در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین خیلی قبل از هاوینگ به بالاترین سطح تاریخ خود رسید، آنتونی پمپلیانو پیش بینی می کند قیمت بیت کوین احتمالاً با سرعت بیشتری بسیار بالاتر خواهد رفت

0 219

بیت‌کوین روز سه‌شنبه رسماً به بالاترین قیمت در مقابل دلار آمریکا رسید و رکورد قبلی خود را که 69000 دلار در 10نوامبر 2021 بود، پس گرفت.

کل سرمایه بیت کوین اکنون برابر با نقره است و 53 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را شامل می شود.

نقطه عطف جدید، ارزش بازار بیت کوین را به بیش از 1.35 تریلیون دلار می رساند که اکنون برابر با کل عرضه جهانی نقره است.

یک روز قبل از اینکه بیت کوین به بالاترین حد خود برسد، معاملات آتی طلا نیز به اوج رکورد خود رسید. معاملات آتی طلا روز دوشنبه بالای 2100 دلار به پایان رسید که بالاترین رقم از زمان معرفی این قرارداد در سال 1974 بود.

قیمت بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی چندین ETF بیت‌کوین در ایالات متحده در ماه ژانویه، که بیت‌کوین نقطه‌ای را به یک گزینه سرمایه‌گذاری احتمالی برای گروهی از خریداران نهادی تبدیل کرد که نمی‌توانستند مستقیماً ارز دیجیتال را نگه دارند، به شدت افزایش یافته است.

رالی سه‌شنبه این دارایی زمانی آغاز شد که بازار سهام ایالات متحده در ساعت 9:30 صبح به وقت شرقی باز شد، روندی رو به رشد، زیرا ETF‌ها سهم بیشتری از حجم معاملات روزانه بیت‌کوین را به خود اختصاص می‌دهند. این دارایی در زمان نوشتن مطلب 69101 دلار معامله می شود. این دارایی قبل از رکورد زدن قیمت دلار خود، در برابر سایر ارزهای ملی مانند دلار استرالیا (AUD)، دلار کانادا (CAD)، یورو (EUR) و پوند بریتانیا (GBP) از بالاترین سطح تاریخ خود فراتر رفته بود.

به گفته Coinglass، رالی روز سه شنبه باعث انحلال 536 میلیون دلاری در 24 ساعت شد که 286 میلیون دلار آن مربوط به معاملات کوتاه مدت بود.

اوج جدید سه‌شنبه از این جهت قابل توجه است که روند غالب بیت کوین را می شکند که تنها پس از رویداد دوره‌ای «هاوینگ» به بالاترین حد خود می‌رسد، که نرخ ضرب سکه‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد. هاوینگ بعدی برای آوریل 2024 تخمین زده می شود

آنتونی پمپلیانو، بنیانگذار Pomp Investments، در مصاحبه اخیر وضعیت فعلی بیت کوین را مورد بحث قرار داد و عوامل کلیدی را در شتاب صعودی آن برجسته کرد.

دیدگاه آنتونی پمپلیانو در مورد رالی بیت کوین

در مصاحبه اخیر با CNBC در 5 مارس، آنتونی پمپلیانو عملکرد اخیر بیت کوین را منعکس کرد و آن را به یک “کشتی موشکی” تشبیه کرد. او بر تأثیر تغییرپذیر تأییدیه‌های صندوق قابل معامله بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری‌های نهادی قابل توجه، مانند تخصیص 11میلیارد دلاری BlackRock به ETF تأکید کرد.

پمپلیانو خاطرنشان کرد که بیت کوین جریان های ورودی قابل توجهی را تجربه کرد، با تقاضای خیره کننده 12 برابر، که این افزایش را به پذیرش جریان اصلی جدید نسبت داد.

آنتونی پمپلیانو اظهار داشت: «آهسته شروع شد، اما بعداً یک کشتی موشکی بود. اگر به 60 روز گذشته و 60 روز آینده نگاه کنید، تأییدیه ETF معامله بزرگی بود. بلک راک با 11 میلیارد دلار در ETF. آنها در روز گذشته یک میلیارد دلار اضافه کرده اند. اینها ورودی های عظیم برای یک صندوق است.پول هنگفتی در راه است. 12 برابر تقاضا بیشتر است.»

