در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صرافی بیت فینکس دارایی هایش را پس از اتهام گم کردن 850 میلیون دلار، منتقل کرد

1 692

طبق اخبار تایید شده در تاریخ 26 آوریل صرافی رمزنگاری بیت فینکس بیش از 90 میلیون دلار از دارایی هایش را به کیف پول سرد خود منتقل کرد.

بیت فینکس که در حقیقت شرکت پشتیبان ارز پایدار تدر است، علت این انتقال و خروج را توضیح نداده است. هر دو شرکت تدر و بیت فینکس با اتهاماتی جدید مبنی بر گم کردن سرمایه های مشتریان مواجه هستند.

در طی چند ساعت گذشته بیت فینکس مقدار زیادی بیت کوین و اتریوم را از کیف پول خود به آدرس های ناشناخته انتقال داده است. همچنین مقادیری از سایر آلت کوین ها مثل میکر نیز انتقال داده شده است. این اطلاعات توسط بررسی کننده آنلاین تراکنش ها یعنی وال آلرت اعلام شد.

طبق گزارش ها، روز گذشته دادستان ایالات متحده در نیویورک، بیت فینکس را متهم به استفاده از قدرت تدر برای پوشش از دست دادن 850 میلیون دلار از سرمایه مشتریان و شرکت ها کرد.

بیت فینکس این اتهامات را رد کرد و در پستی اعلام کرد که پلتفرم خودش و تدر از لحاظ مالی روشن و شفاف عمل کرده اند.

این مرافعه ریشه در توافق بیت فینکس با درگاه پرداخت کریپتو کپیتال کراپ در سال 2018 دارد. شخص ثالث باید برداشت ها و انتقالات کاربر را مدیریت کند. اما به نظر می رسد که وجوه نگه داشته شده و بیت فینکس هنوز برای بازیابی آنها تلاش می کند.

دادستان کل نیویورک در ادعای خود این صرافی را متهم به اظهارات دروغ از جمله تخلف گم کردن 850 میلیون دلار از سرمایه کاربران در کریپتو کپیتال کرده است. این بیانیه می گوید:

طبق آنچه به ما اطلاع داده شده برعکس این مقدار سرمایه گم نشده و از دست نرفته است، بلکه در حقیقت توسط کریپتوکپیتال نگهداری می شود. ما به طور فعال در راستای اجرای حقوق و راه حل های موجود تلاش کرده و این سرمایه را آزاد می کنیم.

آخرین انتقالات نشان می دهد که کاربران در حال خروج سرمایه های خود از بیت فینکس به عنوان یک راه حل محافظت از سرمایه خود هستند. از جمله شرکت کارآفرینی انگلیسی آلیستر میلن که یک انتقال 1 میلیون دلاری را انجام داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. تولید کننده می گوید

    جوابگوی تخلف و سوء استفاده بعضی صرافیها از تحریم بانکی کیست؟
    تحریم بانکی و ارز نیما موجب سوء استفاده و رانت خواری بعضی صرافی ها شده که در نیما پول وارد کننده را میگیرند و برای کاری که تا ۲۰ روز انجام میشود چند ماه با بهانه های واهی کار میکنند مثل * و * و جوابگوی صنعتگر بینوا که قطعه و مواد اولیه لازم دارد نیستند.