در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
$10,178.63
-3.99%
Ethereum
$214.91
-4.63%
Ripple
$0.32
-3.8%
Bitcoin Cash \/ BCC
$309.37
-3.18%
Litecoin
$92.94
-6.3%
EOS
$4.05
-5.98%
Binance Coin
$30.02
0%
Tether
$1.00
-0.2%
Stellar
$0.09
-5.81%
Cardano
$0.06
-5.95%
Tronix
$0.03
-12.55%
Monero
$82.06
-2.9%
DigitalCash
$113.15
-4.43%
Tezos
$1.07
-3.69%
Ethereum Classic
$6.25
-2.59%
NEO
$11.79
-8.96%
Maker
$569.30
+6%
Ontology
$0.95
-7.31%
ZCash
$72.32
-4.11%
Dogecoin
$0.00
0%

آموزش ساخت حساب بیت کوین و کار با آن در سایت بلاک چین

44 45,478

آنچه باید پیش از مطالعه این نوشته بدانید:
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

پس از مطالعه اولیه در خصوص بیت کوین در لینک بالا، اکنون می توانید به ساخت حساب بیت کوین در سایت بلاک چین دات کام اقدام نمایید.
سایت بلاک چین دات کام یکی از اولین سرویس دهنده‌های حساب یا کیف پول یا والت (wallet) بیت کوین است که در حال حاضر کیف پول آن علاوه بر بیت کوین از بیت کوین کش، اتریوم، استلار و دلار پاکس(USD PAX) نیز پشتیبانی می‌کند. در این آموزش، تمرکز ما روی ساخت کیف پول بیت کوین است ولی با ساخت حساب در سایت بلاک چین، علاوه بر بیت کوین شما دارای کیف پول بیت کوین کش، اتریوم و استلار نیز می‌شوید.

در حال حاضر سایت بلاک چین دات کام فیلتر نیست ولی بخشهایی از کیف پول بلاک چین که در بک گراند با آنها ارتباط برقرار می شود و روی دامنه بلاک چین دات اینفو قرار دارد، فیلتر است و به این دلیل لازم است برای ساخت حساب از وی پی ان استفاده نمایید.

پیش از ساخت کیف پول بیت کوین، روی سیستم خودتان یک آنتی ویروس-اینترنت سکیوریتی معتبر نصب کنید. پس از نصب، اینترنت سکیوریتی را آپدیت کرده و سیستم خودتان را اسکن کنید تا از عدم وجود هرگونه بدافزار در سیستم مطمین شوید. در حال حاضر بدافزارهای زیاد و متفاوتی در زمینه بیت کوین وجود دارند. جهت اطلاعات بیشتر دراین خصوص می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:
شیوع گسترده بدافزارهای سرقت بیت کوین
سریعترین و راحت‌ترین روش ساخت کیف پول بیت کوین و کار با آن، استفاده از سایت بلاک چین (Blockchain) است. جهت ساخت کیف پول در بلاک چین، از لینک زیر استفاده نمایید:
https://login.blockchain.com/#/signup


با وارد شدن به لینک بالا، یک فرم مشابه شکل زیر مشاهده می‌کنید که جهت ساخت کیف پول لازم است تنها ایمیل خودتان را وارد کنید و یک پسورد (شامل حداقل 10 کاراکتر) انتخاب نمایید و دکمه continue را کلیک کنید تا کیف پول شما ساخته شود!
صفحه ورود اطلاعات
چنانچه کیف پول شما بطور موفقیت آمیز ایجاد شده باشد، به صفحه‌ای مشابه شکل زیر هدایت می‌شوید. همچنین یک ایمیل برای تایید صحت ایمیل شما ارسال می‌شود که باید روی لینک مربوطه کلیک کنید.
کیف پول بیت کوین در بلاک چین
برای مشاهده آیدی کیف پولتان، ابتدا روی گزینه Settings کلیک کنید(1) و سپس General را انتخاب کنید(2). این رشته، آی دی کیف پول شماست و برای لاگین به حساب بیت کوین استفاده می‌شود. آی دی کیف پول شما شناسه منحصر به فرد و متعلق به شماست. از این شناسه می‌توانید برای ورود و دسترسی به کیف پول خود استفاده کنید. این شناسه برای ارسال یا دریافت بیت کوین نیست. آی دی کیف پول خودتان را با دیگران به اشتراک نگذارید.