پیش بینی آینده بیت کوین

پومپلیانو در ادامه دیدگاه‌های خود را در مورد مسیر بالقوه آینده بیت کوین به اشتراک گذاشت. پومپلیانو با استفاده از ارجاعاتی از لحظات رکوردشکنی مشابه، تمایل تاریخی بیت کوین را به دو برابر شدن قیمت در عرض 18 روز یا کمتر پس از عبور از بالاترین قیمت تاریخ، برجسته کرد.

پمپلیانو نسبت به سیر صعودی بیت کوین با هاوینگ قریب الوقوع و افزایش پذیرش جریان اصلی ابراز خوش بینی کرد.

آنتونی پمپلیانو خاطرنشان کرد: «وقتی از بالاترین سطح تاریخ عبور کردید، این چه ارزشی دارد؟ این نشانگریست که دنیا در حال پی بردن به آن است. در 18 روز یا کمتر، قیمت آن دو برابر شد. شما هاوینگ را هم به آن اضافه کنید و این یعنی اینکه پاداش روزانه ماینر ها از 900 واحد به 450 واحد بیت کوین کاهش پیدا می کند.

در حالی که دیدگاه پمپلیانو همچنان نسبت به بیت کوین صعودی است، او بر اهمیت شیوه های سرمایه گذاری مسئولانه تاکید کرد. پومپلیانو با اذعان به افزایش ناگهانی بیت کوین از سال 2021، نسبت به ریسک پذیری بیش از حد هشدار داد و از سرمایه گذاران، به ویژه کسانی که تازه وارد این فضا شده اند، خواست تا بسیار احتیاط کنند.

مشارکت نهادی و تأثیر جهانی

پومپلیانو سه دسته خریدار اصلی را که بر پویایی بازار بیت کوین تأثیر می‌گذارند، برجسته کرد: صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های ثروت دولتی، و فرصت‌های ETF.

او بر تأثیر بالقوه مشارکت نهادی تأکید کرد و به مواردی اشاره کرد که صندوق‌های بازنشستگی بازده قابل‌توجهی را در مواجهه با بیت‌کوین تجربه می‌کنند. علاوه بر این، پومپلیانو به افزایش آهسته و پیوسته بهره صندوق‌های ثروت دولتی اشاره کرد.

آنتونی پمپلیانو توضیح داد: «مدیرهای اطلاعاتی 12 برابر در معرض قرار گرفتن. چهار صندوق در سال گذشته در تمام صندوق‌های بازنشستگی عمومی دولتی وجود دارد که به طور کامل تأمین می‌شوند. اگر همه آنها 1 درصد بیت کوین بگذارند، این احتمال وجود دارد که تعدادی از صندوق ها در 15 تا 20 سال آینده به وضعیت کاملاً دارای بودجه بازگردند.

بیت کوین در مقابل طلا: پویایی بازار را آشکار می کند

پومپلیانو با بحث در مورد رابطه بین بیت کوین و دارایی های امن سنتی، به ارتباط با طلا پرداخت. او قدرت اخیر در بیت کوین و طلا را به نگرانی در مورد تورم و رشد سریع بدهی جهانی نسبت داد.

آنتونی پمپلیانو گفت: “اگر معتقدید ارزش دلار کاهش یافته است، بیت کوین یک برنده است.”

پمپلیانو به ارزش بازار فعلی بیت کوین اشاره کرد که از 1.35 تریلیون دلار فراتر رفت و از بازار اوراق قرضه بهتر عمل کرد. او بر پتانسیل بیت کوین برای فراتر رفتن از ارزش بازار طلا تمرکز کرد و چشم انداز صعودی را بر اساس برتری درک شده آن ابراز کرد.

وی ادامه داد: «امروزه بیت کوین 1.35 تریلیون دلار بالاتر از بازار اوراق قرضه است. در نهایت از طلا خواهد گذشت. بیت کوین 10 برابر طلا پیشرفت یافته است.

منبع coinpedia cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.