در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
Ethereum
Ripple
Bitcoin Cash \/ BCC
Litecoin
EOS
Binance Coin
Stellar
Cardano
Tronix
Monero
DigitalCash
Tezos
Ethereum Classic
-18.91%
NEO
-11.13%
Maker
-5.32%
Ontology
-13.17%
ZCash
-14.17%
Dogecoin
-5.04%

معرفی 5 نرم افزار برتر استخراج بیت کوین در سال 2019

2 10,435

اگر همیشه سعی می کنید در مورد آخرین فناوری ها اطلاعات داشته باشید، حتما در مورد بیت کوین شنیده اید. اولین ارز رمزنگاری جهان، بیت کوین، در حال دگرگونی دنیا است. با یک قیمت بسیار بالا به نظر می رسد که این پول دیجیتال غیرمتمرکز آمده است که بماند. اما بیت کوین را چطور می توان بدست آورد؟ همانطور که می‌دانید، می توانید بیت کوین را بخرید یا این که آن را استخراج کنید. فرایند استخراج شامل استفاده از سخت افزارهای اختصاصی با قدرت پردازش مناسب و برنامه های نرم افزاری برای مدیریت ریگ ها است. اگر تصمیم به استخراج ارزهای رمزنگاری دارید، در اینجا چند نرم افزار مناسب برای استخراج بیت کوین معرفی شده است.

بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین

اگر به استخراج بیت کوین فکر می کنید، یکی از مواردی که حتما به آن نیاز دارید، یک نرم افزار مناسب برای راه اندازی سخت افزار استخراج شما است.

این که قصد دارید در یک استخر استخراج عضو شوید یا به صورت انفرادی استخراج را انجام دهید، باید با آخرین نرم افزارهای استخراج آشنا شوید. گزینه های مختلفی وجود دارند که سخت افزارهای استخراج متفاوت و در سیستم عامل های مختلفی پشتیبانی می شود.

فارغ از این که چه نرم افزاری را می خواهید انتخاب کنید، گامهایی که باید به طور کلی برای استخراج انجام دهید عبارتند از:

 1. فراهم کردن یک سخت افزار استخراج مناسب برای استخراج بیت کوین.
 2. بهترین نرم افزار استخراج که متناسب با نیازهای شما است را پیدا کنید.
 3. در مورد این که می خواهید به یک استخر استخراج بپیوندید و یا قصد دارید به صورت انفرادی استخراج را انجام دهید، تصمیم بگیرید.
 4. استخراج خود را شروع کنید.

نرم افزار استخراج یک بخش ضروری از عملیات استخراج است. این رابط کاربری امکان نظارت و مدیریت تنظیمات دستگاه استخراج(سرعت کار، سرعت فن ها و غیره) را برای شما فراهم می کند. مهمتر از همه این که به شما اجازه می دهد تا بتوانید برای کسب درآمد، استخراج انفرادی و یا اتصال به یک استخر استخراج را انجام دهید.

مواردی است که هنگام انتخاب نرم افزار استخراج باید آنها را در نظر بگیرید. اول این که می خواهید بیت کوین را استخراج کنید یا قصد استخراج دیگر ارزها را دارید. امروزه تقریبا استخراج بیت کوین تنها توسط دستگاه های اسیک انجام می شود. پس هنگام انتخاب نرم افزار برای استخراج بیت کوین در نظر داشته باشید که باید نرم افزاری که انتخاب می کنید از دستگاه های اسیک پشتیبانی کند.

1) بهترین از هر لحاظ: CGMiner

CGMiner تجربه زیادی دارد و هنوز هم با قدرت کار می کند. با داشتن ویژگی های فراوان و جامعه پشتیبانی فعال، به راحتی می توان گفت که یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین است.

CGMiner یک رابط خط فرمان است که در برنامه C نوشته شده و در ویندوز، مکینتاش، لینوکس و سایر برنامه ها پشتیبانی می شود. این نرم افزار با سخت افزارهای ASIC و FPGA سازگار است. این نرم افزار دارای ویژگی های اورکلاکینگ، مانیتورینگ کامل، ویژگی کنترل سرعت فن و قابلیت و رابط کاربری از راه دور است. این برنامه یک شبکه مقیاس پذیر و قابل زمانبندی است که می تواند با هر نرخ هش از هر اندازه بدون تاخیر در شبکه انجام شود.