اکنون برای دریافت بیت کوین از سایرین نیاز به آدرس بیت کوین دارید. جهت دریافت آدرس بیت کوین یا آدرس اتریوم یا آدرس بیت کوین کش یا آدرس استلار، در حساب خودتان روی دکمه Request (1) کلیک کنید و در صفحه باز شده پس از انتخاب ارز مورد نظر خود(2) ،یک آدرس جدید مربوط به همان ارز برای شما نمایش داده می‌شود. این آدرس را می‌توانید در اختیار دیگران قرار دهید تا ارز مورد نظر شما را به آن ارسال کنند.

جهت ارسال بیت کوین(یا اتریوم، یا بیت کوین کش یا استلار) به حساب دیگران، مطابق شکل زیر روی گزینه Send (1) کلیک کنید تا صفحه مشابه شکل باز شود. در این صفحه لازم است که پس از انتخاب بیت کوین(یا ارزی که قصد انتقال آن را دارید)(2)، آدرس بیت کوین گیرنده و مقدار مورد نظرتان را وارد کنید و دکمه Continue را کلیک کنید. چنانچه بیت کوین کافی در کیف پول شما موجود باشد، تراکنش پذیرفته شده و به آدرس مورد نظر ارسال می‌شود.
توجه داشته باشید که مقداری کارمزد جهت انتقال پول از حساب شما کسر می‌شود. بنابراین حداکثر مبلغ قابل ارسال به دیگران، به اندازه کارمزد از موجودی حساب شما کمتر است. شما می‌توانید مقدار کارمزد نقل و انتقالات حسابتان را خودتان تعیین کنید(3). توجه نمایید که هرچه کارمزد کمتری در شبکه بیت کوین بپردازید تراکنش‌های شما دیرتر تایید(confirm) خواهند شد و هرچه کارمزد بیشتری بپردازید تراکنش‌های شما از اولویت بالاتری برخوردار می‌شوند و بررسی و تایید آنها در شبکه بیت کوین، سریعتر صورت می‌گیرد.
برای سادگی در تعیین مقدار کارمزد، کیف پول بلاک چین 2 گزینه Regular که کارمزد معمولی است و تایید تراکنش ممکن است زمان بر باشد و گزینه Priority که کارمزد بالا است و تایید تراکنش معمولاً زودتر انجام می‌شود را قرار داده و یکی از این دو را نیز می‌توانید انتخاب نمایید.

گزینه‌های امنیتی:
امنیت کیف پول بیت کوین، اولین و مهمترین چیز است. برای مشاهده گزینه‌های امنیتی روی گزینه Security Center کلیک کنید. در این بخش در صورتی که هنوز ایمیل خودتان را تایید نکرده‌اید با استفاده از گزینه Verify Email آن را تایید کنید.
تایید ایمیل در کیف پول بیت کوین بلاک چین
سپس شناسایی 2مرحله‌ای (Two-Step Verification) را فعال کنید. با فعال شدن این گزینه، در زمان ورود به کیف پول بلاک چین، علاوه بر رمز عبور که قبلا انتخاب کرده‌اید، یک رمز یک‌بارمصرف نیز لازم است. این رمز یکبار مصرف بسته به انتخاب شما یا به صورت پیامک به تلفن همراه شما ارسال می‌شود یا از طریق یک اپلیکیشن مانند گوگل آتِنتیکِیتور یا «یو بی کی» که روی تلفن همراه شما نصب شده‌اند، تولید می‌شود. برای فعال کردن شناسایی 2 مرحله‌ای روی Enable کلیک کنید و از بین گزینه‌های موجود که شامل ارسال پیامک، آتنتیکیتور و یوبی کی است، هر کدام که مناسب شما است را انتخاب کنید و آن را فعال نمایید.
شناسایی 2مرحله ای در کیف پول بیت کوین بلاک چین
در صورت انتخاب آتنتیکیتور، یک بارکد ماتریسی نمایش داده می‌شود که لازم است آن را با اپلیکیشن آتنتیکیتور که روی تلفن همراه خودتان نصب کردید اسکن کنید و سپس کد یک بار مصرف تولید شده را در کیف پول خودتان ثبت کرده و روی Verify کلیک نمایید تا شناسایی 2 مرحله‌ای فعال شود.

