در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سقوط قیمت بیت کوین به 57 هزار دلار برای اولین بار در 2 ماه اخیر

0 80

قیمت بیت‌کوین در بحبوحه فروش گسترده‌تر در بازار ارزهای دیجیتال برای مدت کوتاهی به ۵۷ هزار دلار کاهش یافت، اولین باری که این دارایی در بیش از دو ماه گذشته به زیر مرز ۵۸ هزار دلار سقوط کرد در حالی که ۵۴.۹ میلیون دلار در موقعیت‌های خرید بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته نقد شده است.

بیت کوین ( BTC ) در زمان انتشار این مقاله با قیمت 58964 دلار معامله می شود، و 3.4 درصد در این هفته کاهش یافته است.

بیت کوین برای اولین بار در دو ماه گذشته به زیر 58000 دلار سقوط کرد.

سقوط بیت کوین در حالی رخ می دهد که میلیون ها دلار از موقعیت های خرید اهرمی از بین رفتند و به معامله گرانی که امیدوار به افزایش قیمت بیت کوین بودند آسیب زد. 

بیش از 54.9 میلیون دلار در موقعیت های خرید بیت کوین در 24 ساعت گذشته نقد شده است.

به طور مشابه، معامله گران لانگ اتریوم ( ETH )، قبل از راه اندازی چندین ETF اتریوم نقطه ای که انتظار می رود در اواسط ژوئیه راه اندازی شود نیز شاهد از بین رفتن موقعیت های خود بودند.

در مجموع، 57.9 میلیون دلار موقعیت های خرید اتریوم در 24 ساعت گذشته نقد شده است. 

یکی دیگر از عوامل ریزش قیمت بیت کوین به دلیل صرافی رمزنگاری ژاپنی Mt. Gox است که قرار است از اوایل جولای شروع به بازپرداخت حدود 8.5 میلیارد دلار بیت کوین به طلبکاران خود کند.

با این حال، برخی از تحلیلگران بر این باورند که بازپرداخت ها ممکن است آنقدر که دیگران معتقدند روی بیت کوین تاثیر گزار نباشد.

سایر ارز ها و آلت‌کوین‌ها نیز در طی سقوط سریع بیت‌کوین به زیر 58000 دلار به شدت کاهش یافتند.

اتریوم در زمان نگارش این مقاله 4.5 درصد کاهش یافته است و طی یک فروش شدید در ساعت 2:00 بامداد UTC در 4 ژوئیه، برای مدت کوتاهی به 3,145 دلار سقوط کرد. 

بایننس کوین( BNB ) در زمان نگارش این مقاله 6 درصد کاهش یافت و از 573 دلار به 539 دلار کاهش یافت.

سولانا ( SOL ) همچنین بسیاری از دستاوردهای اخیر خود را از دست داد و 10.3 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافت و از بالاترین قیمت هفتگی 154 دلار به 136 دلار سقوط کرد. 

در همین حال، استفاده از عبارت دو برابر شدن در Reddit، X و 4Chan در یک بازه زمانی، در دو روز اخیر  در رسانه‌های اجتماعی اشاره‌ها به «رشد قیمت» افزایش یافته است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.