در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هاردفورک بیت کوین کش تا 6 روز دیگر

2 1,373

شبکه بیت‌کوین کش به طور مرتب ارتقا داده می شود تا ویژگی های جدیدی به آن اضافه شوند. ارتقا بعدی این شبکه برای 15 نوامبر (یکشنبه 25 آبان) ساعت 15:30 برنامه ریزی شده و قرار است ویژگی “برنامه تامین مالی زیرساخت (IFP)” به آن افزوده شود. این ویژگی بحث برانگیز بوده و اختلافاتی را بوجود آورده است. بخش قابل توجهی از جامعه مخصوصا تیم اجرایی بیت کوین کش نود (BCHN) از آن پشتیبانی نمی کنند.

طبق برنامه، بلاک چین بیت‌کوین کش در این تاریخ شاهد هاردفورک خواهد بود. این احتمال وجود دارد که بین دو مشتری اصلی بیت کوین کش (بیت کوین کش ای بی سی (BCHABC) و بیت کوین کش نود (BCHN) ) یک تقسیم بلاک چین رخ دهد. این باعث یک هارد فورک بحث برانگیز و در نتیجه اضافه شدن یک توکن جدید خواهد شد. کاربرانی که در زمان تقسیم شدن، بیت کوین کش داشته باشند هر دو توکن (هم BCHABC  و BCHN) را خواهند داشت.

کاربران در SouthXchange می توانند دارایی های بیت‌کوین کش خود را قبل از هارد فورک اصلی تقسیم  و بلافاصله آنها را معامله کنند.  چون هنوز تقسیم در شبکه رخ نداده، توکن های BCHABC و BCHN را  نمی توان به خارج از SouthXchange  انتقال داد.

بیت‌کوین کش
در اینجا می توانید BCH خود را به BCHABC و BCHN تقسیم کنید

اقدامات صرافی بایننس برای این هاردفورک

صرافی بایننس برای کاهش ریسک های معاملاتی ناشی از نوسان قیمت و حفظ وجوه کاربران در حین این هارد فورک، طبق موارد زیر آن را مدیریت خواهد کرد:

واریزی ها و برداشت های بیت کوین کش

صرافی بایننس در تاریخ 15 نوامبر (25 آبان) ساعت 13:30 کلیه برداشت ها و واریزی های بیت‌کوین کش را به حالت تعلیق در خواهد آورد. لطفا زمان کافی برای پردازش کامل انتقال بیت کوین کش قبل از زمان ذکر شده در نظر بگیرید.

سناریوهای احتمالی هارد فورک بیت کوین کش

دو سناریوی احتمالی این هارد فورک عبارتند از:

سناریوی اول

این هارد فورک منجر به دو زنجیره رقابتی خواهد شد. بایننس، بیت‌کوین کش های زنجیره بزرگتر را بین کاربران توزیع خواهد کرد. این صرافی همچنین ارزهای زنجیره کوچکتر را با نسبت 1:1 و براساس تصویر موجودی بیت کوین کش در تاریخ 15 نوامبر ساعت 15:30 به کاربران خواهد داد. جزئیات بیشتر در مورد این توزیع در یک اعلامیه جداگانه منتشر خواهد شد.

سناریوی دوم

هیچ توکن جدیدی ساخته نخواهد شد. بنابراین، بایننس در اسرع وقت واریزی ها و برداشت های بیت کوین کش را از سر خواهد گرفت.

طبق آخرین داده های Coin.Dance،طی 7 روز گذشته 73.6 از بلاک های بیت کوین کش از BCHN و تنها 0.8 درصد از BCHA پشتیبانی کرده اند. بایننس اعلام کرده، اگر این وضعیت تا هاردفورک ادامه یابد، بایننس زنجیره BCHN را به عنوان زنجیره آتی بیت کوین کش در نظر خواهد گرفت. اگر این وضعیت قبل از هاردفورک تغییر کند، این حق برای بایننس محفوظ است تا فرایند تقسیم زنجیره  و پذیرش زنجیره اصلی را در اعلامیه ای دیگر منتشر کند.

