در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش 200 درصدی نوسانات قیمت بیت کوین در ماه آوریل

0 614


با توجه به اینکه قیمت بیت کوین یک افزایش قابل توجه به بالای سطح 5000 دلار داشت، نوسانات قیمت آن در طول 30 روز گذشته سه برابر شده. در همین زمان، همچنان که پذیرش بیت کوین گسترش می یابد نوسانات کلی بیت کوین در حال کاهش است.

سه برابر شدن نوسانات بیت کوین در آوریل

نوسانات قیمت بیت کوین حدود 200 درصد از مقدار ماهیانه آن برابر با 1.26 درصد، به 3.31 درصد بین یکم آوریل و دوم آوریل افزایش پیدا کرد. در حال حاضر نوسانات بیت کوین 3.54 درصد است.

افزایش در میزان نوسانات پس از اینکه قیمت بیت کوین تنها به مدت  یک ساعت 20 درصد افزایش یافت و برای اولین بار طی 5 ماه گذشته به بالای سطح 5000 دلار رسید، اتفاق افتاد.

از زمان افزایش اولیه در ماه آوریل، قیمت در بازه ی نسبتا محدود 4900 الی 5400 دلار به همراه پیش بینی هایی صعودی برای روند قیمت بیت کوین باقی مانده است. سایر شاخص ها، سطح کف بازار را نشان می دهند.

کاهش نوسانات بیت کوین با گذر زمان

شاخص نوسان ارائه شده، حرکات قیمتی بیت کوین را در طول 30 روز گذشته اندازه گیری می کند. در حال حاضر، نوسانات بیت کوین برابر با 3.54 درصد است که بالاترین مقدار در سه ماه گذشته است.

در مجموع، نوسانات قیمت بیت کوین در گذر سال ها رو به کاهش بوده است. در حقیقت، سال 2018 علیرغم افت 80 درصدی قیمت بیت کوین، یکی از کم نوسان ترین دوره ها در تاریخ بیت کوین بوده است.

شاخص نوسانات بیت کوین در اکثر سال گذشته زیر 4 درصد قرار داشت. به جز آخر ماه ژانویه که در آن ماه بیت کوین از قیمت اوج خود دچار یک سقوط عمیق به سطح 6000 دلار شد.

داده ها از 8 سال گذشته یک روند نزولی واضح را در نوسانات کلی قیمت نشان می دهد. با توجه به  اینکه قیمت بیت کوین در سال 2018 دچار 80 درصد تغییر بود، اما نوسانات امروز در مقایسه با نوسانات روزهای اولیه بیت کوین و هنگامی که قیمت به راحتی بیش از 100 درصد تنها در یک روز نوسان داشت، هیچ است.

هیچ کس بیت کوین را بدون نوسانات آن نمی‌خواهد

یکی از معروفترین انتقادهای وارده بر بیت کوین نوسانی بودن آن است. عده ای استدلال می کنند نوسانات شدید باعث شده تا بیت کوین به عنوان پول، مورد پذیرش واقع نگیرد. زیرا ارزش معادل دلاری آن می تواند در چندین ثانیه کاهش (یا افزایش) پیدا کند.

البته جای نگرانی نیست. زیرا این مشکل با استفاده از پردازشگرهای پرداخت بیت کوین، ارزهای پایدار و سایر شیوه ها، حل شده است.

در عین حال، نوسانات لحظه ای قیمت نباید خیلی متعجب کننده باشند، زیرا انتشار بیت کوین از  روند عرضه و تقاضای معمول پیروی نمی کند. به این دلیل است که بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران، عاشق آشفتگی نوسانات قیمت بیت کوین هستند. وقتی قیمت شروع به حرکت می کند توجه همگان به آن جلب می شود.

در مقایسه با باقی زمان های سال، همین روزهای نوسانی است که به معامله گران بیشترین سودها را داده است. در این زمان ها بیشترین شانس در اختیار ما قرار دارد و احتمالا اهمیت به زمان و نگهداری به عنوان یک استراتژی موفق برای بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین ثابت شده است.

نوسانات، عامل افزایش آگاهی در مورد بیت کوین

روند قیمت، علاقه کلی به سمت بیت کوین را مشخص می کند. گوگل نشان می دهد که تمایل برای جستجوی عبارت “خرید بیت کوین” در طول ماه گذشته و یک روز پس از اینکه قیمت بیت کوین افزایش یافت نظر هر کسی که در خارج از این فضا قرار داشته است را به خود جلب کرده است.

پس از حرکت قیمت بیت کوین(در هر جهت)، مردم می‌خواهند بدانند که چرا این حرکت رخ داده است. بیت کوین چیست؟ آیا حالا زمان خرید بیت کوین است؟ آیا باید بیت کوین خود را بفروشند؟ چرا اینقدر سریع رشد می کند؟

علاوه بر این، تقریبا همه چیز در فضای ارزهای رمزنگاری در نمودار قیمت بیت کوین منعکس شده است.

مسلما اکثر مردم به دنبال زمانی هستند که قیمت ها افزایش می یابد. نه این که فناوری آن چیست و چگونه کار می کند.

ناامیدی، طمع و ترس از عوامل هدایت کننده بازار هستند. خوشبختانه انسان توانایی یادگیری و درس گرفتن از تجربیات گذشته را دارد.

یادگیری و مطالعه در مورد این که بیت کوین چیست، چرا ساخته شده و چرخه تاریخی بازار چگونه بوده است، می تواند به شما در مورد ترس از دست دادن فرصت در چرخه بعدی کمک کند. این عوامل همچنین می توانند به شما جهت آماده شدن برای جهش بعدی نوسانات قیمت بیت کوین کمک کنند تا بتوانید از این که در قیمت بالا بخرید و در قیمت پایین بفروشید، اجتناب کنید.

در عین حال همه نگاه ها به قیمت بیت کوین دوخته شده است و مبادله کنندگان برای رسیدن به موج بعدی قیمت صبر می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.