در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استخراج کنندگان بیت کوین منتظر افزایش قیمت

0 785

طبق گفته شرکت تحلیل داده های اسکیو مارکتز، استخراج کنندگان بیت کوین به صعودی شدن روند بازار بسیار امیدوار هستند.

این گروه تحلیلی توضیح داد که استخراج کنندگان در حال افزایش ظرفیت خود برای استخراج بیت کوین هستند. این رفتار معمولا نشان دهنده افزایش انگیزه آنها برای استخراج است. دلیل آنها برای این افزایش ظرفیت و قدرت، احساس آنها به افزایشی بودن بازار است. آنها معتقدند که می توانند ارزهایی که تازه استخراج کرده اند را با قیمت بالاتر بفروشند.

این احساس به صعودی بودن قیمت، ناشی از رخدادی است که سال آینده اتفاق خواهد افتاد. طی این رویداد، پاداش استخراج بیت کوین از 12.5 بیت کوین به 6.25 کاهش می یابد. در این شرایط استخراج کنندگان برای تامین امکانات استخراج و تامین هزینه برق، نیاز به پرداخت حداقل همین هزینه های فعلی خواهند داشت. در چنین شرایطی تنها افزایش قیمت بیت کوین می تواند به استخراج کنندگان انگیزه کافی برای ادامه فعالیت را بدهد. علاوه بر این، آنها می توانند از قبل بیت کوین جمع آوری کرده تا در مقابل افزایش تقاضای بازار، آنها را با قیمت مناسبتر بفروشند.

اسکیو نوشت:

هنوز مشخص نیست که چرا استخراج کنندگان برای افزایش ظرفیت خود جهت رویداد نصف شدن پاداشی که سال آینده رخ می دهد، به این مقدار عجله دارند. آنها یا باید از قدرت رقابت خود مطمئن باشند یا در مورد افزایش قیمت ها اطمینان داشته باشند.

نرخ هش جدید

اظهارات اسکیو پس از این که نرخ هش شبکه بیت کوین این هفته به بالاترین سطح خود رسید، منتشر شد. استخراج کنندگان شخصی تجهیزات خود را ارتقاء داده اند. ریگ ها برق بیشتری مصرف می کنند و به نوبه خود معادله های ریاضی بیشتری را برای استخراج بیت کوین حل می کنند. در حقیقت نرخ هش بالاتر به معنای هزینه عملیاتی بیشتر است. این نشان می دهد که استخراج کنندگان از افزایش سود خود در دراز مدت اطمینان دارند.

ویلی وو یک تحلیلگر مشهور در صنعت بیت کوین، شاخصی را با نام روبان سختی بیت کوین ارائه داده است که نشان دهنده تجمع و افزایش استخراج کنندگان در برابر نوسانات نرخ هش و سختی استخراج است. ویلی وو عنوان می کند که با وجود افزایش قیمت، استخراج کنندگان عجله ای برای فروش ارزهای خود ندارند. این بدان معنی است که آنها به لطف داشتن نقدینگی کافی، هنوز می توانند عملیات استخراج خود را انجام دهند. بنابراین بازار نقطه ای بیت کوین با فشار فروش کمتری روبرو است.

 وی گفت:

کاهش فشار فروش اجازه می دهد تا قیمت ثابت شده و سپس صعود کند.

تقاضا باید افزایش یابد

با توجه به تمایل استخراج کنندگان به جمع کردن بیشتر بیت کوین، عرضه بیت کوین کاهش می یابد و تقاضا نقش مهمی را در تعیین میزان سودآوری استخراج ایفا می کند. در صورت پایین بودن میزان تقاضا، استخراج کنندگان باید بیت کوین های خود را با نرخ پایین تری بفروشند. در این صورت قیمت ها کاهش خواهند یافت و بدین ترتیب استخراج کنندگان مجبور می شوند دستگاه های خود را خاموش کنند، و این به معنای افت نرخ هش خواهد بود.

به گفته لوئیس هورا، دکترای اقتصاد از دانشگاه وایادولید، پیش بینی های کوتاه مدت می تواند میزان تقاضای بیت کوین را هدایت کند. این بدان معنا است که ارزهای رمزنگاری می توانند بی ثبات باقی بمانند مگر آنکه سرمایه گذاران قصد افزایش دامنه سرمایه گذاری خود را داشته باشند.

هورا در مطالعات خود نوشت:

تقاضایی که برای بیت کوین وجود دارد، به عنوان یک سرمایه امن یا یک کالای مبادله ای نیست. در کوتاه مدت پیش بینی ها و گمانه زنی ها تقاضا را برای بیت کوین هدایت می کند. در دراز مدت تقاضا ممکن است توسط قراردادهای آتی بیت کوین به عنوان ابزاری برای مبادله، هدایت شود.

به نظر می رسد استخراج کنندگان به لطف تحولات اخیر و مخصوصا پذیرش این ارز در وال استریت، اعتقاد دارند بازار پتانسیل افزایش قیمت را در بلند مدت خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.