در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 54000 دلار تنها 6 دستگاه استخراج سودآوری خواهند داشت

0 450

قیمت بیت کوین در 5 ژوئن به دلیل افزایش فشار فروش بیش از 6 درصد کاهش یافت و به زیر سطح 54000 دلار رسید. روند نزولی در بازار ارز رمزنگاری پس از انتقال مقدار زیادی بیت کوین توسط صرافی ام‌تی گاکس به یک کیف پول و آغاز پرداخت طلب طلبکارانش، تشدید شد.

کاهش قیمت بیت کوین باعث شده تا چندین دستگاه استخراج دیگر سودآوری نداشته باشند و تنها شش دستگاه استخراج در حال حاضر سود آوری دارند. البته، این می تواند نشانه ای از رسیدن بازار به کف خود باشد.
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

کاهش سودآوری دستگاه های استخراج

شرکت استخراج F2Pool با انتشار نموداری در اوایل روز جمعه گفت که با نرخ برق 0.08 دلار برای هر کیلووات ساعت، دستگاه های اسیک دارای راندمان کم‌تر از 23 وات در هر تراهش، با ضرر استخراج می کنند.

براساس نمودار F2Pool، تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای سطح 53100 دلار باشد، چهار دستگاه آنتماینر، یک دستگاه آوالون و یک دستگاه واتسماینر سودآوری دارند. هزینه سایر دستگاه های استخراج در حال حاضر بیش از پاداش دریافتی آنها است.

 دستگاه استخراج

طبق جدیدترین داده های شرکت f2pool، با کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 56000 دلار ، فقط دستگاه های آنتماینرS21 و S21 Hyd، S19 XP Hyd،  S19 XP ، دستگاه آوالون A1466I و واتسماینر++M56S سودآوری خواهند داشت.

ماینرها افراد یا نهادهایی هستند که نیروی محاسباتی خود را در ازای دریافت “پاداش” به شبکه های بلاک چین اختصاص می دهند. ماینرها این پاداش ها را برای پوشش هزینه های استخراج به طور مداوم می فروشند. برخی از ماینرها در چند سال گذشته به دلیل هزینه های بالا اعلام ورشکستگی کرده اند. 

فشار فروش ماینرها در ماه ژوئن

ماینرها منشا اصلی فشار فروش بیت کوین در ماه ژوئن بودند و در حالی که قیمت این ارز بین 70000 دلار تا 65000 دلار نوسان می کرد،  آنها بیش از 1 میلیارد دلار کوین را در طول دو هفته فروختند.

با این حال، برخی از تحلیل‌گران بازار می گویند که سود نداشتن عملیات استخراج برای ماینرها می تواند نشانه رسیدن بازار به کف خود باشد، زیرا کاهش سودآوری آنها ممکن است به کاهش فشار فروش منجر شود.

نزدیک شدن به مرحله تسلیم شدن ماینرها

داوی وان (Dovey Wan)، از صندوق ارز رمزنگاری پریمیتیو کریپتو ( Primitive Crypto)، در پستی در پلتفرم ایکس گفت:

چیزی تا تسلیم شدن ماینرهای بیت کوین باقی نمانده و سطح برابری سود و هزینه های دستگاه S19 در 52000 دلار است. این یک نشانه از رسیدن قیمت به کف خودش است.

کارشناسان بازار همچنین می گویند که شبکه نشانه هایی از تسلیم ماینرها را نشان می دهد؛ دوره ای که مشخصه آن توقف عملیات استخراج یا فروش بخشی از ذخایر ماینرها است. در گذشته، این مرحله با کاهش قیمت بیت کوین همراه بوده و پس از آن معمولا روند صعودی این ارز آغاز شده است.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.