در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش نرخ هش بیت کوین؛ آیا قیمت هم این روند را دنبال می کند؟

0 1,525

در حالی که قیمت بیت کوین سعی در شکست سطوح مقاومت دارد، نرخ هش بیت کوین طی دو روز گذشته 33 درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین و نرخ هش

نرخ هش بیت کوین از 91290582 تراهش در تاریخ 4 آوریل به مقدار 121029181 تراهش در روز گذشته(6 آوریل) رسید. به طور کلی و از منظر تاریخی، قیمت بیت کوین و نرخ هش همبستگی بسیار بالایی با هم دارند(حدود 0.77).

این رابطه با توجه به این که نرخ هش و هزینه تولید بیت کوین برای استخراج کنندگان امنیت کلی شبکه را نشان می دهد، معقول به نظر می رسد. به عبارت دیگر هرچه نرخ هش بالاتر باشد، هزینه یک مهاجم برای حمله به شبکه بیشتر خواهد بود. این اعتماد سازی به روشی غیر متمرکز یکی از کلیدی ترین ارزش های بیت کوین است.

نرخ هش

آیا قیمت این روند را دنبال خواهد کرد؟

در همین بازه زمانی قیمت بیت کوین تنها 0.92 درصد افزایش یافت. با این حال در حال حاضر بیت کوین با 5.5 درصد افزایش، در حدود قیمت 7270 دلار مبادله می شود.

اگر همبستگی قیمت و نرخ هش ثابت باقی بماند می توان انتظار افزایش قیمت چشمگیری را داشت. همچنین با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین که تنها 35 روز دیگر تا این رخداد باقی مانده است، این فرایند پیچیده تر خواهد شد.

در صورت ثابت ماندن همه چیز پس از هاوینگ، درآمد استخراج نصف خواهد شد. از سوی دیگر برای این که درآمد استخراج کنندگان حداقل در سطح فعلی باقی بماند، باید قیمت دو برابر شود. افزایش نرخ هش ممکن است نشان دهنده این باشد که استخراج کنندگان سناریوی دوم را محتمل تر می دانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.