شناسایی 2مرحله ای با گوگل آتنتیکیتور در کیف پول بیت کوین بلاک چین

در آخرین بخش گزینه‌های امنیتی باید عبارت بازیابی(Backup Phrase) خودتان را دریافت نمایید. اگر زمانی رمز عبور خودتان را فراموش کنید و یا سایت بلاک چین در دسترس نباشد، می‌توانید از این عبارت بازیابی برای دسترسی به کیف پول و ارز خود استفاده نمایید. در صورت فراموشی رمز عبور اگر این عبارت بازیابی را نداشته باشید، هیچ راهی برای دسترسی به حساب خودتان و بازیابی موجودی آن ندارید. جهت دریافت عبارت بازیابی ابتدا روی گزینه Back Up Funds کلیک کنید تا عبارت بازیابی که شامل 12 کلمه است را مشاهده کنید و این کلمات را به همان ترتیب یادداشت کنید و در جایی امن نگهداری نمایید.
عبارت بازیابی در کیف پول بیت کوین بلاک چین
دستیابی به کلید خصوصی اتریوم
جهت دستیابی به کلید خصوصی آدرس اتریوم خودتان، مطابق شکل زیر روی گزینه Export Private Key کلیک کنید. جهت دسترسی به کلید خصوصی مربوط به آدرس‌های آرشیو شده، روی گزینه Export Archived Private Key کلیک کنید.
حساب اتریوم بلاک چین
یک هشدار مطابق شکل زیر به شما نشان داده می‌شود تا شما را مطلع کند که اگر کلید خصوصی را در دسترس دیگران قرار دهید، می‌توانند اتریوم موجود در حساب شما را برداشت کنند. اگر مطمین هستید که می‌خواهید به کلید خصوصی خودتان دسترسی پیدا کنید باید روی دکمه Continue کلید کنید
هشدار دسترسی به کلید خصوصی اتریوم
اکنون پسورد اصلی حساب بلاک چین شما درخواست می‌شود که باید آن را درج نمایید و روی دکمه Submit کلیک کنید.
درخواست رمز اصلی حساب بلاک چین
اکنون مطابق شکل زیر کلید خصوصی و آدرس اتریوم شما نمایش داده می‌شود. با ذخیره کردن این کلید خصوصی حتی در صورتی که دسترسی به حساب بلاک چین خودتان را از دست بدهید می‌توانید موجودی آدرس اتریوم خودتان را از طریق سایر والت‌هایی که گزینه Import Private Key را داشته باشند خرج کنید.
آدرس اتریوم و کلید خصوصی مربوطه

لینکهای مرتبط:

خرید آنلاین بیت کوین

فروش بیت کوین

تبدیل بیت کوین به سایر پولهای الکترونیک

بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

سازنده بیت کوین چه کسی است؟

بلاک‌چین ورای بیت کوین ؛ بلاک‌چین پرقدرت ترین فناوری سال های اخیر

کانفرم چیست؟

بلاک چین کیف پول سخت افزاری خودش را ارائه کرد

هفت کیف پول برتر بیت کوین در سال 2018

6 کیف پول برتر بیت کوین که خطر بسته شدن به دلیل تحریم را ندارند

آموزش کامل اکسدوس ؛ یکی از بهترین کیف پولهای بیت کوین و چندین ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

هر آنچه که باید درباره استخراج بیت کوین با کریپتو تب بدانید + آموزش

مراحل خرید آنلاین با بیت کوین

نحوه ساخت حساب بیت کوین و کار با آن در بلاک چین

کانفرم چیست؟

منبع exchanging.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

44 نظر
 1. yousef می گوید

  با سلام طبق اموزش گفته شده در بلک چین میخوام کیف پول ایجاد کنم ولی ایمیل و پسورد را میدم و تیک قبول قوانین را هم فعال می کنم ادامه را که میزنم سی ثانیه منتظر میشم و بعد سی چهل ثانیه میگه نمی توانید کیف پول را ایجاد کنید

  1. تیم طراحی می گوید

   از وی پی ان لازم است استفاده کنید. سایت بلاک چین فیلتر نیست ولی بخشهایی از کیف پول بلاک چین که در بک گراند با آنها ارتباط برقرار می شود فیلتر است.

 2. احمد تقی خینی می گوید

  برای من ایمیلی ارسال نشد

 3. مجتبی می گوید

  سلام تعداد پاور های من از 15بیشتر نمیشه اون دکمه ای که که سمت راست زرد رنگ بود عوض شده

 4. احمد تقی خینی می گوید

  درود بر شما وسایت محبوبتون
  اگر زحمتی نیست میشود سایتهای ارایه دهنده بیت کوین رایگان را معرفی کنید و همچنین روش استخراج بیت کوین به روش ابری را توضیح دهید ممنون .

 5. م می گوید

  چرا در تبت نام خطای Wallet could not be createdمیده

  1. تیم طراحی می گوید

   از وی پی ان لازم است استفاده کنید. سایت بلاک چین فیلتر نیست ولی بخشهایی از کیف پول بلاک چین که در بک گراند با آنها ارتباط برقرار می شود فیلتر است.

