در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازگشت دوباره قیمت بیت کوین به 8200 دلار؛ آیا روند نزولی تمام شده است؟

0 1,609

در دو روز گذشته قیمت بیت کوین کمتر از 8000 دلار بود و احساسات غالب بر بازار نیز نزولی بود. با این حال انجام معاملات بزرگ در اواخر روز یکشنبه باعث افزایش قیمت بیت کوین و نزدیک شدن آن به سطح مقاومت 8300 دلار شد. آلت کوین ها نیز دوشنبه را با افزایش آغاز کردند.

ممکن است بیت کوین به کف رسیده باشد

هفته گذشته و پس از آن که بیت کوین دوباره به سطح 7800 دلار بازگشت، هفته ای نزولی بود. حفظ این سطح حمایت و همراه آن افزایشی 4.5 درصدی، بیت کوین را دوباره در کانال رنج قبلی قرار داد و باعث شد تا بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومت 8200 دلار صعود کند.

بیت کوین در حال حاضر حدود یک ماه است که در این محدوده باقی مانده است، بنابراین باید به زودی اتفاقی رخ دهد. به نظر می رسد که صلیب مرگ در نمودار روزانه این هفته رخ دهد، زیرا میانگین متحرک 50 روزه به پایین تر از میانگین متحرک 200 روزه افت کرده که نشان دهنده ادامه روند نزولی است.

نکته: صلیب مرگ، دقیقا عکس روند صلیب طلایی است. صلیب مرگ یک الگوی نموداری است که نمایانگر پتانسیل تنزل قیمت ها است. در این الگو حرکت یا روند میانگین متحرک کوتاه مدت (مانند میانگین متحرک 15 روزه)، میانگین متحرک بلندمدت (مانند میانگین متحرک 50 روزه) یا سطح حمایت را قطع کرده و به سمت پایین حرکت می کند.

جاش راجر، معامله گر و تحلیلگر بازار، خاطرنشان کرد تا زمانی که شتاب حرکت صعودی از سطوح قیمتی فعلی و سطح 8800 دلار عبور نکند، واقعا چیزی تغییر نکرده است:

بیت کوین هنوز در محدوده قیمت های جانبی حرکت می کند. تا زمانی که شاهد اوج قیمت به سطوح بالاتر نباشیم، روند افزایشی کوتاه مدت تاثیری نخواهد داشت.

بیت کوین

با این وجود شتاب حرکت نزولی می تواند در حال از بین رفتن باشد و شواهد نشان می دهد که موقعیت های نگهداری طولانی مدت در حال افزایش است. طبق گفته اسکیو، در ماه اکتبر شاهد افزایش خرید و نگهداری طولانی مدت بیت کوین از جانب معامله گران نهادی برای قراردادهای آتی CME بودیم.

وی افزود:

این خریدها احتمالا مربوط به صندوق های بازنشستگی، شرکت های بیمه و صندوق های پولی است که موکلان آنها عمدتا نهادهای سرمایه گذاری هستند.

افزایش آشفتگی های اقتصادی و مداخلات بانک های مرکزی احتمالا نهادهای سرمایه گذاری را بیشتر به سمت دارایی های امن مثل بیت کوین و طلا سوق خواهد داد. اگر بحران و رکود اقتصادی جهانی تحقق یابد، همه چیز می تواند برای بازار بیت کوین و ارزهای رمزنگاری جالب شود.

با نگاهی به چرخه بازار بیت کوین در گذشته مشاهده می‌کنیم، رسیدن قیمت بیت کوین به سطح کف خود در ماه اکتبر تنها تا ماه نوامبر ادامه داشته و سپس در ماه دسامبر سطوح قیمتی بالا و جدیدی ثبت شده است.

بیدار شدن آلت کوین ها

طبق معمول، حرکت بیت کوین برای آلت کوین ها، که عمدتا در اثر مبادلات آسیایی در صبح روز دوشنبه افزایشی بودند، سودمند بوده است. اتریوم با افزایش قیمتی ناچیز برای رسیدن به قیمت 175 دلار خیز برداشته، اما به طور کلی روند آن نزولی است.

ریپل توانسته دستاوردهای هفته گذشته خود را حفظ کند، اما هنوز موفق به عبور از سطح مقاومت 0.3 دلار نشده است.

بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در حال حاضر بیش از 6 درصد رشد را تجربه کردند. چین لینک نیز با جهشی 10 درصدی روز خوبی را آغاز کرده است. ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری نیز با افزایش 7 میلیارد دلاری به 223 میلیارد دلار رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.