در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مواجه شدن بیت کوین با سطح مقاومت 40000 دلار؛ احتمال جهش در کوتاه مدت

0 705

بیت کوین در 23 آوریل در زیر سطح 40000 دلار معامله شد و برخی پیش بینی می کنند که قیمت احتمالا بیشتر کاهش خواهد یافت. البته، یک شاخص تکنیکال نشان می دهد که قیمت ممکن است به سطح های بالاتر افزایش یابد.

ترس شدید با کاهش بیت کوین به سطح 39200 دلار

داده های کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین با آغاز معاملات وال استریت در روز جمعه روند نزولی داشته است.

قیمت این ارز بزرگ بازار همراه با بازارهای سهام کاهش یافت و اکنون با سطح مقاومت 40000 دلار مواجه شده که عدم اطمینان معامله گران به روند صعودی کوتاه مدت را نشان می دهد.

طبق داده های وب سایت کوین گلس، فاندینگ ریت در تمام صرافی های مشتقات در آخر هفته منفی بود و اکثر معامله گران بازار انتظار فروش و خروج از موقعیت های شورت را داشتند.

بیت کوین
فاندینگ ریت بیت کوین

از نظر تحلیلگر فیلب فیلب (Filbfilb)، نسبت موقعیت های لانگ به شورت (3.5 در سطح 39500 دلار) نگران کننده است. مایکل ون د پوپ نیز گفت که بیت کوین به سطح مهم 39423 دلار  بازگشته است. اگر این سطح شکسته شود، هدف بعدی قیمت احتمالا 36000 دلار و پایین تر از آن خواهد بود.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در ضمن، ترس و عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران در شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری منعکس شده و این شاخص در روزهای شنبه و یکشنبه به منطقه “ترس شدید” بازگشت.

ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

مواجه شدن شاخص دلار آمریکا (DXY) با مقاومت

با وجود عدم اطمینان در بازار، نظر همه تحلیلگران درباره روند بیت کوین نزولی نیست. یوتیوبر با نام “Crypto Rover” ضمن انتشار نموداری که عملکرد قیمت بیت کوین با شاخص دلار را مقایسه می کند، گفت که خود را برای مرحله بعدی روند صعودی آماده کنید. از لحاظ تاریخی، این یکی از بهترین محدوده ها برای خرید بیت کوین بوده است.

بیت‌کوین
مقایسه شاخص دلار و بیت کوین

طبق داده ها، شاخص دلار آمریکا در حال حاضر نزدیک به سقف دو ساله خود است و برگشت از این سطح باعث می شود تا بیت کوین از روند نزولی بلندمدت خود خارج شود.

شاخص دلار
نمودار یک هفته ای شاخص دلار

احتمال افزایش قیمت بیت کوین 

شاخص توالی تام دیمارک (TD) یک سیگنال خرید در بازه زمانی 4 ساعته را نشان می‌دهد. این الگوی صعودی در 9 شمع نزولی پیشین مشاهده شده است. این الگوی تکنیکال نشان می دهد که قیمت پیش از ادامه روند نزولی خود، 4 شمع صعودی در بازه زمانی 4 ساعته ثبت می کند.

قیمت بیت‌ کوین
سیگنال خرید در نمودار 4 ساعته بیت کوین

افزایش فشار خرید در اطراف سطوح فعلی به تایید پیش بینی شاخص توالی دیمارک کمک می کند و در نتیجه قیمت احتمالا به سطح 40650 دلار یا حتی 41200 دلار افزایش خواهد یافت. شایان ذکر است که برای تایید این سناریوی صعودی، سطح حمایت 39400 دلار باید حفظ شود. در صورتی که این سطح حفظ نشود، قیمت احتمالا به سطح های حمایت 38500 و 37300 دلار اصلاح خواهد شد.

قیمت اتریوم

به نظر می رسد که اتریوم پس از کاهش 8 درصدی در 48 ساعت گذشته، آماده یک حرکت صعودی است. البته، تا زمانی که قیمت  بالاتر از سطح 2950 دلار باقی بماند، احتمال افزایش آن وجود دارد. شاخص توالی تام دیمارک نیز از این سناریوی صعودی پشتیبانی می کند و سیگنال خرید را در نمودار 4 ساعته ارائه کرده است.

اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

اگر خرید در حدود سطوح فعلی افزایش یابد، قیمت اتریوم احتمالا تا سطح 3100 دلار افزایش خواهد یافت. شکست به بالای این سطح منجر به افزایش بیشتر آن خواهد شد. اگر قیمت به زیر سطح 2950 دلار کاهش یابد، احتمال رسیدن آن تا سطح حمایت 2880 دلار وجود خواهد داشت.

منبع cointelegraph cryptobriefing

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.