یا فروش

خط میانی یک میانگین متحرک ساده 20 روزه است که با تغییر روند رو به بالا حرکت می کند. نکته مهم این که باندهای بالا و پایین در حال از هم باز شدن (منبسط شدن) هستند که نشان می دهد نوسانات بیشتری برای قیمت BLZ در راه است.

باندهای بولینگر با الگوهای “W” و “M” به خوبی کار می کنند. اولین کف در الگوی “M” در اواخر سال 2022 خارج از باند پایینی بسته شد. کف اخیر در ژوئن 2023 خارج از باندها بسته نشد. این نشانه معکوس شدن روند به صعودی بود و قیمت بلافاصله پس از آن افزایش یافت و به بالای باند بالایی صعود کرد.

در نتیجه سیگنال خرید در نمودار BLZ ظاهر شد. سیگنال خرید با بسته شدن شمع در بالای باند بالایی تایید می شود، سپس باید حد ضرر (stop loss) را در زیر میانگین متحرک ساده خط میانی قرار داد. برای بسته شدن شمع در خارج از باند بالایی یک حرکت قوی لازم است که احتمال ادامه روند را افزایش می دهد. با این حال، بسته شدن خارج از باند بالایی تضمینی برای افزایش بیشتر قیمت نیست.

بلوزل

فاندامنتال های بلوزل

درک فاندامنتال‌های پروژه بلوزل نیز اهمیت زیادی دارد. اگر حرکت قیمت منطقی باشد، با ترکیب فاندامنتال‌ها و تکنیکال می‌توانیم بینش واقعی‌تری به دست آوریم.

بلوزل در حال حاضر ویژگی‌های مثبت و مفید زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

  • بلوزل یک بلاک‌چین برای گیم‌فای (GameFi) است. گیم‌فای ترکیبی از دو لغت بازی (Game) و مالی (Financial) است که به بازی‌های P2E مبتنی بر بلاک‌چین اشاره دارد. کاربران با انجام این بازی‌ها، پاداش‌هایی در قالب ارز رمزنگاری و توکن‌های NFT به دست می‌آورند و با فروش یا معاوضه آنها قادر به کسب درآمد خواهند بود.
  • بلوزل ادعا می‌کند که می‌تواند بیش از 10000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند.این بلاک‌چین همچنین دارای قابلیت همکاری “یکپارچه” با سایر بلاک‌چین های مبتنی بر کازموس است.
  • بلوزل پلتفرم NFT کاپلا (Capella) را طراحی و راه اندازی کرده است.
  • یک پیشرفت مهم بلوزل پشتیبانی از گیم‌فای است. بلوزل بازی GAMMA 4 را طراحی و عرضه کرد. این یک بازی نقش آفرینی علمی تخیلی (sci-fi RPG) و از نوع P2E (بازی کن، درآمد کسب کن) است که در آم گیمرها می‌توانند توکن‌های BLZ را کسب کنند.
  • بلوزل با همکاری شرکت استارلوپ استودیوس (Starloop Studios) بازی GAMMA 4 را ساخته است. این شرکت سازنده بازی با شرکت‌های بزرگ بازی مانند اسکوئر انیکس (Square Enix)، بتسدا (Bethesda) و یوبی‌سافت (Ubisoft) همکاری کرده که همین به کیفیت بازی مذکور اعتبار می‌بخشد.

به طور کلی، به نظر می‌رسد افزایش موارد استفاده برای شبکه بلوزل از طریق ادغام و پذیرش گیم‌‌فای باعث ایجاد شور اشتیاق و افزایش قیمت توکن BLZ شده است. بلوزل در بازار می‌درخشد و گیم‌‌فای را در شبکه کازموس گسترش می‌دهد؛ شاهکاری که به ندرت توسط دیگر بلاک چین ها انجام شده است.

همچنین، بلوزل یک رقیب قوی برای ایمیوتبل ایکس (Immutable X)، پروتکل مشهور گیم‌‌فای در شبکه اتریوم، به حساب می‌آید.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.