در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
Ethereum
+2.57%
Ripple
+0.54%
Bitcoin Cash \/ BCC
Litecoin
EOS
Binance Coin
+0.74%
Tether
-0.1%
Stellar
Cardano
Tronix
Monero
DigitalCash
+1.7%
Tezos
-0.1%
Ethereum Classic
NEO
+1.05%
Maker
Ontology
ZCash
+4.24%
Dogecoin
+0.28%

5 دلیل قوی که چرا بیت کوین هرگز ممنوع نخواهد شد

0 1,024

اکثر کشورها در سراسر جهان در تلاشند بیت کوین را قانون گذاری کنند. حتی بعضی از آنها مانند بولیویا، مصر و عربستان سعودی آن را به طور کامل ممنوع کرده اند. مسئله این است که آنچه قانون گذاران می گویند اهمیتی ندارد. چهار دلیل عمده وجود دارد که ثابت می کند بیت کوین غیرقابل ممنوعیت است.

1- قانونی علیه ارزهای رمزنگاری نمی تواند نوشته شود

در جامعه بیت کوین یک گفته معروف وجود دارد که همیشه آن را می شنوید:

شما می توانید کشور خود را از بیت کوین بیرون بیاورید اما نمی توانید بیت کوین را از کشورتان بیرون کنید.

چرا؟ زیرا قانون نوشتن علیه پروتکلی که گسترده تر از سیستم قانونی ذهن انسان است، بسیار سخت خواهد بود. دولت ها ممکن است بیت کوین را ممنوع کنند، اما مردم آنها به استفاده از بیت کوین ادامه می دهند.

اکین فرناندز، بنیانگذار آزتک دات کو در این مقاله اشاره کرد، قانون گذاران جهت اعمال قانون بر این پروتکل نرم افزاری بسیار سریع اقدام می کنند که در واقع احتیاجی به قانون گذاری ندارد. بیت کوین هیچ فرقی با نرم افزار واتس آپ ندارد. هر دوی آنها دو پلتفرم نرم افزاری برای انتقال داده ها هستند.

واتس اپ در حال حاضر دارای بیش از یک میلیارد کاربر است و هیچ قانونی برای آن نوشته نشده است. علاوه بر این، بیت کوین بر خلاف ارز فیات قادر به انتقال در یک قرارداد بایندینگ (binding promise) ی باشد که غیر قابل شکستن است. این نرم افزار از قبل قوانین را اجرا و از قرارداد پیروی می کند.

بعلاوه، فرناندز استدلال می کند که تلاش جهت قانونگذاری بیت کوین در آمریکا برخلاف اولین اصلاحیه قانون اساسی (First Amendment of the Constitution) است. آنها قبل از اعمال قوانین بیت کوین نیاز به بازنویسی کامل آن دارند.

این واقعیت غم انگیز همچنان وجود دارد که بیشتر کشورها قصد قانون گذاری چیزی را دارند که خود نمی دانند چیست. خلاصه یک کلام اینکه شما نمی توانید قوانین عادلانه و کاربردی برای ارزهای رمزنگاری و فناوری آنها بنویسید.

2- شما نمی توانید یک نرم افزار توزیع شده و متن باز را ممنوع کنید

اینترنت ممکن است تا حدودی با استفاده از فیلترینگ سانسور شود. سایت ها ممکن است ممنوع شوند و حتی دولت های دیکتاتوری ممکن است دسترسی اینترنت را به برای همگان مسدود کنند. این ها به این دلیل است که اینترنت همچنان متکی بر سرورهای متمرکز است که در نتیجه توسط دولت ها و ارائه دهندگان سرویس اینترنت می تواند کنترل شود.

بیت کوین نمی تواند ممنوع شود زیرا مبتنی بر نود غیرمتمرکز است. نرم افزار توزیع شده بیت کوین آنقدر در جهان بزرگ شده که توقف آن غیر ممکن شده است. حتی اگر همه ی کشورهای جهان به منظور ممنوع کردن بیت کوین گرد هم آیند (که منجر به لغو اولین اصلاحیه در آمریکا و شورش در سراسر جهان می شود) آنها متوجه خواهند شد که بیت کوین غیرقابل ممنوعیت است.