 6. ساتوشی ماکاموتو می گوید

  سلام یکی از دوستان سوال کردند که اس ام اس نمیاید و در جواب ان بیان شده که باید از شماره خارجی استفاده شود ایا برای ثبت نام حتما باید اس ام اس داشت چون کمتر کسی است که شماره خارجی دارد وایا سایت شما قادر به حل این مشکل است از کمکتون ممنونمم

  1. تیم طراحی می گوید

   نیازی به داشتن شماره خارجی و اس ام اس نیست

 7. ناصر می گوید

  درود لطفا راهنمايي ميكنيد كه براي ساخت و كار با بلاكچين از كجا و توسط چه كسي آموزش كامل رو ببينيم!؟

 8. امیر می گوید

  سلام.
  من کیف پول رو ساختم اما فراموش کردم آی دیم رو یادداشت کنم . الان هم هرچی درخواست ارسال مجدد رو میزنم مینویسه ای دی از طریق ایمیل به شما ارسال شد اما ایمیلی برای من نمیاد. چیکار کنم؟؟؟

  1. تیم طراحی می گوید

   پوشه اسپم ایمیل خودتان را چک کنید یا اینکه اگر 12 کلمه بازیابی را یادداشت کرده اید، آن را در یک حساب جدید بازیابی کنید

 9. دانیال می گوید

  سلام و خسته نباشید و تبریک برای سایت بسیار خوبتون…. میخواستم بدونم درگاه ایرانی bitpay.ir معتبره؟؟ و اینکه شما چه درگاه بیت کوینی رو برای تجارت انلاین پیشنهاد میدید؟؟

 10. گاگیک می گوید

  سلام استاد من برای ساخت کیف پول همه این کارارو کردم و فرم ثبت نام رو پر کردم ولی ثبت که میکنم خطای ساخته نمیشه ویا اینکه نمیتونید اکانت بسازید همچین چیزی میده بالا سمت راست چرا ؟؟؟؟

  1. تیم طراحی می گوید

   این کیف پول آی پی ایران را مسدود کرده و همچنین دامنه blockchain.info که سایت blockchain.com در بک گراند با آن ارتباط دارد توسط ایران فیلترشده است. بنابر این باید از وی پی ان استفاده نمایید.

 11. مهدی می گوید

  سلام برای من هم کیف پول ساخته نمیشه خیلی تلاش کردم

 12. عارف می گوید

  سلام…نمیتونم کیف پول بسازم.این پیام رو میده.آیا بخاطر تحریم نیست؟
  wallet could not be a created
  لطفا یکی جواب بده

  1. تیم طراحی می گوید

   سایت بلاک چین فیلتر نیست ولی بخشهایی از کیف پول بلاک چین که در بک گراند با آنها ارتباط برقرار می شود فیلتر است. احتمالا به این خاطر خطا دریافت کردید.

   1. گاگیک می گوید

    من هم با فیلتر شکن عمل کردم هم بدون فیلتر شکن و بازlet could not be a createdم این اخطار اومد

 13. Marzie می گوید

  سلام من مقدار ساتوشی خودمو از کوین پات به بلدکچین ارسال کردم … ساتوشی من صفر شد ولی چیزی بحساب بلاکچین من وارد نشده … علت چی هست؟

 14. Nima می گوید

  سلام من نمیتونم کیف پول بسازم. همه گزینه هاش که برای فرم میخواد بدرستی وارد میکنم ولی ارور wallet could not be a created میگه لطفا راهنماییم کنید
  ممنون از شما

 15. Amir می گوید

  کیف پول من ساخته نمیشه . ارور could not created میده

 16. mina می گوید

  كيف پول من ساخته نميشه

  1. ایمان کیمیایی می گوید

   با چه مشکلی مواجه می شوید؟

 17. نگین می گوید

  میشه برای قسمت advanced سکیوریتی هم آموزش بزارین ؟؟

 18. نگین می گوید

  سلام
  من هر کدی که نرم افزار authenticator میده رو تو کادر مینویسم ولی هیچ کدوم رو قبول نمیکنه . واسه همه کدها error میده.. برای همین هنوز نتونستم قسمت سکیوریتی کیف پولم رو تکمیل کنم . تو رو خدا بهم بگین چیکار باید بکنم؟؟؟

