در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رونمایی از قدرتمندترین دستگاه استخراج بیت مین؛ آنتماینر S19 XP

0 702

شرکت بیت‌مین در اجلاس جهانی استخراج ارزهای دیجیتال در دبی، قدرتمندترین دستگاه استخراج خود تا به امروز را معرفی کرد. قدرت محاسباتی آنتماینر S19 XP حداکثر 140 تراهش در ثانیه خواهد بود و نسبت به کارآمد ترین و سودآورترین دستگاه‌های استخراج فعلی، 27 درصد برق کم‌تری در هر تراهش مصرف می‌کند.

آنتماینر S19 XP

در روزهای اخیر، اخبار در حوزه صنعت استخراج بیت‌کوین در مورد ریگ استخراج جدید ASIC SHA256 شرکت بیت‌مین بود. خبر مربوط به این دستگاه جدید اولین بار توسط کالین وو (روزنامه نگار چینی و کارمند سابق بیت‌مین) منتشر شد. این روزنامه نگار نوشت که در مقایسه با نسل فعلی آنتماینرهای S19، جدیدترین مدل پیشرفت‌های زیادی داشته است. پس از توییت وو در 6 نوامبر، شرکت بیت‌مین میزبان اجلاس جهانی استخراج ارز رمزنگاری در دبی بود و در این اجلاس از دستگاه جدید خود رونمایی کرد.

آنتماینر
رونمایی از آنتماینر S19 XP در اجلاس دبی

دستگاه استخراج جدید شرکت بیت مین قدرت محاسباتی زیادی خواهد داشت و با 140 تراهش در ثانیه قوی‌ترین ریگ عرضه شده در بازار تا به امروز خواهد بود. طبق داده‌ها، راندمان این ماینر 21.5 ژول در هر تراهش است که کم‌تر از 29.5 ژول در هر تراهش آنتماینر S19 Pro است. آنتماینر S19 XP نه تنها 27 درصد برق کم‌تری در هر تراهش مصرف می‌کند، بلکه ادعا می‌کند که 37 درصد قدرت هش بیشتری در هر کیلووات ساعت ارائه می‌کند. S19 XP از الگوریتم استخراج SHA256 استفاده می‌کند و توان مصرفی آن 3010 وات است.

پنج شرکت، دستگاه‌های جدید بیت‌مین را خریداری می‌کنند

طبق اعلامیه شرکت بیت‌مین، این دستگاه در جولای 2022 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. با این حال، به نظر می‌رسد که پنج شرکت استخراج به عنوان اولین مشتریان S19 XP انتخاب شده‌اند. شرکت Greenidge Generation Holdings یکی از شرکت‌های منتخب بود. شرکت Bitnile زیرمجموعه Ault Global Holdings نیز برای مشارکت با بیت‌مین انتخاب شد. میلتون تاد اولت، رئیس اجرایی این شرکت، چند عکس از خود در حال امضای قرارداد در اجلاس دبی توییت کرد.

شرکت Bitnile  فاش کرد که دستگاه‌های جدید آنتماینر S19 XPs در مرکز داده میشیگان این شرکت به کار گرفته خواهند شد و این منجر به افزایش قابل توجه ظرفیت‌های استخراج بیت‌کوین و درآمدهای آتی این شرکت خواهد شد. شرکت Greenidge  نیز اعلام کرد که این شرکت قصد دارد  یک مزرعه استخراج در کارولینای جنوبی یا تگزاس راه‌اندازی کند و دستگاه‌های جدید را در این مزرعه مستقر کند. Greenidge همچنین توضیح داد که تحویل آنتماینرهای S19 XP در سه ماهه سوم سال 2022 انجام خواهد شد.

آنتماینر S19 XP همچنین دارای فناوری تراشه 5 نانومتری است و این نیمه رساناها در کشور تایوان تولید می‌شوند. در اطلاعیه خرید S19 XP  توسط شرکت Greenidge، آیرین گائو (مدیر توسعه تجارت بیت‌مین در منطقه NCSA) اطلاعاتی را درباره این دستگاه جدید ذکر کرد. 

مانند Greenidge و سایر مشتریان‌مان، در مورد میزان انتشار کربن در صنعت استخراج بیت‌کوین نگران هستیم. به همین دلیل است که از معرفی آنتماینر S19 XP سبز بسیار خرسند هستیم. 

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.