در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال افت بیشتر قیمت بیت کوین در صورت عدم بازگشت به سطح 7350 دلار

0 1,215

قیمت بیت کوین از یک هفته گذشته افت غیر منتظره ای داشته و در طی 5 روز حدود 2000 دلار افت قیمت را تجربه کرده است. روز یکشنبه قیمت بیت کوین 8727 دلار بود، اما تا روز جمعه به قیمت 6776 دلار افت کرد.

آیا پس از کاهش 22 درصدی بیت کوین، سرمایه گذاران می توانند انتظار رشد را داشته باشند یا اینکه بیت کوین سال 2019 را با رسیدن به پایین ترین سطح  ممکن به پایان می رساند؟

چرا بیت کوین سقوط کرد؟

در حال حاضر بیشتر مباحث و تئوری ها در مورد علت این سقوط، در توییتر وجود دارد. به عنوان مثال برخی این افت قیمت را مربوط به کلاهبرداری پلاس توکن می دانند که حدود 7000 بیت کوین را در صرافی هیوبی انتقال داده است. برخی دیگر اظهار می کنند که FUD(ترس از دست دادن فرصت فروش) ناشی از عملکرد اخیر چین در محدود کردن صرافی های رمزنگاری به طور مستقیم بر قیمت ها تاثیر گذاشته است. تشخیص این که آیا این نوسانات طبیعی است یا خیر بسیار دشوار است.

یک چیز مسلم است و این نکته را کسانی که چندین سال است در فضای رمزنگاری مشغول بوده اند و با آن درگیر هستند، درک خواهند کرد. ترسی که چین سبب آن شده، به عنوان یک کاتالیزور بر روند نزولی قیمت عمل کرده است. این که آیا فروشندگان واقعی آسیا یا سرمایه گذاران وحشت زده غربی چنین کاتالیزوری را فعال کرده اند، حدس بسیاری است، اما باید گفت که از دیدگاه فنی قیمت بیت کوین همانطور که انتظار می رفت رفتار کرده است.

تجزیه و تحلیل نمودار ماهانه قیمت بیت کوین این تئوری را توضیح می دهد.

باند بولینگر

شاخص باند بولینگر در نمودار ماهانه بیت کوین احتمال دو روند را پیش بینی می کند. با استفاده از میانگین متحرک باند بولینگر می توان سطح حمایت 6900 دلار را برای بیت کوین در نظر گرفت. این سطح حمایت اخیرا 2 بار شکسته شده است. یکی در تاریخ 22 نوامبر و یکبار هم در حال حاضر. پس از شکسته شدن این سطح حمایت در 22 نوامبر قیمت بار دیگر به بالاتر از این سطح برگشت.

این روند دو مسیر را نشان می دهد. قیمت بیت کوین میانگین متحرک را شکسته و بنابراین در مرحله بعد می تواند قیمت را به سمت سطح کف باند بولینگر سوق دهد، که در حال حاضر قیمت 2574 دلار است. از سوی دیگر می توان نتیجه گرفت که عبور قیمت از میانگین متحرک نشان دهنده این است که قیمت هنوز بین میانگین متحرک و سطح مقاومت، که در حال حاضر قیمت 11450 دلار است، نوسان می کند.

 برخی معامله گران ممکن است این تحلیل را غیرمنطقی تفسیر کنند، اما باید نگاهی دقیق به واقعیت ها داشت. در حدود همین یک ماه پیش، قیمت بیت کوین از 7500 دلار در 24 ساعت به حدود 10000 دلار رسید(25 تا 26 اکتبر). با بررسی نمودار ماهانه متوجه می شوید که هیچ چیز غیر عادی نیست. در واقع این فقط یک افزایش حدود 40 درصدی در یک روز برای ارزهای رمزنگاری بود.

MACD ماهانه نزولی به نظر می رسد

MACD

یکی دیگر از شاخص های مهم، شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی(MACD) است. کمتر از یک هفته تا کامل شدن شمع ماهانه باقی مانده است و اگر فشار فروش همچنان برای بیت کوین افزایش یابد، به نظر می رسد MACD از سطح کف ماه ژانویه عبور کند. احتمال این روند زیاد است، که برای خریداران بیت کوین به هیچ وجه مناسب نیست.

MACD می تواند در آخرین لحظات سیگنال های افزایشی را نشان دهد. اما با توجه به این که در شاخص MACD در طول 5 سال گذشته تنها 4 بار تقاطع دیده شده، این امر بعید به نظر می رسد.

آیا اوضاع MACD هفتگی بهتر است؟

میانگین متحرک همگرایی واگرایی

MACD روند بهتری را نشان نمی دهد. در حال حاضر MACD پس از تغییر مسیر 14 اکتبر، واگرایی را نشان می دهد. اگر بیت کوین حرکت افزایشی خود را حفظ کرده بود، حالا شاهد یک شکست صعودی بودیم. اما حتی جهش قیمتی اواخر ماه اکتبر برای بالا کشیدن حرکت و بازگشت بازار صعودی بیت کوین کافی نبود.

اهداف قیمتی بیت کوین

این هفته برای ارزهای رمزنگاری هفته ای مهم و جالبی است. همانطور که در نمودار هفتگی باند بولینگر مشخص است، بیت کوین باید به سطح حمایت 7500 دلار بازگردد که علائمی از آن دیده می شود.

با توجه به میانگین متحرک فعلی، سطح مقاومت در 9500 دلار قرار دارد. در کل بیت کوین باید حداقل سطح حمایت اولیه 7350 دلار را در اختیار داشته باشد تا امید بازار افزایشی کمی زنده شود. شکستن سطح مقاومت 9500 دلار می تواند به سرمایه گذاران این اطمینان را بدهد که بیت کوین سال را با یک قیمت 5 رقمی پایان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.