در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
$9,063.14
-2.63%
Ethereum
$264.11
-3.17%
Ripple
$0.43
-0.91%
Bitcoin Cash \/ BCC
$408.44
-5.06%
Litecoin
$133.65
+0.62%
EOS
$6.75
-5.04%
Binance Coin
$34.31
+3.92%
Tether
$1.00
-0.3%
Stellar
$0.12
-3.74%
Cardano
$0.09
-3.54%
Tronix
$0.03
-2.32%
Monero
$96.88
-2.04%
DigitalCash
$159.29
-0.03%
Tezos
$1.24
-5.65%
Ethereum Classic
$8.42
-4.03%
NEO
$13.46
-4.27%
Maker
$721.02
-0.47%
Ontology
$1.43
-2.73%
ZCash
$108.73
+8.16%
Dogecoin
$0.00
0%

یک جهش بزرگ در بیت کوین؛ کیف پول ها گامی کوچک در شبکه لایتنینگ برداشتند

0 389

کیف پول های لایتنینگ جدید و کاربردوست بیت کوین مانند بلو والت، در حال پیدا کردن جایگاهی در آینده پرداخت ها هستند. کاربران اکنون می توانند پرداخت های لایتنینگ بیت کوین را مستقیما از طریق دستگاه تلفن همراه خود ارسال و دریافت کنند. این امر می تواند برای آینده پرداخت های آنلاین رویدادی انقلابی باشد.

کیف پول های لایتنینگ بیت کوین در حال بستن بار خود هستند

اپلیکیشن کیف پول بلو والت اکنون قابلیت ایجاد صورتحساب را دارد و در نتیجه پرداخت های شبکه لایتنینگ را مستقیما بر روی دستگاه تلفن همراه شما دریافت می کند.

در ضمن، “کیف پول ساتوشی” برنامه موبایلی و کاربردوست دیگری است که مورد هدف بازار استرالیا قرار گرفته است. این کیف پول در حال حاضر از کاربردهای یکسانی نیز پشتیبانی می کند. چندین کیف پول لایتنینگ دیگر که به تازگی ارائه شده اند نیز وجود دارند. البته بلو والت و کیف پول ساتوشی آسان ترین نمونه ها برای شروع هستند.

استرالیایی ها قادر به پرداخت صورتحساب ها و خریدهای خود با بیت کوین از طریق کیف پول ساتوشی و به وسیله ی شبکه ی لایتنینگ هستند.

این دو کیف پول با همدیگر ارسال و دریافت پرداخت ها را ساده می کنند. علاوه بر این، مبلغ تراکنش در این کیف پول ها می تواند به اندازه ی یک سنت باشد که مفهوم آن می تواند چیزی به عنوان بروز یک انقلاب باشد. در ادامه دلایل این ادعا را تشریح خواهیم کرد.

تراکنش های جزئی آنلاین

چنج تیپ، یک پلتفرم با قابلیت پرداخت تراکنش های جزئی است. این پلتفرم توسط چنج کوین، یک شرکت آمریکایی مستقر در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا که متخصص در تراکنش های جزء اینترنتی با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین است، هدایت می شود.

این شرکت در سال 2013 تاسیس شد و کاربران بیت کوین را قادر ساخت تا پرداخت های جزء را در سراسر وب سایت های مختلف رسانه های اجتماعی ارسال کنند. اما متاسفانه این سرویس ظاهرا از نظر اقتصادی به صرفه نیست. کارمزدهای بالای تراکنش های معمولی (on-chain) و مدت زمانی که طول می کشد تا تایید شوند، تجربه ی نسبتا ناخوشایندی را، به خصوص جهت انجام پرداخت های کوچک برای کاربر به وجود می آورد.

در نهایت، این سرویس در سال 2016 و پس از اینکه توسط ایر بی.ان.بی به دست گرفته شد، متوقف گردید.

اما اکنون با توجه به اینکه انجام تراکنش ها به لطف شبکه لایتنینگ تقریبا بدون هزینه و فوری صورت می گیرند، کیف پول های مزبور احتمالا قادر به عملی کردن هدف خود باشند.

تیپ پین (Tippin) یک اپلیکیشن امیدوارکننده برای پرداخت های جزء اینترنتی و مشابه به نمونه چنج تیپ است. این اپلیکیشن به منظور ارائه ی یک تجربه کاربری خوب، از شبکه لایتنینگ استفاده می کند. در ضمن، پیش از این یک سرویس مشابه دیگر بر روی رسانه اجتماعی ردیت (Reddit) مورد استفاده قرار گرفته است. ال. ان. تیپ بات به همه این امکان را می دهد تا با استفاده از دستورهای متنی بر روی این پلتفرم پرداخت های خود را انجام دهند.

