در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

انقضای قراردادهای اختیار بیت کوین در روز جمعه و تاثیر آن بر قیمت

0 1,176

در تاریخ 5 فوریه (جمعه 17 بهمن) در مجموع یک میلیارد دلار از قراردادهای اختیار معامله بیت کوین منقضی می شوند. این عدد در مقایسه با انقضای 4 میلیارد دلاری در ماه گذشته خیلی کمتر است، اما قراردادهای اختیار معامله ماهانه و سه ماهه معمولا بیشترین حجم را تشکیل می دهند.

داده ها نشان می دهند که روندهای صعودی به اندازه کافی قوی هستند تا قیمت را به بالای سطح 38000 دلار برسانند.

بیت کوین
کل قراردادهای باز با تاریخ انقضای 5 فوریه

سهم صرافی دریبیت از انقضای قراردادهای اختیار معامله در روز جمعه 84 درصد است. با تجزیه و تحلیل کل قراردادهای باز بین 28000 تا 43000 ، معلوم شد که قراردادهای اختیار خرید 300 میلیون دلار و قراردادهای اختیار فروش 290 میلیون دلار هستند.

بنابراین، تجزیه و تحلیل قیمت، اعمال 25 درصد بالاتر یا پایین تر از قیمت فعلی بیت کوین، نشان داد که عملا در هر دو طرف تعادل برقرار است.

طبق داده های فوق، قراردادهای اختیار فروش در سطح 34000 دلار به پایین متمرکز شده اند. تعادل کامل بین قیمت اعمال 34000 تا 36000 دلار  وجود دارد، زیرا قراردادهای اختیار خرید و فروش به یک اندازه هستند.

تلاش روندهای نزولی برای کاهش قیمت

علی رغم اختلاف در زیر سطح 32000 دلار، روندهای نزولی تلاش می کنند تا قیمت را به سطح های پایین تر سوق دهند تا تعادل بین قراردادها را به هم بزنند. این به معنای قراردادهای باز 109 میلیون دلاری برای یک کاهش 13 درصدی یا بیشتر است. این رقم از نظر اسمی خیلی چشمگیر است، اما به نظر  می رسد که قدرت کافی برای متوقف کردن روندهای صعودی را ندارد.

از طرف دیگر، اگر روندهای صعودی بخواهند قیمت را به بالای سطح 38000 دلار افزایش دهند، این منجر به عدم تعادل بین 2800 قرارداد بیت کوین خواهد شد.این برابر با 106 میلیون دلار قرارداد باز برای افزایش 4 درصدی قیمت و در نتیجه یک نسبت ریسک به ریوارد بهتر برای چنین تلاشی است.

برای ارزیابی این که آیا بازارگردان ها و میزهای آربیتراژ روندهای صعودی یا نزولی را تعیین می کنند، انحراف دلتا 30 تا 20 درصد مناسب ترین شاخص است. این شاخص تفاوت اضافه قیمت بین قراردادهای اختیار خرید و قراردادهای اختیار فروش مشابه را اندازه گیری می کند.

اختیار معامله
دلتا انحراف قراردادهای اختیار معامله بیت کوین

اعداد بین 0 تا 15 خنثی در نظر گرفته می شوند، در حالی که یک انحراف دلتای منفی نزولی بودن روند را نشان می دهد.

آخرین باری که چنین اتفاقی رخ داد، 29 دسامبر سال 2020 بود و در 5 روز گذشته این شاخص در روی عدد 10 ثابت باقی مانده است. این داده ها تعادل کامل بین روندهای  صعودی و نزولی را نشان می دهند، به این معنی که بازارگردان ها و میزهای آربيتراژ انگیزه ای برای فشار قیمت در هیچ یک از جهت ها را ندارند.

سررسید قراردادهای هفتگی صرافی های دریبیت، اوککس و Bit.com در تاریخ 5 فوریه ساعت 08:00 صبح به وقت جهانی (جمعه 11:30 صبح به وقت تهران) است.

حرکت صعودی قیمت به سمت سطح 40000 دلار

یک تحلیلگر پیش بینی می کند که قیمت در کوتاه مدت به سطح 40000 دلار خواهد رسید و در روزها و هفته های آتی شاهد یک روند صعودی قوی تر خواهیم بود.

در حال حاضر، بیت کوین با 4.5 درصد افزایش در حدود سطح 37700 دلار معامله می شود، این یک افزایش قابل توجه از کف 35000 دلاری ساعات ابتدایی امروز است.

هیچ نشانه ای از تضعیف قدرت این ارز رمزنگاری وجود ندارد، در حالی که خریداران در هر کاهش قیمت برای خرید هجوم می آورند و روندهای نزولی برای در اختیار گرفتن کنترل حرکت تلاش می کنند.

بدون شک، جهت حرکت قیمت بیت کوین در میان مدت تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا می تواند سطح مقاومت 40000 دلار را بشکند یا خیر.

قوی شدن تکنیکال بیت کوین و احتمال شکست سطح 40000 دلار

یکی از معامله گران در توییت اخیر خود توضیح داد که احتمالا بیت کوین در میان مدت شاهد یک روند صعودی قوی خواهد بود. این معامله گر حتی پیش بینی کرد که قیمت به سطح مقاومت 40700 دلار  خواهد رسید.

نوسان قیمت در یک منطقه بین سطح حمایت و مقاومت قوی برای بیت کوین فوق العاده صعودی بوده است. اکنون انتظار می رود که کل بازار روند افزایشی داشته باشد، به همین دلیل روندهای صعودی به لطف چند شاخص مهم تکنیکال قادر به شکست سطح 40000 دلار و افزایش به بالای آن هستند.

بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین
منبع Cointelegraph newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.