در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نزول بازار ارز رمزنگاری ؛ تلاش بیت کوین برای پس گرفتن ۱۲۰۰۰ دلار

0 1,058

روند های صعودی بیت کوین تلاش می کنند تا منطقه 12000 تا 12200 دلار را به حمایت تبدیل کنند. در صورت موفق شدن، یک روند صعودی جدید به سمت سطح 12900 دلار آغاز خواهد شد.

  • با وجود اصلاح 4.4 درصدی قیمت برای تست مجدد سطح حمایت زیرین، روندهای صعودی تلاش می کنند تا شمع روزانه را در بالای سطح 12000 ببندند.
  • به گفته تحلیلگران، شاخص S & P 500 به یک سقف جدید روزانه رسیده و شروع بازار صعودی جدید را تایید کرده است.
  • روند بیت کوین از سقف هایی پایین تر از سقف قبلی و تبدیل سطح مقاومت به حمایت دست نخورده باقی مانده است.

بیت کوین و بازارهای سهام

بیت کوین شاهد یک روز پر نوسان و کاهش به سطح 11820 دلار بود. این دارایی دیجیتال آماده می شود تا شمع روزانه را در بالای سطح 12000 دلار ببندد.

قیمت بیت کوین طی 6 روز 11.93 درصد افزایش یافت، اما 4.4 درصد اصلاح شد تا یک سطح حمایت زیرین را مجدد تست کند. پس از تبدیل سطح مقاومت به حمایت چنین حرکت های اصلاحی طبیعی و مرسوم  هستند.

نکته مثبت مهمی که باید در نظر گرفت این است که هنوز شمع روزانه، شمع قبلی را کاملا نپوشانده و الگوی روزانه کف هایی بالاتر از کف قبلی دست نخورده مانده است.

در حال حاضر، روندهای صعودی تلاش می کنند تا منطقه 12100 تا 12200 دلار را به عنوان حمایت تایید کنند. اگر آنها موفق به این کار شوند، یک روند صعودی قوی به سمت سطح 12900 دلار شروع خواهد شد.

جالب اینجاست که همزمان با اصلاح قیمت بیت کوین و بیشتر ارزهای بازار ، شاخص S&P 500 به بالاترین رکورد روزانه خود در 3395.06 واحد رسید. این شاخص توانست تمام كاهش های ماه مارس را جبران کند. در 12 مارس تمام بازارهای جهان به خاطر شیوع کروناویروس سقوط کردند.

به گفته تحلیلگران CNBC، بسته شدن نمودار روزانه شروع یک بازار صعودی جدید را در بازار سهام تایید می کند.

بازار طلا و نقره

در ضمن، طلا و نقره کاهش های جزئی داشته اند، اما هر دو دارایی در نزدیک رکوردهای چند ساله خود هستند.آنها هفته قبل شاهد اصلاح شدید قیمت بودند ولی با قدرت به سطح های بالاتر برگشته اند.

روند صعودی یکنواخت طلا و نقره نشان می دهد که حتی اگر بازار سهام روند صعودی خود را به سمت رکوردهای جدید از سر بگیرد، سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند و تا حدودی نسبت به آینده اقتصاد آمریکا و جهان تردید دارند.

بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

بازار ارز رمزنگاری

با کمال تعجب، آلت کوین ها اصلاح قیمت شدیدی داشتند و قیمت بیت کوین به 11820 دلار کاهش یافت.

چین لینک بیشترین اصلاح قیمت را داشت و قیمت آن با 17.29 درصد کاهش از بالاترین رکورد خود به سطح 15.58 دلار رسید.

اتریوم نیز شاهد اصلاح قیمت بود و قیمت آن به سطح 413 دلار کاهش یافت. اتریوم قبل از این کاهش در سطح 425 دلار معامله می شد. اییاس که اخیرا روند صعودی قوی داشته است نیز اصلاح 9.13 درصدی قیمت را تجربه کرد. البته قیمت این ارز به سطح های بالاتر بازیابی شده و هم اکنون در سطح 3.44 دلار معامله می شود.

در حال حاضر،ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 366 میلیارد دلار  و نرخ تسلط بیت کوین 59 درصد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.