در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت‌کوین ؛ عدم خرید نهادها در سطح‌های پایین

1 309

بازار ارزهای رمزنگاری در 28 مه با موج جدیدی از فشار فروش روبرو شد و قیمت بیت‌کوین به سطح 35100 دلار کاهش یافت. به نظر می‌رسد که معامله گران علاقه ای به خرید در سطح‌های پایین ندارند.

با وجود حرکت‌های نزولی در بازار طی دو هفته گذشته، نهادهای سرمایه‌گذاری در بیشتر اوقات قاطعانه اعلام کرده اند که نسبت به پذیرش ارزهای رمزنگاری پایبند خواهند بود. اما عدم خرید آنها در سطح‌های پایین تر، باعث شده تا این سوال در ذهن سرمایه‌گذاران جزئی بوجود آید” که آیا قیمت بیشتر کاهش خواهد یافت یا نه”.

بیت‌کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

در حالی که برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که قیمت احتمالا تا سطح 20000 دلار کاهش خواهد یافت، اما روند کلی بیت کوین همچنان صعودی است و روند تشکیل کف‌هایی بالاتر از کف قبلی (higher lows) در نمودار هفتگی هنوز ادامه دارد.

احتمال ادامه روند اصلاح قیمت بیت‌کوین

بیت کوین در روز پنجشنبه نتوانست حرکت صعودی خود به بالای سطح 40000 دلار را ادامه دهد. این نشان می‌دهد که روند صعودی کلی در حال ضعیف شدن است. در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز در حدود سطح 37000 دلار بود.

کند شدن سرعت حرکت صعودی در ماه‌های گذشته، اصلاح و شکست قیمت به زیر سطح 50000 دلار حاکی از تغییر روند به نزولی هستند. قیمت بیت کوین از ابتدای ماه جاری تاکنون حدود 37 درصد کاهش یافته است. این ارز یک سری كاهش‌های شدید مشابه سال 2017 را تجربه کرده که قبل از بازار نزولی آن سال رخ داده اند.

شاخص قدرت نسبی در نمودار روزانه طی هفته گذشته در منطقه اشباع فروش بود، چون سطح حمایت 30000 دلار حفظ شد. با این حال، این شاخص در نمودار هفتگی به منطقه اشباع فروش نرسیده و این نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت در نزدیک سطح 40000 دلار محدود خواهد شد.

قیمت بیت کوین پایین تر از میانگین متحرک‌های 100 و 200 روزه است. این نشان می‌دهد که مرحله اصلاح قیمت که از ابتدای ماه جاری شروع شده، همچنان ادامه خواهد یافت.

در نمودارهای روزانه، بیت کوین نتوانست سطح حمایت خود را نگه دارد. کاهش بیشتر به سمت سطح 33000 دلار می‌تواند خریداران کوتاه مدت را تشویق و روند نزولی را تثبیت کند.

با وجود نشانه‌هایی از تغییر روند اصلی، هنوز فرصت‌های کوتاه مدت برای معامله گران فعال وجود دارند. جاستین چوه، معامله گر قدیمی در Wave Financial، گفت:

بیت کوین می‌تواند نوسانات بسیار زیادی داشته باشد، مخصوصا در مقایسه با دارایی‌ها در بازارهای سنتی. حمایت در بالای سطح 30000 دلار باید حفظ شود، در غیر این صورت قیمت بیشتر کاهش خواهد یافت.

قیمت بیت‌کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

کاهش قیمت آلت کوین‌ها  به همراه بیت کوین

آلت کوین ها در روز جمعه نیز کاهش قیمت شدیدی داشتند، زیرا عدم اطمینان در بازار در آستانه “روز یادبود” ( آخرین دوشنبه ماه مه به این روز نامگذاری شده) منجر به کاهش حجم معاملات شد. شرایط فعلی بازار، تاثیر اعلامیه‌های مهمی مانند قرار گرفتن مجموعه داده‌های پالیگان در پلتفرم  BigQuery ( از سرویس‌های ابری گوگل) ، را کاهش داد.

ما بسیار خوشحالیم که فرایند وارد کردن مجموعه داده‌های پالیگان به پلتفرم BigQuery در GoogleCloudTech را تکمیل کرده ایم. این بدان معناست که شما می‌توانید از این پلتفرم، مجموعه داده‌های پالیگان را استعلام و تجزیه و تحلیل کنید.

با وجود اصلاح شدید در بازار، تعدادی از توکن‌ها روند صعودی داشتند. قیمت هلیوم با 28 درصد افزایش به بالاترین سطح در 23.01 دلار سید. قبل از این افزایش، پروژه هلیوم در توییتی اعلام کرد که این پروژه بیش از 45000 نقطه فعال در سراسر جهان دارد که پوشش بی سیم غیرمتمرکز را برای دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) فراهم می‌کند. 

ارز مِید سِیف کوین پس از راه اندازی آزمایشی نسخه 2 خود، با 20 درصد افزایش به بالاترین سطح روزانه در 0.52 دلار رسید. قیمت زیکش نیز با 27 درصد رشد به سطح 179 دلار افزایش یافت. در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود 1.6 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 43.1 درصد است.

منبع Cointelegraph coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سامان می گوید

    1-برای ماین و استخراج بیت کوین هم برید این سایته. 10 دلار ماین کنید میتونید بردارید.
    https://app.stormgain.com/friend/BNS41443413
    2-برید تو ادرس زیر یک ادرس bnb بهش بدید و لاگین کنید بعد claim را بزنید هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید. کاملا واقعیه چون مفتی نمیده ! یعنی چی ؟!! یعنی داره از شما استفاده میکنه رتبه سایتشو بجای 6 ماه انتظار فقط 14 روزه تو گوگل و الکسا بیاره بالا.وقتی شما 15 دقیف هر بار لاگین میشی این همون چیزیه که اونا میخان. بهش میگن روش ایردراپ https://axo2moon.com/?r=540403