در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سر به سر شدن هزینه های استخراج بیت کوین

1 3,391

 معامله گران مشتقات بیت کوین در طول کاهش شدید قیمت، شاهد روند نزولی نبودند. بر اساس داده های منتشر شده، حجم بازار مشتقات به 200 میلیون دلار، بالاترین مقدار در تاریخ خود، رسیده است. طبق ارقام جمع آوری شده از منبع نظارتی Skew Markets، نوسانات ناشی از روند نزولی قیمت باعث افزایش حجم معاملات گزینه ها شدند. این نوسانات، قیمت بیت کوین را به سطح 7625 دلار، پایین ترین سطح در دو ماه گذشته، کاهش دادند.

افزایش حجم روزانه مشتقات به نزدیک 200 میلیون دلار

با شروع هفته، حجم کل معاملات گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME ) و صرافی هایی، همچون دربیت و اوککس، به 198 میلیون دلار رسید. این رقم به راحتی رکورد قبلی حدود 175میلیون دلار در ماه فوریه را شکست.

Bitcoin options volume. Source: Skew
نمودار افزایش حجم گزینه های بیت کوین

از آن به بعد، نوسانات در بازار باعث شد تا قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به بالای سطح 8000 دلار افزایش پیدا کند، اما بعد از مدتی  به نزدیکی سطح 7800 دلار سقوط کرد. در بازارهای سنتی نیز، شاخص داوجونز در ابتدای روز کاری افزایش یافت، اما در ادامه با افت شدید همراه شد.

8000 دلار سطح مهمی برای استخراج بیت کوین

تحلیلگران نسبت به چشم انداز کوتاه مدت قیمت بیت کوین بر حسب دلار بسیار محتاط عمل می کنند و اگر قیمت ها افزایش پیدا نکند، استخراج بیت کوین وارد منطقه سر به سر شدن هزینه ها (نه سود و نه زیان) می شوند. چارلز ادواردز، مدیر دارایی دیجیتال Capriole، گفت:

منطقه حدود 8000 دلار مهم است، چون نشان دهنده متوسط هزینه استخراج بیت کوین برای استخراج کنندگان است.

وی افزود:

پس از نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک (هاوینگ) در ماه مه، هزینه استخراج بیت کوین تا 17800 دلار افزایش پیدا می کند، بنابراین پیش بینی کف قیمت بیت کوین در سطح 8000 دلار برای کل سال، برآورد بدبینانه ای است. من تاریخ خاصی برای افزایش قیمت مشخص نمی کنم، ولی تا اواسط  سال جاری میلادی این اتفاق رخ خواهد داد.

مدل انباشت به جریان (S2F) پیش بینی کرده بود که قیمت به سطح 7600 دلار کاهش پیدا می کند. اکنون قیمت بیت کوین به دنبال ادامه روند نزولی خود در محدوده 7500 تا 7600دلار معامله می شود. این مدل به لحاظ تاریخی، یکی از دقیق ترین مدل های پیش بینی قیمت بیت کوین است.  طبق پیش بینی مدل S2F، قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. محمودپور می گوید

    جناب صادقي، ممنون از تحليل انگيزشي تان