CGMiner مانع از ارسال تراکنش های قدیمی بر روی بلاک های جدید می شود و از چندین استخر استخراج پشتیبانی می کند. اطلاعات می توانند در زمان قطعی موقت برق یا شبکه ذخیره شوند. این نرم افزار در طیف وسیعی از سخت افزارهای استخراج پشتیبانی می شود. از معایب این نرم افزار داشتن رابط کاربری متنی است.

2) بهترین در سهولت استفاده: MultiMiner

اگر تازه با مفهوم ارز رمزنگاری آشنا شده اید، انجام استخراج بیت کوین در شروع می تواند کمی سخت و دلهره آور باشد. این واقعیت که اغلب خدمات استخراج مبتنی بر خط دستور یا خط فرمان(command line) است، مسلما همه نمی توانند از آنها استفاده کنند. اما یک راه حل وجود دارد و آن استفاده از MultiMiner است.

شاید یکی از ساده ترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین MultiMiner باشد که یک برنامه دسکتاپی است و دارای ویژگی های متعدد. این نرم افزار برای ویندوز، مکینتاش و لینوکس در دسترس است. MultiMiner این امکان را به شما می دهد تا بین ارزهای رمزنگاری مختلف بدون هیچ تلاشی روی دستگاه خود سوئیچ کنید. این نرم افزار دارای ویژگی های بسیار پیشرفته مانند تشخیص خودکار دستگاه ها و همچنین توانایی مانیتورینگ و کنترل از راه دور دیگر ریگ های MultiMiner است.

MultiMiner با بسیاری از دستگاه های استخراج سازگار است. از جمله بلاک ایروپتر، بیت فورس و هش باستر میکرو.

از معایب این نرم افزار این است که نصب آن در سیستم عامل های دیگر غیر از ویندوز کمی مشکل است. زمانی که فرایند نصب نرم افزار انجام می شود، ابزار سخت افزار استخراج شما را شناسایی کرده و یک جدول با تمام اطلاعات مورد نیاز ایجاد می کند. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا ارزی را که می خواهید با دستگاه خود استخراج کنید، انتخاب کنید.

علاوه بر این که این نرم افزار استخراج برای افراد تازه کار بسیار جذاب است، MultiMiner گزینه های پیشرفته تری برای کاربران قویی تر مانند دسترسی مستقیم به تنظیمات API را فراهم می کند.

برای مراجعه به سایت این نرم افزار می توانید اینجا کلیک کنید.

3) بهترین برای سفارشی سازی: BFGMiner

اگر به دنبال نرم افزاری هستید که خود تنظیمات آن را انجام دهید، می توانید به سراغ BFGMiner بروید. این برنامه بر اساس زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. این نرم افزار از دستگاه های استخراج اسیک پشتیبانی می کند و دارای ویژگی های تنظیمات دینامیک، مانیتورینگ و قابلیت ارتباط از راه دور است.

در واقع این نرم افزار بر خلاف CGminer، به طور خاص برای دستگاه های استخراج اسیک طراحی شده است و از دستگاه های استخراج GPU پشتیبانی نمی کند.

علاوه بر این که BFGMiner یک برنامه فوق العاده همه کاره است، همچنین یک کراس پلتفرم(چند سکویی) شامل گزینه ای برای نصب بر روی رزبری پای است. اگر چه این نرم افزار بر اساس تکست یا متنی است، اما رابط کاربری بسیار ساده ای دارد.

در نهایت BFGMiner دارای watchdog است که برای شناسایی نوسانات شدید وایرلس یا نوسانات برقی است که می تواند باعث هنگ کردن سیستم عامل شود. watchdog این خطاها را غیرفعال می کند و سیستم عامل را مجددا راه اندازی کرده و یا این که اتصال را موقتا غیرفعال می کند.

4) بهترین پلتفرم قابل استفاده: BitMinter

آنچه BitMinter را در بین سایر نرم افزارها برجسته می کند، این واقعیت است که خود دارای استخر استخراج برای کار  با آن است. استخر این نرم افزار یکی از قدیمی ترین استخرهای استخراج است. این نرم افزار با ویندوز، مکینتاش و لینوکس سازگار است و بر اساس پروتکل JNLP بوده و نیازی به نصب ندارد. BitMinter دارای یک رابط گرافیکی ساده بوده که کار و درک آن را بسیار آسان کرده است. علاوه بر این دارای سرعت استخراج مناسب است.

