در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا بررسی حرکت نهنگ‌ها در تحلیل موثر است؟

0 159

ردیابی حرکات کیف پول نهنگ های بیت کوین علیرغم معیاری که برای مدتیست به عنوان روشی محبوب برای حدس و گمان در بازار استفاده می شود، به “آلفا واقعی” منجر نمی شود.

منظور از نهنگ بیت کوین چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

تکیه بر رفتار نهنگ‌ها می تواند فریبنده باشد

معامله‌گران می‌گویند که تحلیل تحرکات نهنگ‌ها نمی‌تواند به درستی روند بازار را پیش‌بینی کند و بیشتر باعث گمراهی می‌شود. نهنگ‌ها به دلایل مختلفی، از جمله جابجایی دارایی‌ها بین کیف‌پول‌ها یا صرافی‌ها، معاملات انجام می‌دهند که لزوماً نشان‌دهنده تغییرات قریب‌الوقوع در بازار نیست.

به گفته معامله گران، تماشای حرکت نهنگ بیت کوین “برای رسانه های اجتماعی خوب است” اما برای تجزیه و تحلیل ارزشمند نیست.

جیمز چک، تحلیلگر ارشد شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلس نود، معروف به Checkmate، در پستی در 15 ژوئن ایکس نوشت:

«به بچه‌ها نگاه نکنید، این اطلاعات مفیدی نیست».

یک بار هم آلفای واقعی را ندیده‌ام که از تماشای نهنگ استخراج شده است. این برای رسانه‌های اجتماعی خوب است، اما تقریباً هرگز تحلیلی جدی و ارزشمند نیست.»

این یک باور رایج در میان معامله گران رمزارز است که نهنگ هایی با ذخایر قابل توجه بیت کوین می توانند از طریق تاکتیک های تجاری خود بر بازار تأثیر بگذارند.

حرکات نهنگ را می توان به روش های مختلفی تفسیر کرد، بنابراین داده ها هرگز نشانه قطعی ارائه نمی دهند.

به عنوان مثال، آدرس‌های غیرفعال با دارایی‌های بزرگ که به طور ناگهانی فعال می‌شوند، می‌توانند پیشنهاد فروش را داشته باشند، به‌ویژه اگر به آدرس سپرده صرافی مراجعه کنند.

علاوه بر این، بسیاری از تحرکات بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل اخبار یا رویدادهای غیرمنتظره است که قابل پیش‌بینی نیستند. بنابراین، تکیه بر رفتار نهنگ‌ها به عنوان یک استراتژی معاملاتی می‌تواند خطرناک باشد و منجر به تصمیم‌گیری‌های نادرست شود.

تحلیلگر رمزارز با نام مستعار TXMC، میزبان کانال YouTube Alpha Beta Soup، در یک پست X در 15 ژوئن “در برابر استفاده از معیارهای “نهنگ” و اعلامیه در مورد آنها هشدار داد.

آنها توضیح دادند که وقتی نهنگ ها مقادیر زیادی بیت کوین را در مدت زمان کوتاهی می فروشند، همیشه نشان دهنده این نیست که فروش در حال وقوع است.

“کاهش گام به گام مکانیکی، کیف پول mgmt ولی شما فقط بخشی از یک عملیات بزرگ را می بینید. اینها گاهی اوقات شرکت ها و مؤسساتی با کیف پول های متعدد و صدها هزار مشتری هستند.

چک در پستی در 7 می توضیح داد: «داده‌های پیرامون این نهادها بسیار پر سر و صدا هستند، و من تقریباً می‌توانم تضمین کنم که کیف‌پول‌های بزرگ «نهنگ» که در حال تماشای آن هستید، ETF و صرافی‌ها هستند.

به گفته تحلیلگران، بهترین راه برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال، داشتن یک استراتژی معاملاتی مبتنی بر تحلیل فنی و بنیادی و همچنین مدیریت ریسک مناسب است. تمرکز بر اصول بازار و درک عمیق از عوامل موثر بر قیمت‌ها، به مراتب مفیدتر از تماشای فعالیت نهنگ‌ها است.

جذب مخاطب در رسانه‌های اجتماعی از طریق بررسی حرکات نهنگ ها

پست‌های رسانه‌های اجتماعی که حرکات نهنگ‌ها را پوشش می‌دهند، علاقه قابل توجهی را ایجاد می‌کنند.

پست اخیر مارتی پارتی تاجر کریپتو با نام مستعار در مورد فعالیت نهنگ بیت کوین بیش از 205000 بازدید به دست آورد.

مارتی پارتی در 14 ژوئن نوشت: «نهنگ‌های بیت‌کوین OG در 10 روز گذشته بیش از 50000 بیت کوین به فروش رسانده‌اند که در مجموع حدود 3.30 میلیارد دلار است.

ویویک سن، بنیانگذار آزمایشگاه Bitgrow در 14 ژوئن نوشت: «در حالی که شما می ترسید، نهنگ ها به تازگی 1.3 میلیارد دلار بیت کوین خریده اند.

Source: Vivek

با این حال، سایر تحلیلگران همچنان بر حرکت نهنگ ها به عنوان شاخصی از حرکت قیمت تکیه می کنند.

در 15 مه، شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال کریپتو کوانت گفت که تقاضای نهنگ بیت کوین پس از یک روند نزولی دو ماهه، دوباره در “حالت شتاب” قرار دارد.

در این بیانیه آمده است: «به نظر می‌رسد رشد تقاضای بیت‌کوین پس از کاهش روند کاهشی از ماه مارس در حال تثبیت است. CryptoQuant با استناد به داده ها ادعا می کند که تقاضا برای حفظ این افزایش قیمت باید شتاب بیشتری بگیرد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.