در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پایین ترین نوسانات بیت کوین در سه سال اخیر؛ احتمال فشار فروش وجود دارد

1 1,032

شرکت تجزیه و تحلیل داده های ارز رمزنگاری اسکیو (Skew) هشدار داد که به دلیل کاهش نوسانات، بیت کوین شاهد فروش یکجا و ارزان بزرگی خواهد بود. 

طبق گزارش این شرکت، نوسانات تحقق یافته بیت کوین طی 10 روز گذشته 20 درصد بوده که این پایین ترین مقدار 10 روزه در سه سال گذشته است.

شرکت اسکیو در روز دوشنبه هشدار داد ” آخرین باری که به این سطح رسیدیم، اندکی بعد از نوامبر سال 2018 بود که در پی آن فروش یکجا و ارزان بزرگی رخ داد.

در آن زمان، قیمت بیت کوین تقریبا 50 درصد کاهش یافت و از سطح 6500 دلار در ماه نوامبر به حدود سطح 3200 دلار در اوایل ماه دسامبر رسید. این پایین ترین سطح بعد از رکورد 20000 دلار در دسامبر سال 2017 بود.

نوسانات تحقق یافته، تغییر قیمت ها را در گذشته اندازه گیری می کند. به طور کلی هر چه نوسانات بیشتر باشند، ریسک بالاتر می رود و این به معنای سود بیشتر نیز هست. عکس این برای نوسانات پایین صدق می کند.

شرکت اسکیو خاطر نشان کرد که به طور متوسط نوسانات تحقق یافته بیت کوین در یک ماه گذشته 35 درصد و در سه ماه گذشته 64 درصد بوده است.

در بحبوحه پیش بینی های روند صعودی پس از رویداد برنامه ریزی شده کاهش عرضه (هاوینگ) در ماه مه، بیت کوین تلاش کرده تا از سطح مقاومت روانی 10000 دلار عبور کند.

معاملات این ارز برتر بازار برای چندین هفته در منطقه 9000 تا 10000 دلار انجام شدند. بعضا هنگامی که سرمایه گذاران سود می کردند و یا این که برخی رویدادهای اقتصادی دیگر منجر به پایین آمدن قیمت می شدند، قیمت به زیر این منطقه سقوط کرد.

 کاهش نوسانات بیت کوین نیز با کاهش حجم معاملات بیت کوین همزمان شده است و این باعث شده تا برخی تحلیلگران یک شکست بزرگ قریب الوقوع (به بالا یا پایین) برای این ارز پیش بینی کنند.

 Botje11 در کانال تلگرامی خود نوشت:

قراردادهای آتی بازار سهام از زمان باز شدن در 5 جولای روند صعودی داشتند و در پی آن بازار ارز رمزنگاری نیز روند صعودی گرفت. بنابراین چشم انداز کوتاه مدت دوباره کاملا تغییر کرده است.

وی اظهار داشت که شانس بزرگی است اگر  بیت کوین بتواند قیمت را  در روزهای آینده در بالای سطح 9200 یا 9150 دلار نگه دارد، بنابراین یک فشار فروش به زودی رخ خواهد داد . هنوز خیلی زود است که بگوییم شاهد شکست سطح 10000 دلار هستیم، اما برای اولین بار به آن نیاز داریم. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. میلاد می گوید

    سالها دیلی تریدرم و نوسان بیت در فیوچرز میگیرم، هرگز رکودی مانند این نبوده و شدیدا امثال من را کلافه و سردرگم کرده، بدبینی من عمیق تر از این نظریاته🤦