یک مورد بعید و غیر ممکن این است که تمام توسعه دهندگان اصلی بمیرند و دسترسی به بلاک چین بیت کوین توسط صندوق بین المللی پول هک شود، این نرم افزار همچنان در حالت طبیعی خود کار خواهد کرد. به طوری که کافیست کاربران نسخه هک شده جدید را دانلود نکنند. آنها با استفاده از نرم افزار قبلی که به خوبی فعالیت میکرده، به کار خود ادامه خواهند داد و همه قادر به دیدن و بررسی حساب خود هستند.

اتکای شدید بیت کوین به شبکه اینترنت همچنان یک مسئله بحث برانگیز است. هر چند، با وجود شبکه وب، نود غیرمتمرکز و نرم افزار توزیع شده متن باز، این وابستگی به طور کامل وجود ندارد.

مکانیزم های بسیاری وجود دارند که در این خصوص در حال فعالیت هستند. به عنوان مثال همانطور که ساتوشی توصیه کرده است، شما قادر می توانید نود بیت کوین را با استفاده از مرورگر ضد فیلتر Tor اجرا کنید.

3- بیت کوین می تواند با استفاده از  ماهواره اجرا شود

در دسامبر سال گذشته، بلاک استریم پنجمین ماهواره ی خود را به فضا فرستاد و شبکه بلاک چین بیت کوین را از فضا اجرا کرد. این جسارت باعث می شود شبکه بیت کوین قوی تر و به اینترنت کمتر وابسته باشد.

آدام بک، مدیر بلاک استریم به خبرگزاری فوربس گفت:

ما افزایش قدرت در شبکه بیت کوین و نیز هزینه کمتر مشارکت برای کسب و کارهایی که برای پشتیبان گیری وابسته به این خدمات هستند را مشاهده می کنیم و بازارهای نوظهوری که شبکه بیت کوین به عنوان دسترسی اصلی آنها قرار دارد هزینه ای کمتری را متحمل خواهند شد.

ماهواره های بلاک استریم در حال حاضر کل جهان را به جز گرین لند و آنتارکتیکا پوشش می دهند. این ویژگی به مردمی که در رژیم های سیاسی ظالم به دام افتاده اند و کشورهایی که سعی بر ممنوعیت بیت کوین یا مسدود کردن اینترنت دارند، یک راه نجات دیگر را فراهم می کند.

4- شما با استفاده از پیامک قادر به ارسال بیت کوین هستید

اگر ماهواره ها و شبکه وب برای کار با شبکه بلاک چین بیت کوین کافی نیستند، شما نیز می توانید با استفاده از پیامک، بیت کوین خود را ارسال کنید که وابسته به اینترنت نیست.

پرداخت های پیامکی بیت کوین به ویژه در کشورهایی مانند ونزوئلا که تمام جمعیت این کشور فقط دارای موبایل حال از هر نوعی هستند، جذاب است. بنابراین حتما نیازی به یک تلفن هوشمند ندارند.

5- شما نمی توانید شبکه برق را قطع کنید

اگر قوانین سختگیرانه و مسدود کردن اینترنت موثر واقع نشود، شما قادر به قطع کردن شبکه برق خواهید بود.

در این صورت، کشور خود را به عصر حجر برگردانده اید، اعصاب شهروندان خود را خرد خواهید کرد، کسب و کارها را مسدود خواهید کرد و در کل یک جامعه که در آن شرایط زندگی بسیار بد است را به وجود خواهید آورد.

علاوه بر این، مهندسی برق یک حوزه ی عمومی است و تحت کنترل دولت ها نیست که بتوانند آن را قطع کنند.

سعی کنید که تلاش شما بیهوده نباشد. بیت کوین غیرقابل ممنوعیت است و این ویژگی به طور فزاینده ای گسترش می یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.