باید صدقانه گفت که این امر هنوز در دوران بدوی خود است. ظهور کیف پول های دو طرفه و کاربردوست لایتنینگ بیت کوین اکنون شما را قادر می سازد تا پرداخت ها را به وسیله ی دستگاه تلفن همراه خود و در چندین ثانیه انجام دهید.

برای مثال، دریافت یک پرداخت، چیزی شبیه به شکل زیر به نظر می رسد:

شبکه لایتنینگ بیت کوین

ارزش ده هزار ساتوشی تقریبا برابر با 40 سنت است، به هر حال اگر مایلید این چنین پول هایی را در بلو آلت خود دریافت کنید به آسانی بر روی دکمه “برداشت” کلیک کنید تا شما را به صفحه بعدی منتقل کند:

شبکه لایتنینگ

عبارت “put_invoice_here” را با شماره صورتحساب خود جایگزین کنید. شماره صورتحساب را می توانید در کیف پول لایتنینگ خود به وسیله ی کلیک بر روی “Receive” ایجاد کنید. مقدار مبلغی را که می خواهید وایز کنید تعیین کنید: 10000 ساتوشی (البته می تواند هر رقمی زیر 10 هزار باشد) و یک توضیح کوتاه نیز برای خودتان بنویسید.

بیت کوین

بر روی کلید “Create” کلیک کرده تا صورتحساب شما ایجاد شود. آن شبیه تصویر زیر خواهد بود:

قیمت بیت کوین

آدرس صورتحساب را در قسمت “put_invoice_here”  در کادر پیام جایگذاری کنید و پیام را به ال.ان تیپ باتِ ردیت ارسال کنید.

صورتحساب در فاصله ی بین 10 الی 15 ثانیه ارسال خواهد شد. صورتحساب بلو والت سپس پیغام زیر را نشان می دهد:

شبکه لایتنینگ

موجودی ساتوشی در کیف پول لایتنینگ شما اکنون مقدار پول دریافت شده را نشان می دهد.

تمام این پروسه سریع و در حدود چند ثانیه انجام می گیرد. به علاوه کارمزد انجام تراکنش به طور شگفت انگیزی کم است.

این پروسه حتی با مبلغ کمتری به میزان 10 ساتوشی (یا 0.0003831 سنت) نیز بدون ایراد، کار می کند.

بیت کوین اکنون می تواند ماورای ویزا مقیاس پذیری داشته باشد

ظهور این نسل جدید کیف پول موبایل یک دید به آینده ی پرداخت های آنلاین را به روی ما می گشاید.

برخی مشکلات مانند ناتوانی در برداشت ساتوشی از کیف پول های لایتنینگ و انتقال آن به کیف پول های معمولی (on chain) وجود دارد. این گزینه در کیف پول لایتنینگ بلووالت به زودی ارائه خواهد شد.

در این ضمن، شبکه لایتنینگ به سرعت در حال رشد است و اکنون با بیش از 5,000 نُود و بیش از 2 میلیون دلار گنجایش، به خود می بالد.

این لایه ی دوم، به منظور بهره بری از پرداخت های سریع و کم هزینه بر روی بیت کوین در حال توسعه است. این امر در مورد آلت کوین ها نیز در حال اعمال است.

پیش از شبکه لایتنینگ، بیت کوین در هر ثانیه تقریبا قادر به پردازش تنها هفت تراکنش بود. منتقدان استدلال کرده بودند، این تعداد تراکنش در ثانیه مانع از رقابت آن با امثال روش های پرداخت اینترنتی خود مانند ویزا است که قادر است در هر ثانیه بیش از 45,000 تراکنش را پردازش کند.

اما شبکه لایتنینگ بیت کوین نه تنها وعده داده که میلیون ها تراکنش را در یک ثانیه پردازش کند، بلکه  فروش مبالغ ناچیزی به اندازه ی یک پنی (و حتی پول خرد ساتوشی را که انتقال آنها در کیف پول های معمولی ممکن نیست) را به هر شخصی در این جهان امکان پذیر سازد.

این قطعا باید پذیرش عمومی بیت کوین را تقویت کرده و به جلو براند. اما تاثیرات این فناوری می تواند به شیوه های دیگری، انقلابی باشد.

با توجه به امکان انجام تراکنش های جزء، شیوه های جدید کسب درآمد از محتوای آنلاین معرفی خواهند شد. این بدان معنی است که ما شاهد جریان های درآمد آنلاین خلاقانه و جدیدی که تا بحال ندیده ایم، خواهیم بود. علاوه بر این، این نیز به معنی مدل های نوآورانه کسب و کار آنلاین است که می تواند سیستم سانسور و مبتنی بر تبلیغات موجود را به چالش بکشد.

منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.