در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

در هر ثانیه 500000 دلار با بیت کوین جابجا می شود

0 1,965

سامسون موو، مدیر ارشد استراتژی در بلاک استریم می گوید، صحبت ها و بحث های پیرامون بیت کوین هیچوقت در مورد ” تعداد تراکنش های بیت کوین در هر ثانیه” نبوده اند، بلکه بیشتر در مورد ارزش و یک “الگوی جدید مالی”هستند.

سامسون موو می خواهد بحث ها را از کارایی بیت کوین در انجام تراکنش ها در هر ثانیه دور کند و به سمت نقش آن در معرفی “یک الگوی جدید مالی”، یعنی واسطه ای برای انتقال ثروت و همچنین پس انداز با ارزش سوق دهد. وی در توییتی در 2 دسامبر نوشت:

بیت کوین در هر ثانیه و بدون نیاز به مجوز تقریبا نیم میلیون دلار ارزش در سراسر جهان جابجا می کند. بحث هرگز در مورد تراکنش ها در هر ثانیه نبوده، بلکه همه چیز درباره مقدار معامله شده در هر ثانیه و یک الگوی جدید مالی است. VTPS نه TPS. 

موو استدلال می کند که VTPS ( مقدار معامله شده در هر ثانیه) نه TPS ( تراکنش در هر ثانیه) واقعا اهمیت زیادی دارد. سردبیر وبلاگ بلاک استریم در توییتی مشابه نوشت که معیارهای بیت کوین بسیار خوب هستند. یک بیت کوین می تواند پس انداز بی نهایت ارزشمندی باشد.

ارزش تراکنش های بیت کوین

داده های Blockchain.com نشان می دهند که از اول دسامبر تاکنون،  کل ارزش تراکنش های بلاک چین بیت کوین 4.627 میلیارد دلار بوده است. این رقم در تاریخ 5 نوامبر و با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود، به 5.15 میلیارد دلار رسید.

تراکنش
ارزش تراکنش های انجام شده

مدت زیادی است که از TPS به عنوان پاشنه آشیل بیت کوین یاد می کنند. چون حداکثر ظرفیت آن در آستانه پایین تری از ارزهای رقیب مانند اتریوم قرار دارد. این همان نقطه ضعفی است که حتی تبلیغ کنندگان بیت کوین کش مانند راجر ور به آن اشاره می کنند. این افراد بیت کوین کش را ارزی برتر برای تراکنش های در مقیاس کوچک می دانند.

خط و مشی موو در مورد بیت کوین ثابت بوده و استدلال می کند کسانی که به تراکنش های روزانه علاقه مند هستند می توانند از راه حل های لایه دوم مانند لایتنینگ نتورک استفاده کنند. وی می گوید بیت کوین یک هدف کاملا متفاوت دارد:

بیت کوین یک پس انداز با ارزش و وسیله انتقال ثروت است.نمی توان از آن برای پرداخت های روزمره استفاده کرد. من قبلا این را گفته ام و مردم در توییت های خود می گویند من از بیت کوین متنفرم، اما بیت کوین برای پرداخت ها بد است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.