در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ریزش هزار دلاری بیت کوین در 3 دقیقه پس از انتشار گزارش نرخ تورم آمریکا

0 741

بیت کوین در 13 سپتامبر بلافاصله پس از انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا به زیر سطح 22000 دلار کاهش یافت. این گزارش نشان داد که نرخ تورم در ماه آگوست بیشتر از سطح پیش بینی شده، بوده است و همین فشار فروش در بازار ارز رمزنگاری را تشدید کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین
نمودار یک ساعته بیت کوین

گزارش CPI و کاهش 8.5 درصدی قیمت بیت کوین

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که پس از انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا، قیمت بیت کوین بلافاصله 1000 دلار کاهش یافته است.

در حالی که کارشناسان نرخ تورم 8.1 درصدی را برای ماه آگوست پیش بینی کرده بودند،  گزارش CPI نرخ 8.3 درصدی را نشان داد که 0.2 درصد بالاتر از سطح پیش بینی شده بود. همین امر باعث ادامه روند نزولی قیمت شد و بیت کوین به زیر سطح 21000 دلار کاهش یافت. 

این به نوبه خود، احتمال افزایش 75 یا 100 واحدی (0.75 یا 1 درصدی) نرخ بهره را در نشست هفته آینده کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بالا برده است و این می تواند دارایی های ریسکی را تحت فشار قرار دهد. نشست دو روزه این کمیته در 20 و 21 سپتامبر (29 و 30 شهریور) برگزار خواهد شد.

نرخ بهره
بالا رفتن احتمال افزایش 0.75 یا 1 درصدی نرخ بهره

قیمت بیت کوین به احتمال افزایش نرخ بهره واکنش نشان داد، اما در حال حاضر روند نزولی آن در نزدیک سطح حمایت 20000 دلار متوقف شده است.

بیت کوین همچنین موفق شد آخرین شکاف CME ایجاد شده در روزهای شنبه و یکشنبه (بین 21300 تا 21500 دلار) را پر کند.

کاهش در بازارهای سهام

بازارهای سهام آمریکا نیز نزولی شدند. شاخص S&P 500 و نزدک کامپوزیت به ترتیب 3 و 4 درصد کاهش یافتند. از نظر ژورین تیمر( Jurrien Timmer)، تا زمانی که فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره را متوقف نکند، روند صعودی در بازار ارز رمزنگاری آغاز نخواهد شد.

فدرال رزرو
به چرخه سال 1194 نگاه کنید تا چرخه فعلی را درک کنید: تا زمانی که فدرال رزرو سیاست پولی انقباضی را کنار نگذارد و بازده اوراق قرضه دو ساله کاهش نیابد، بعید است که قیمت ها افزایش پیدا کنند.

شاخص دلار که همبستگی معکوس با بیت کوین دارد، پس از گزارش CPI افزایش یافت و برای اولین بار پس از 9 سپتامبر به بالای 109 رسید.

شاخص دلار
نمودار یک ساعته شاخص دلار

ورودی بیت کوین به صرافی ها در بالاترین سطح خود

در ضمن، نوسانات قیمت باعث لیکوئید شدن حدود 45 میلیون دلار از موقعیت های لانگ بیت کوین در 13 سپتامبر شد که بزرگ ترین حجم لیکوئید شده در یک هفته گذشته بود. براساس داده های coinglass، در مجموع حدود 300 میلیون دلار از موقعیت های لانگ بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری لیکوئید شده است.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

لیکوئید شدن
لیکوئید شدن موقعیت های لانگ

ضمنا، پلتفرم کریپتوکوانت گزارش داد که ورودی بیت کوین در این روز به اوج 84000 کوین رسید که بالاترین سطح پس از اول جولای بود.

صرافی

کاهش قیمت اتریوم با وجود به روزرسانی Merge

در آلت کوین ها، روند نزولی اتریوم با سقوط بیت کوین تشدید شد. با وجود به روزرسانی Merge که به زودی انجام خواهد شد، هر دو جفت ETH/USD و ETH/BTC به روند نزولی خود ادامه دادند و این آلت کوین بزرگ بازار نتوانست از شور و هیجان پیرامون این به روزرسانی به خوبی استفاده کند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

کوین مارکت کپ شمارش معکوس Merge را در صفحه اتریوم به نمایش گذاشته و کمتر از 24 ساعت دیگر این به روزرسانی شروع خواهد شد.

Altcoin Sherpa، معامله گر معروف بازار ارز رمزنگاری، گفت که صرف نظر از گزارش CPI، قیمت اتریوم با یک منطقه مقاومت طولانی مدت روبرو شده است.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.