برای شروع کافی است به راحتی در استخر استخراج BitMinter از طریق سایت آن عضو شده، سخت افزار استخراج اسیک خود را طبق دستورالعمل ها پیکربندی کنید و کار خود را شروع نمایید. در این استخر استخراج 99 درصد از ارز استخراج شده بین کاربران توزیع می‌شود.

برخی از دستگاه های اسیکی که توسط BitMinter پشتیبانی می شوند شامل Butterfly Labs، Red/Blue Fury و Antminer U1/U2 هستند.

از مزایای این نرم افزار رابط کاربری آسان، داشتن سایت استخر استخراج قابل اطمینان و قابل دسترس را می توان نام برد. در عین حال یکی از مهم ترین معایب آن این است که تنها از استخر استخراج BitMinter پشتیبانی می کند. در نهایت اگر به دنبال نرم افزاری با نصب آسان هستید، BitMinter می تواند بهترین انتخاب باشد.

برای مراجعه به سایت این نرم افزار می توانید اینجا کلیک کنید.

5) بهترین از نظر رابط گرافیکی: EasyMiner

ارزهای رمزنگاری مختلف خط فرمان استخراج متفاوتی دارند و این مدیریت آنها را سخت و دشوار می کند. این جایی است که EasyMiner به کمک شما می آید و این کار را برای شما آسان می کند. EasyMiner یک نرم افزار استخراج متن باز گرافیکی است که به شما امکان استخراج بیت کوین، لایت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری را می دهد. این نرم افزار دارای یک حالت اختصاصی به نام Moneymaker است، که برای استخراج لایت کوین از استخر استخراج اختصاصی خود استفاده می شود. همچنین دارای یک حالت solo یا تکی است که اجازه می دهد کاربران خود یک استخر استخراج را انتخاب کنند و نیز بتوانند هش مربوط به ارز مورد نظر خود را انتخاب کنند.

EasyMiner از پروتکل NHIL استفاده می کند تا یک لایه امنیتی اضافی را برای استخر استخراج و کیف پول فراهم کند. لازم به ذکر است که EasyMiner تنها در ویندوز کار می کند. این نرم افزار یک راه حل کاربرپسند برای استخراج کنندگانی است که دوست ندارند از نرم افزارهای استخراج مبتنی بر خط فرمان استفاده کنند. با استفاد از این نرم افزار می توانید به صورت گرافیکی آمار و عملکرد را بررسی کنند.

برای مراجعه به سایت این نرم افزار می توانید اینجا کلیک کنید.

نتیجه گیری

نرم افزار استخراج بیت کوین یک از اجزای ضروری هر عملیات استخراج است. این که شما قصد استخراج انفرادی دارید یا می خواهید به استخر متصل شوید، نرم افزار استخراج تنها راه برای بررسی و نظارت، پیکربندی و اتصال سخت افزار شما به شبکه است.

آنچه که باید در نظر داشته باشید این است که باید نرم افزار و سخت افزار شما با هم مطابقت داشته باشند. بعضی نکاتی که ممکن است نادیده گرفته شوند عبارتند از:

 • یک کیف پول بیت کوین داشته باشید. اگر بتوانید با موفقیت استخراج را انجام دهید نیاز به مکانی امن برای نگهداری از آن دارید. یکی از انتخاب های امن داشتن یک کیف پول سخت افزاری است. این کیف پول را در مکانی امن نگهداری کنید.
 • مراقب باشید که نرم افزار استخراج را از لینک های معتبر دانلود کنید. نرم افزار استخراج بیت کوین یک راه بالقوه برای هکرها جهت سرقت پول شما است. نرم افزارها را تنها از لینک رسمی و تایید شده دانلود کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. mr می گوید

  با کدوم یکی میشه با لب تاب استخراج کرد و چطوری؟

 2. سعید می گوید

  آخرش نفهمیدیم از کدوم نرم افزار برای استخراج بیت کویین استفاده کنیم
  البته به صورت انفرادی
  شما یه نرم افزار به ما معرفی کنید
  با تشکر