در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا قیمت بیت کوین دوباره به کف می رسد یا افزایش خواهد یافت؟

0 1,061

هنگامی که خبر صرافی بیت فینکس و تدر انتشار یافت، بیت کوین در همه ی صرافی ها تقریبا 9 درصد افت کرد. اگر چه این ارز در صرافی کِرَکِن تا قیمت 4300 دلار پایین آمد.

با توجه به داده های قبلی می توان فرض کرد که امکان تشکیل الگوی سطح کف دو مرحله ای وجود دارد. همان گونه که در سال 2015 کل جامعه بر این باور بودند که بیت کوین پس از اولین سطح کف در روند افزایشی قرار گرفته است.

صلیب مرگ (Death Cross) سپتامبر 2014، قیمت بیت کوین را از 556 دلار به 187 دلار کاهش داد. به دنبال آن یک صلیب طلایی (Golden Cross) جعلی ایجاد شد که به اشتباه نشانه ای برای یک حرکت افزایشی تلقی شد. با این تفاسیر، قیمت مجددا پایین آمد و یک صلیب مرگ دیگر را به وجود آورد و  به دنبال آن یک صلیب طلایی دیگر نیز ایجاد شد، آن شروعی برای یک حرکت افزایشی واقعی بود. در طول این بازه زمانی دو سطح کف، یکی در 15 ژانویه 2015 و دیگری در آگوست 2015 ایجاد شدند.

نکته:

  • صلیب طلایی یک الگوی افزایشی است که در آن حرکت یا روند میانگین متحرک کوتاه مدت (مانند میانگین متحرک 15 روزه)، میانگین متحرک بلندمدت (مانند میانگین متحرک 50 روزه) یا سطح مقاومت را قطع کرده و به سمت بالا حرکت می کند.
  • صلیب مرگ، دقیقا عکس روند صلیب طلایی است. صلیب مرگ یک الگوی نموداری است که نمایانگر پتانسیل تنزل قیمت ها است. در این الگو حرکت یا روند میانگین متحرک کوتاه مدت (مانند میانگین متحرک 15 روزه)، میانگین متحرک بلندمدت (مانند میانگین متحرک 50 روزه) یا سطح حمایت را قطع کرده و به سمت پایین حرکت می کند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد الگوی یکسانی با سال 2015 در حال شکل گیری است. زیرا در تاریخ 15 دسامبر 2018 شاهد اولین سطح کف بودیم که به دنبال آن یک صلیب طلایی بوجود آمد. جامعه ارز دیجیتال در مورد این که این رویداد می تواند نشانه ی شروع یک حرکت افزایشی باشد، گمانه زنی هایی کردند که می تواند اشتباه باشد. اگر فرض کنیم این روند مانند سال 2015، 115 روز زمان می برد، سطح کف بعدی ممکن است در جولای 2019 اتفاق بیفتد که پس از آن دومین صلیب طلایی می تواند تشکیل شود که نشان دهنده شروع واقعی حرکت افزایشی خواهد بود.

اگر این تئوری درست باشد، قادر است قیمت را مقداری بالاتر از سطح کف قبلی (3200 دلار) قرار دهد. به عنوان مثال احتمال دارد قیمت در اطراف 3250 الی 3400 دلار قرار گیرد.

هر چند این امکان نیز وجود دارد که بیت کوین در سطح پایین تری نسبت به آنچه تصور می شود، حرکت کند که در اینصورت روند قیمت در دسامبر 2018، یک گام به سمت سطح کف واقعی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.