در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا بیت کوین پس از تاییدETF نقطه ای در حال دامپینگ است؟

0 292

به دنبال تصویب ETF های بیت کوین نقطه ای، اخیرا بیت کوین با نوسانات قیمت قابل توجهی مواجه شده که منجر به خوش بینی و همچنین عدم اطمینان در میان معامله گران شده است.

بر اساس داده های اخیر، بیت کوین اخیراً از 46000 دلار به زیر 42000 دلار رسیده است. با این حال، بیت کوین به آرامی به قیمت 43000 دلار رسیده است.

نوسانات قیمت پس از تایید ETF بیت کوین

جامعه ارزهای دیجیتال انتظارات زیادی برای تایید ETF بیت کوین داشت. با این حال، پس از تایید، قیمت بیت کوین نوسانات غیرمنتظره ای را تجربه کرد.

برخی از عوامل کلیدی موثر در این نوسان عبارتند از:

1. گمانه زنی ها: قبل از تایید ETF، گمانه زنی های قوی در بازار وجود داشت. بسیاری انتظار داشتند بیت کوین پس از تایید به 55000 دلار افزایش یابد، اما این امر محقق نشد.

2. به دلیل اصلاح: بیت کوین با افزایش قابل توجهی روبرو شده بود و از پایین ترین سطح 15,400 دلار به 49,000 دلار در پشت FOMO (ترس از دست دادن) مربوط به ETF رسید.

در نتیجه، یک اصلاح طبیعی تلقی می‌شد و به طور بالقوه باعث ایجاد رویداد «فروش اخبار» برای کسانی می‌شد که بیت‌کوین را با قیمت‌های پایین‌تر خریداری کرده بودند.

3. تغییر به اتریوم (ETH): جالب اینجاست که برخی از سرمایه گذاران سرمایه خود را از بیت کوین به اتریوم منتقل می کنند.

جنبه های مثبتی که باید در نظر گرفته شود

در میان تلاطم بازار، چندین جنبه مثبت وجود دارد که باید به آن اشاره کرد. تایید ETF بیت کوین منجر به رقم تاریخی 4.3 میلیارد دلار در حجم معاملات شد که نقطه عطف قابل توجهی را برای بازار ارزهای دیجیتال رقم زد.

در دسترس بودن BTC از طریق ETF درها را برای سرمایه گذاران وال استریت برای ورود به بازار باز کرده است. با گذشت زمان، این هجوم سرمایه‌های سازمانی می‌تواند منجر به سرازیر شدن تریلیون‌ها به فضای کریپتو شود.

نظرات و تحلیل های کارشناسان صنعت

مکس، مدیر عامل شرکت Why Bitcoin معتقد است که با وجود ترس های اخیر در بازار، نمودارها نشان می دهد که ممکن است دلیلی برای وحشت وجود نداشته باشد. او تغییر تمرکز از بیت کوین به اتریوم را شناسایی می کند که از نظر تاریخی منجر به افزایش بیشتر قیمت در بازارهای گاوی قبلی شده است. مکس در مورد هر دو ارز دیجیتال صعودی است و انتظار دارد پتانسیل صعودی بیشتری داشته باشد.

از آنجایی که قیمت بیت کوین نوساناتی را تجربه می کند، باید دید که آیا در سطوح کلیدی از جمله 45600 دلار، 44500 دلار و 42000 دلار پشتیبانی خواهد شد یا خیر.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بیت‌کوین ممکن است در ماه‌های آینده به نوسانات خود ادامه دهد و پاداش بعدی در آوریل نصف شود که احتمالاً بر مسیر قیمت آن تأثیر می‌گذارد.

منبع watcher.guru

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.