در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بلومبرگ: شاخص های کلیدی به روند صعودی بیت کوین اشاره می کنند

1 1,150

کارشناسان بلومبرگ معتقدند که اگر این شاخص های کلیدی بیت کوین ( نرخ هش و آدرس های فعال) معکوس نشوند، روند صعودی این ارز ادامه خواهد یافت.

طبق خبرنامه ارز رمزنگاری شرکت بلومبرگ، یک شاخص کلیدی نشان می دهد که قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار پایین تر از ارزش واقعی آن است.

شاخص های کلیدی بیت کوین

آدرس بیت کوین
میانگین 30 روزه آدرس های فعال بیت کوین

مایک مک گلون، تحلیل گر ارز رمزنگاری در بلومبرگ، معتقد است که رکورد جدید نرخ هش بیت کوین و از همه مهمتر، میانگین 30 روزه آدرس های فعال آن، به سطح 15000 دلار اشاره می کنند:

نرخ هش بیت کوین همچنان افزایش می یابد و اخیرا به بالاترین سطح رسیده است. همچنین آدرس های فعال این ارز در حال زیاد شدن هستند. میانگین 30 روزه آدرس های فعال بیت کوین (معیار اصلی برای پذیرش گسترده) معادل قیمت حدود 15000 دلار است. این شاخص از سال 2017 به بعد بر اساس یک مقیاس خودکار اندازه گیری می شود.

صرف نظر از فراز و نشیب های بیت کوین، نظر مک گلون درباره این ارز صعودی است. وی می گوید به نظر می رسد که بیت کوین در ” تغییر الگو به سمت پول دیجیتال و ذخیره با ارزش” پیشگام است، اگرچه وی اعتراف می کند که هنوز هم می تواند در این راه شکست بخورد:

نمودار ما شاخص های کلیدی روی زنجیره (نرخ هش و آدرس های فعال) را نشان می دهد که برای ادامه نیافتن روند افزایشی بیت کوین باید معکوس شوند.

درست است که با وجود حرکت نزولی اخیر، فاندامنتال های بیت کوین قوی باقی مانده اند، اما راهی وجود ندارد تا بفهمیم که این شاخص ها چه زمانی منجر به اصلاح قیمت می شوند.

هاوینگ اخیر بیت کوین؛ فاندامنتال ها اساس روند صعودی

از هاوینگ بیت کوین چند ماه می گذرد و اکنون زمان آن رسیده تا مدل انباشت به جریان درست بودن پیش بینی خود را اثبات کند یا قربانی تئوری های چرخه طولانی شود.

اگرچه تاکنون شاهد تعداد معدودی هاوینگ بوده ایم، هر یک از آنها روند صعودی جدیدی را به همراه داشته اند. هاوینگ بیت کوین تقریبا هر چهار سال یکبار برگزار می شود و پاداش بلاک هایی که استخراج کنندگان دریافت می کنند نصف می شود. بنابراین، تعداد ارزهای وارد شده به بازار کاهش می یابد.

ابزارهای مختلف توسعه یافته توسط چارلز ادواردز(کارشناس فاندامنتال بیت کوین) نشان می دهند که این ارز رمزنگاری در حال آماده شدن برای یک روند صعودی باور نکردنی دیگری است. ابزارهای وی نظیر نوارهای هش، برخی از سیگنال های  خرید پر سودی را در تاریخ این دارایی برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده اند.

ادواردز چندین معیار مهم سلامت شبکه را به شاخص های تحلیل تکنیکال تبدیل کرده است. این کارشناس در جدیدترین نمودار خود خاطر نشان کرد که اگر چه روند بیت کوین بسیار صعودی است، احتمالا راه سختی در ماه های آینده پیش رو خواهد داشت.

بیت کوین
نمودار بیت کوین و انتخابات امریکا

انتخابات آمریکا و روند صعودی بیت کوین

ادواردز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در مواجه شدن بیت کوین با مشکل مقصر می داند. چرخه های قبلی بازار نشان می دهند که این ارز برتر بازار روند صعودی خود را  تا قبل از انتخابات ادامه می دهد و پس از آن  “قوی تر” می شود.

پس از برطرف شدن عدم اطمینان و ریسک مربوط به انتخابات از بازارها، بیت کوین به بالاترین سطح قیمت خواهد رسید. از آنجا که بیت کوین یک تاریخچه کوتاه دارد (کمی بیش از یک دهه)، اندازه نمونه آن برای بررسی وقوع این پیش بینی کم است. اما به دلیل اهمیت و دوقطبی بودن این انتخابات، این بار بیت کوین با شرایط کاملا متفاوتی روبرو خواهد شد.

منبع Cointelegraph NewsBTC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. جهانگیر می گوید

    سلام،
    دوست عزیز واقعا بایننس دیگه به ایرانیا سرویس نمیده، من که هر کاری میکنم گزرنامه رو اسکن نمیکنه، با پشتیبانی حرف زدم میگه به کشور شما سرویس نمیدیم،
    لطفا یک صرافی خوب که به ایرانیا سرویس بده و قابل ترید باشه معرفی کنید،
    ممنونم