معاملات نقدی و مارجین بیت کوین کش

معاملات نقدی بیت کوین کش تحت تاثیر این هاردفورک قرار نخواهند گرفت. لازم است اقدامات لازم برای کاهش ریسک اقدامات لازم را انجام دهید، چون نوسانات قیمت اغلب در هنگام هاردفورک خیلی زیاد هستند.

معاملات مارجین بیت کوین تحت تاثیر قرار نمی گیرند. با این حال، بایننس از تاریخ 13 نوامبر (جمعه 23 آبان) ساعت 11:30 صبح تا 16 نوامبر (دوشنبه 26 آبان) همان ساعت فرایند وام گرفتن بیت کوین کش را متوقف خواهد کرد.

معاملات آتی بیت کوین کش

در تاریخ 3 نوامبر، صرافی بایننس حداکثر اهرم (20 برابری) را برای قراردادهای دائمی بیت کوین کش بر حسب تدر و قراردادهای آتی دائمی مارجین شده بیت کوین کش تنظیم کرد. در تاریخ 9 نوامبر تسویه حساب خودکار قراردادهای آتی دائمی مارجین شده بیت کوین کش انجام شد و سپس قراردادهای تسویه شده از فهرست خارج شدند. قراردادهای دائمی بیت کوین کش بر حسب تدر بدون تاثیر ادامه یافتند.

توکن های اهرم شده بایننس (BCHUP وBCHDOWN)

در تاریخ 9 نوامبر ساعت 11:30، بایننس BCHUP و BCHDOWN را از فهرست خود حذف و معاملات آنها در جفت های BCHUP/USDT و BCHDOWN/USDT را متوقف کرد. کلیه سفارش های معاملاتی آنها نیز لغو شدند.

بایننس قبلا به کاربران خود هشدار داده بود که پیش از حذف  توکن های BCHUP و BCHDOWN از فهرست، آنها را با توکن های دیگر معامله کنند. اگر کاربران بعد از حذف، توکن های BCHUP وBCHDOWN در اختیار داشته باشند، صرافی بایننس آن ها را بر اساس ارزش دارایی خالص (NAV) توکن ها در زمان حذف از فهرست به تدر تبدیل می کند و تدرها را در مدت 5 روز کاری به حساب های کاربران واریز می کند. پس از اتمام توزیع، توکن های BCHUP وBCHDOWN از حساب های کاربری حذف می شوند.

سایر موارد مرتبط با بیت کوین کش

پورتال معاملاتی فرابورس (OTC Trading Portal) بایننس معاملات بیت کوین کش را از تاریخ 13 نوامبر ساعت 11:30 صبح تا 16 نوامبر ساعت 11:30 صبح متوقف خواهد کرد. 

گزینه دریافت بیت کوین کش به عنوان وثیقه خدمات وام در تاریخ 30 سپتامبر به طور موقت حذف شد. کاربرانی که در حال حاضر این گزینه را در اختیار دارند باید ریسک موقعیت خود را ارزیابی کنند، چون ممکن است به خاطر نوسانات زیاد قیمت ضرر کنند.

چه اتفاقاتی در این هاردفورک رخ خواهند داد

 • کاربران می توانند ارزهای خود را قبل از 15 نوامبر تقسیم کرده و بلافاصله معامله کنند.
 • در این روز، معاملات متوقف شده و واریزی ها و برداشت ها ی بیت کوین کش غیر فعال خواهند شد.
 • بیت کوین کش هایی که تا آن تاریخ تقسیم نشده اند، به ناچار تقسیم خواهند شد.
 • فعالیت شبکه کنترل خواهد شد. اگر هر دو  زنجیره فعال باقی بمانند، هر دو توکن BCHABC و HCHN حفظ خواهند شد. 
 • اگر یک زنجیره  فعالیت خود را متوقف کند (برای مثال،  استخراج کنندگان کمی داشته باشد یا اصلا نداشته باشد )، توکن آن از فهرست  SouthXchange حذف خواهد شد.
 • زمانی که شبکه (ها) پایدار شوند، امکان واریز و برداشت فراهم خواهد شد.
منبع binance medium

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. ایمان می گوید

  زمان اتمام هاردفورک معلوم نیست؟؟

  1. حسن صادقی می گوید

   هارد فورک در تاریخ 15 نوامبر (25 آبان) انجام شد.