 19. سهیلا می گوید

  با سلام 3 سوال دارم گفته میشه که ساخت blockchain wallet رو بدون فیلتر شکن انجام بدین چون امکان لو رفتن وجود داره و از طرفی بدون فیلتر شکن ساختش امکان پذیر نیست اگر با فیلتر شکن بسازم مشکل لو رفتن نداره و از لحاظ امنیت مشکلی نیست؟ و دوم اینکه کیف پول coinomi نیازی به فیلتر شکن نداره و امنه کدام رو پیشنهاد میکنید و نظرتون چیه ؟ و سوم اینکه این کد ها و رمز هارو توی دفتری بنویسیم و نگه داریم یا اینکه اگه توی لپ تاپ سیو کنیم امنیت نداره چظور این رمز ها رو حفظ و نگهداری کنیم ؟؟؟

 20. sed komeil می گوید

  vase android in barname nis

 21. محمد می گوید

  سلام من در سایت کریپتو تب مقداری بیت کوین استخراج کردم چطور می تونم آ«رو بفروشم یا چطور به حساب بیت کوین خودم واریز کنم لطفا راهمنایی کنید

  1. تیم طراحی می گوید
 22. گل بهار می گوید

  سلام من تو به سایت خارجی یه مقدار دلار دارم و وقتی که آدرس کیف پولمو وارد میکنم ارور میده راستی اینم بگم که کیف پول بلاک چین رو روی موبایل نصب کردم لطفا راهنماییم کنید ممنون

 23. مهدی می گوید

  سلام . برای من اس ام اس نمیاد . چکار کنم

  1. تیم طراحی می گوید

   متاسفانه به شماره موبایل ایرانی کد ارسال نمی شود. لطفا شماره موبایلی که خارج از ایرانه و شما به آن دسترسی دارید برای دریافت کد وارد کنید

 24. تیم طراحی می گوید

  بسیاری از سایتهای اسکم و کلاهبرداری از همین شیوه برای دریافت وجه استفاده می کنند و مورد شماهم به همین صورت است. هیچ وبسایت معتبری وجود ندارد که بابت پرداخت مبلغ از شما ابتدا در خواست وجه کند.

 25. Fatima می گوید

  با سلام من در یک شرکت خارجی سرمایه‌گذاری کردم و اکنون سودی که به حساب من واریز شده حالت non spendable دارد و از من مبلغ ۴۵۰ دلار به عنوان bloc chain fee or bitcoin network fee خواسته شده است. آیا این متعارف است؟
  چگونه میتوانم از حالت non spendable خارج و به balance منتقل کنم؟

 26. مهرداد می گوید

  با سلام
  برای انتقال بیت کوین از کیف پول محدودیت وجود دارد.حداقل مبلغ قابل انتقال چه مقدار می باشه

  1. تیم طراحی می گوید

   سلام
   کیف پول بلاک چین محدودیتی برای حداقل مقدار انتقال ندارد. اما شبکه بیت کوین یک محدودیت برای انتقال دارد که مقدار آن بسیار کم است و عملا هر مبلغی را می توانید انتقال دهید.

 27. ایمان می گوید

  سلام
  چجوری میتونم بیت کویینی که تو کیف پولم هست رو تبدیل به ریال کنم و به حسابم واریز بشه اموزشی هم در این مچرد بزارید
  باتشکر

  1. تیم طراحی می گوید

   از لینک زیر می توانید استفاده نمایید:
   http://exchanging.ir/

 28. محسن می گوید

  سلام . برای من کیف پول ساخته نمیشود
  چرا ؟
  همچیز هم درست وارد میکنم و ثبت نام انجام نمیشه

  1. تیم طراحی می گوید

   لطفا به صورت دقیقتر توضیح دهید که مشکل به چه صورت و در چه مرحله ای رخ می دهد و چه خطا یا اروری دریافت می کنید.
   همچنین توجه داشته باشید که سایت Blockchain.com فیلتر نیست ولی بخشهایی از کیف پول آن در دامنه Blockchain.info قرار دارد که فیلتر است و ممکن است سایت نتواند در بک گراند با آن ارتباط برقرار کند و دچار خطا شود.

   1. بهروز می گوید

    وقتی گزینه great wallet v رو می زنیم ارور می ده و میگه wallet coulde not greated

 29. حجت میرزایی می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید
  دریکی از سایت های خارجی اینجانب ۲۲۰۰دلار پول دارم تنها راه روش اینجانب بیت کوین می باشد و به من یک bitcoin acant number داده است
  در صورت راهنمایی برای نحوه انتقال و اجرای ان اینجانب حاظر به پرداخت۵ درصد تمامی معاملات هستم و این رقم درصد طبق توافق قابل افزایش هست
  شماره تماس

  1. تیم طراحی می گوید

   با استفاده از مراحل این آموزش به سادگی می توانید برای خودتان حساب بیت کوین بسازید.