در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحلیلگران انتظار رسیدن قیمت به بالای سطح 12000 دلار را دارند

0 787

قیمت بیت کوین موفق به عبور از سطح مقاومت 11400 دلار شد. تحلیلگران برجسته بازار ارز رمزنگاری معتقدند که قیمت به زودی به بالای سطح 12000 دلار خواهد رسید.

قیمت بیت کوین برای سومین بار طی سه روز به بالای سطح مقاومت 11400 دلار شکست. در ابتدای امروز قیمت به سطح 11400 دلار رسید. اما به سرعت به منطقه 11250 دلار اصلاح شد.

با کمال تعجب،  قیمت دوباره به بالای سطح 11400 دلار رسید. تست مکرر این سطح مقاومت منجر به شکست آن شد.

کلوین کُوه، از اسپارتان گروپ، اظهار داشت که در صورت شکست به بالای سطح 11400 دلار، قیمت احتمالا به سطح 12000 دلار خواهد رسید. 

در ضمن، ویلی وو گفت که افزایش قیمت بیت کوین به بالای سطح 11000 دلار می تواند آن را در آغاز “مرحله اصلی روند صعودی” قرار دهد. 

بیت کوین

قیمت بیت کوین در صرافی بیتمکس تا سطح 11470 دلار رسید. سپس به حدود 11260 دلار کاهش یافت. در حال حاضر، سطح مقاومت 11400 دلار شکسته شده است. این ارز در بالای سطح 11600 دلار معامله می شود.

سرمایه گذاران خوش بین نسبت به احتمال روند صعودی بیت کوین

ویلی وو در تاریخ 27 ژوئن مدل جدیدی را برای قیمت بیت کوین ارائه کرد.  این مدل نشان می داد که بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی است. در آن زمان وو گفت:

این مدل جدیدی است که در حال کار بر روی آن هستم. 1. قبل از این که کووید 19 بر روند صعودی بازار ارز رمزنگاری تاثیر بگذارد، بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی بود. 2. این مدل نشان می دهد که ما نزدیک به یک روند صعودی دیگر هستیم. شاید تا یک ماه دیگر این اتفاق رخ دهد.

اکنون یک ماه از زمان رونمایی این مدل می گذرد. قیمت بیت کوین از سطح 9100 دلار به بالای سطح 11000 دلار رسیده است. وو بعد از ارائه این مدل گفت که وی” نسبتا مطمئن” است که مرحله اصلی روند صعودی شروع خواهد شد.

این تحلیلگر برای ارزیابی چرخه بازار، داده های مختلف روی زنجیره از جمله mempool بیت کوین و شاخص قدرت نسبی را تجزیه و تحلیل کرد. وو اظهار داشت که این شاخص به طور خاص احتمال شروع روند صعودی اصلی در سه ماهه چهارم سال را نشان می دهد.

نکته: mempool یا transaction pool فضایی برای نگهداری تراکنش های تایید نشده بیت کوین است.

وو توضیح داد :

با رسیدن قیمت به بالای سطح 11000 دلار ، تقریبا مطمئن هستم که مدل ماه های گذشته درست کار می کند. ما در آغاز ” مرحله اصلی روند صعودی” هستیم. شاخص قدرت نسبی 365 روزه نشان می دهد که انقباض در مرحله اولیه روند صعودی تقریبا در حال اتمام شدن است. من انتظار انبساط این شاخص را دارم که فصل اصلی روند صعودی را سه ماهه چهارم سال جاری تا سال 2021 مشخص می کند.

صعود بیت کوین و اصلاح آلت کوین ها

در همین خصوص، کُوه گفت که اگر قیمت به بالای سطح 11400 دلار افزایش یابد، حرکت صعودی خود را حفظ خواهد کرد. اما سرمایه گذاران تاکید کردند که اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، احتمالا آلت کوین ها با اصلاح قیمت روبرو خواهند شد. کُوه گفت:

اگر بیت کوین سطح مقاومت 11400 دلار را بشکند، قیمت به بالای سطح 12000 دلار خواهد رسید. این در کوتاه مدت منجر به از بین رفتن چشم انداز صعودی آلت کوین ها خواهد شد.

احساسات صعودی قبل از رسیدن قیمت به بالای سطح 12500 دلار

طبق گفته های دیوید لیفشیتز (مدیر ارشد سرمایه گذاری در ExoAlpha)  سودآوری توکن های دیفای که عملکرد خوبی داشته اند، باعث افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم شد. روند صعودی اولیه منجر به نقد شدن قراردادهای فروش استقراضی در صرافی های معاملات آتی شد.

با آغاز روند صعودی بیت کوین، توکن های دیفای و دیگر آلت کوین های برتر شروع به کاهش کردند. همین استدلال فوق را تقویت می کند. در ماه ژوئن، دارایی هایی مانند کامپوند، چین لینک و کاردانو عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند. اما قیمت آنها در چند روز گذشته راکد بوده است.

لیفشیتز اظهار داشت که با آرام شدن بازار، احتمالا در کوتاه مدت کاهش قیمت رخ خواهد داد. اما اگر بیت کوین از سطح 12000 دلار عبور کند و در بالای آن باقی بماند، یک بازار صعودی قوی تحقق خواهد یافت. وی گفت:

به نظر می رسد که روند صعودی بیت کوین بیشتر به دلیل چرخش و کاهش ارزش دلار باشد تا علاقه واقعی به این ارز. اما اگر قیمت به بالای سطح 12500 دلار برسد و در بالای آن نگه داشته شود، می تواند این روایت را تغییر دهد. احتمالا در کوتاه مدت شاهد یک کاهش جزئی خواهیم بود. چنین کاهشی قبل از شروع روند صعودی به سمت سطح 12500 دلار طبیعی است.

به طور کلی، نظر معامله گران و تحلیلگران بعد از افزایش قیمت بیت کوین به بالای سطح 11000 دلار، همچنان صعودی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.